Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos a kutyám tudatlanságom...

Sajnos a kutyám tudatlanságom miatt légynyüvességet szedett össze. Meddig tart a gyógyulás?

Figyelt kérdés

Természetesen amint észrevettem, rohantunk vele az állatorvoshoz, aki lenyírta a szőrt, megtisztította a területet és adott antibiotikumot és Neostomosant, amit használni fogunk az utasítása szerint. Egyébként nekem úgy tűnt, hogy azért időben elcsíptük... a sok információ mellett eszembe sem jutott megkérdezni, hogy ennek milyen hosszú a gyógyulása? Vagy lehet azért nem gondoltam rá, mert nem ismertem ezt a betegséget eddig és azt hittem a látogatás után már jól is lesz... :/ de sajnos még nincs jól, ugyanúgy húzza a fenekét, ugyanúgy nyugtalan, ugyanúgy nézem szinte tehetetlenül ahogy kínlódik...

Normális hogy még ugyanolyan erős tünetei vannak vagy még erősebbek is? :(



2021. okt. 22. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Ez hetek alatt fog meggyógyulni. Mikor voltatok az orvosnál? Remélem legalább a gyógyulásig lakásban lesz!

Azért ehhez nagyon rossz tartási körülmények kellenek...

2021. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ma voltunk, és eddig is benti-kinti kutya volt. Tiszta kutyaháza van kint, de igazából felesleges mert velem alszik, alig van kint!!! Tudom hogy mindenkinek az elhanyagolt kutya jut erről az eszébe de ő kicsit sincs elhanyagolva basszus!

Odafigyeltem mindenre! Etetésre, friss vízre, vitaminokra, táplálékkiegészítőkre! Annyi, hogy nagyon hosszú szőrű kutya és csak fésülni szoktam, vágni nem. Nem tudtam hogy kell, mert bepállhat alatta! De jó hogy egyből elítélsz ismeretlenül, köszi!

2021. okt. 22. 21:54
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Bocsi, de hagytad, hogy bepálljon a szőre, majd kisebesedjen és beköpjék a legyek. És ez nem rossz tartási körülmény?

Fantasztikus tett, hogy van kutyaháza, van vize és kap enni. Ja nem, ez az alap dolog, amit a törvény előír.

2021. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aztakva. Menj a pi#ába tudod. Segítsegért jöttem nem azert hogy bánts. Seggfej!
2021. okt. 22. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

#1-3 Te nem vagy komlpett... Kicsit olvass utána a témának, mielőtt neki esel a kérdezőnek! Idős kutyáknál például elég gyakori sajnos, mivel sokat fekszenek mozdulatlanul! Igen, ennyi is elég hozzá,hogy belepjék a legyek!


Kérdező! Ha kiszedett az orvos minden kukacot, akkor a seb, mérettől, súlyosságtól függően, pár nap, vagy pár hét alatt rendbe jön. Még biztos fáj neki, azért nyugtalan. Figyeljétek a sebet és körülötte a bőrt, illetve az egész kutyát, hogy biztosan nem maradt-e benne egy sem. Jobbulást kívánok a kutyusnak!

2021. okt. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, Neostomosant sebre nem alkalmazhatnak.

Ugye, leborotválta a doki a területet?

Inkább Betadint kellene a sebre használni. A kutyára gallér, mert ha kinyalja a sebet, még jobban elfertőződhet.

A fésülésről meg annyit, hosszú szőrnél, ahol aljszőr is van nagyon alaposan kell fésülni. A kritikus helyeken tincsenként, a bőrtől kell kezdeni.

2021. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!