Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatóba menni szájkosárral?

Futtatóba menni szájkosárral?

Figyelt kérdés

Szóval van egy bull típusú kutyám, kölyök kora óta szocializált, közösségben nevelkedett, sose kezdeményez verekedést, viszont ha belekötnek nem hagyja annyiban.

Mostanra viszont már nem kölyök és egy összekapás során a másik kutya húzná a rövidebbet, ezért gondoltam hogy futtatóba csak szájkosárban engedném el. Nem az hogy nem bízok a kutyámban, de láttam már olyat hogy szuper jól nevelt, régóta ismerős kutyánál is elszakad a cérna...

Ez így okés szerintetek?



2021. okt. 23. 12:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%

Igazából attól is függ hogy milyen kutya köt bele :D lehet a tiédet teszi helyre. Bár futiba nem szoktam látni olyan kutyákat.

Szerintem megelőzés céljából teljesen jó a szájkosár, de arra figyelj, hogy lehetőleg erős bőrből legyen, a fémmel vagy kemény műanyaggal játék közben nagyot tud ütni (akaratlanul is) a másik kutyára. Vannak jó minőségű bőr szájkosarak, nem szakítja el.

2021. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy felelős döntés. De arra számíts, hogy a "kiskutyások" ezért is beléd köthetnek
2021. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
32%

A póráz, és a szájkosár használatát törvény írja elő. Rohadjon meg a sok nyomorult, amelyik nem képes pórázt tenni a dögjére, miközben sétáltatja azt.


Te törvénytisztelő, normális ember vagy, ha így jársz el.

2021. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%
3, A szájkosár csak veszélyesnek nyilvánított kutyáknak kötelező. De a pórázzal egyetértek
2021. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%

ma 13:07

NEM KÖTELEZŐ a szájkosár. Ajánlom az ÁVT alapos átolvasását.

2021. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
14%
5 bármikor lehet, és ajánlott. Vegyük úgy, hogy kötelező. Én támogatom
2021. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%
azt hogy te mint támogatsz, magánügy! A törvény szerint nem kötelező, csak veszélyesnek minősített ebeknél.
2021. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
98%
#3 ez így van, sétánál a póráz kötelező, a szájkosár kutya függő, harapós kutyánál jó ha van (nem tudom kötelező-e). Viszont itt kutyafuttatóról van szó, ami egy elkerített terület kifejezetten arra, hogy azon belül el lehet engedni a kutyát futkározni és más kutyákkal játszani.
2021. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg nagy kutyás futi arra,ahová többet járnak nagy kutyával? :)

Kiskutyát,ha "helyre tesz" az tényleg teljesen akaratlanul is sérüléshez vezet,de nagy kutyák közt kb minden napos,hogy valaki azt mondja 'túl lépted a határt' és helyre teszik egymást egy kis csipkelődéssel.

Az ilyenről nem kell megijedni,ez normális kutya dolog.


Nálunk is van,hogy össze kapnak a kutyák,ha csak erről van szó ismétlem csipkedés és morgásból áll az egész,amibe nem éri meg bele avatkozni,mert rosszat nem csinálnak.

Nekik is kell kommunikálni,a gazdák is össze vesznek gyakran.Ott sem verekedés van többnyire,csak mindenki jól elküldi a másikat hidegebb éghajlatra.

(Bár én ezt sem szeretem,a túl féltő gazdákkal mindig baj van..ha annyira félted ne hozd be,az kutya nem gyerek hogy olyan könnyen 'bibis' legyen..)

2021. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

#10 Nekem rottweilerem van, s megnézném, hogy rugdosnád te Őt. :D:D


Vinyogva menekülnél, otthon meg moshatnád a székletes gatyádat ;)

2021. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!