Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne lopja le a kaját az asztalról?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan mohó labradorom van. A saját kajáját is úgy eszi, hogy alig rágja meg, szinte csak nyeli, utána mindig nagyokat böfög. Már többször előfordult, hogy gyermekemnek megcsináltam a vacsiját, és ki kellett mennem a konyhából egy percre. Mire visszaértem a kisfiammal a konyhába, kutyám lábaival a széken támaszkodva nyalta az olajos szardínia konzervet, amit egy üvegtálba kiraktam. Borzasztóan falánk, bármit megenne, a cipőfűzőt , pzs-t, bármit. Aztán meg hányás a vége. Nem őrizhetem 24 órában. Már mindent elraktam a lakásban, úgy nézünk kis mint egy üres bútorraktár, dohányzóasztalon semmi, kabátakasztó allsó polcairól, ahol sapkát, táskát tartottunk, mindent el kellett rakni. Ja, soha nem adtunk neki kaját asztalról. Ha leülünk az asztalhoz enni, bemászik az asztal alá és nyugisan ott fekszik. Bármit meglát a kezünkben, azonnal jön kunyizni. Ötlet? Köszi!

2021. okt. 22. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit szoktál csinálni amikor rajtakapod?
2021. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tiltás és következetesség.
2021. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

"Mit szoktál csinálni amikor rajtakapod?"


Én írtam ezt a választ ami inkább kérdés, ezt kiegészíteném annyival hogy(remélem nem sértődsz meg) amikor rajtakapod akkor komoly tiltás, és következeteség szükségeltetik ahogyan az előző válaszoló is írja.


Viszont ha eddig rajtakapáskor ideges lettél és elmondtad a kutyának hogy "Pajti már ezerszer elmondtam hogy ezt nem szabad fúj, mit képzelsz magadról te megátalkodott jószág.." na ez pl nem következetesség ezt a nyelvet a kutya nem érti. Nem állítom hogy ezt csinálod csak az írásodból egy fiatal anyukának látszol, ezt a sztereotípiát vontam le.


Egyébként apuka nincsen aki foglalkozik a kutyával? Napi séta megvan?

Tudom hogy nem ezekre a válaszokat vártad, de sajnos az esetek többségében a hiba először a gazdikban keresendő és érdemes egészében látni a dolgokat.

2021. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

A kutya nem tud rágni, tépőfogai vannak. Kutyát nem szabad beengedni olyan helyiségbe, ahol étel van kirakva. Ez nem tanítás kérdése, ill. nem a kutyát kell megtanítani, hanem a gazdáját.

Nekünk az első vizslánk áldott természetű volt, de hát mindennek nem lehet ellenállni. Egy húsvétkor anyósoméknál voltunk, minden ajtó nyitva a lakásban, a konyhában meg az asztalon a főtt sonka. Emberek beszélgettek a szobákban, kutyára meg senki nem figyelt. Feleségem kiment valamiért a konyhába és ott találta a vizslát, szájában a főtt sonkával. Hiszen ugyebár a zsákmányt nem ereszti el, kiengedni meg szinte nem is tudta, hiszen eléggé ki volt feszítve a szája a sonkától. Feleségem nagy nehezen kiszedte a sonkát a kutya szájából, lemosta rőla a kutyanyálat és utána a család jóízűen elfogyasztotta.

2021. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Innentől kutya nem mehet a konyhába. Ha kell, elzárod.

Kunyizásnál semmi étel.

2021. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok labrador olyan, hogy nem tudnak leállni az evéssel és mindent felzabálnak. Még ha tiltással el is sikerül érni, hogy a jelenlétedben ne kunyeráljon és lopjon, ha kimész, valószínűleg túl nagy lesz a csábítás és ugyanúgy ellopja, amit elér, úgyhogy maradnak a trükkök: magas asztal, kaja elrakás minden alkalommal, nagy asztal, aminek nem éri el a közepét, hívni magaddal a kutyust, ha kimész, nem beengedni, amíg esztek, bezárni szobakennelbe, vagy elkeríteni neki egy részt a sarokban, vagy egy ilyesmi [link] rács az ajtóra, hogy ne tudjon bejönni, de ki se kelljen zárni teljesen.
2021. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kint hagyod az ételt és keményen, erősen letiltod arról, ha fel akar menni. Kimész a szobából, de figyeled, hogy mit csinál. Ha megfelelően tudod tiltani, maximum kétszer kell eljátszani ezt.
2021. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nalunk jo husokat meg csontokat ksp a kutya napi 2x es soha nem eszi meg az en kajam. 3 eves nagydarab eros ivaros kan .


Tehat adjal neki ertekes tapanyagokban gazdag igszi husokat.


Olvass etologia temaju konyveket. Az ELTE etologia tanszeken kspsz majd konyvcimeket.

2021. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!