Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtató kutyának? Érdemes?...

Nyugtató kutyának? Érdemes? Ha igen, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A kutyánk retteg a hangos zajoktól, mint a mennydörgés, vagy a szomszéd barkácsolása, munkagépek zaja. Az esetek nagy részében, ha ott van velünk, akkor ez kontrollálhatóbb, és "csak" nyáladzik meg látszik, hogy stresszel, de ha szisztematikusan ignoráljuk a zajokat meg az ő pánikreakcióit, akkor általában megnyugszik.

Viszont tűzijátéknál nem. Ott gyakorlatilag tökmindegy, mit csinálunk, ha elég közel durran valami (főleg, ha petárda), akkor se lát, se hall, rohan a lakásban, borogat, nekimegy dolgoknak. Ez mindenki számára sérülésveszélyes, főleg, hogy egy 35 kilós kutyáról van szó.

Próbáltunk már minden tippet, amit neten találtunk, de még ha a viharnál meg a többinél ez aránylag be is jött, a durrogtatásnál semmi nem használ.

Többen azt mondták, hogy adjunk neki nyugtatót, de nem tudtak segíteni benne, hogy milyet. Még az állatorvos se segített ebben, csak hogy próbálkozzunk, mindegyik vénynélkül kapható. Hát kiderült, hogy ez sem igaz...

Egyedül szilveszterkor gondolnánk erre a megoldásra, ott van kiélezve a helyzet. Érdemes lenne nyugtatót próbálgatnunk? Ez nem rossz neki?

Ha érdemes, tudnátok ajánlani?



2021. okt. 27. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami segítőkész az orvosod.

Van többféle " nyugtató" kutyáknak. Sokan használják is pl szilveszterkor.

2021. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Talán van a termékeknél vélemény a használatáról.

2021. okt. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Igen, el is gondolkodtam az orvosváltáson.

2: Köszönöm a linket! Én viszont a véleményeket nem találom az oldalon.

2021. okt. 27. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Vidd masik orvoshoz, nem artana egy idegrendszeri vizsgalat. Volt egy epilepszias kutyank, o hasonlo tuneteket produkalt pl lancfuresz hallattan, viharban, vagy szilveszter estejen. Ilyenkor mindig Sevenalt kapott, mielott meg elkezdodott a "buli", tehat ha apam fat akart vagni, fel oraval elotte megkapta a kutya a nyugtatot. Nem volt sulyos eset, tenyleg csak a hangos zajok valtottak ki, nem szorult folyamatos gyogyszeres kezelesre.
2021. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Válts orvost, sajnos én se tudok, mert mi még nem használtunk.
2021. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet állandóan nyugtatózni élete végéig, az nem megoldás. Inkább szakember segítségével, el kell kezdeni a kutyát rászoktatni, hogy hagyja figyelmen kívül a zajokat. Ha fél, semmiképpen ne menjetek oda hozzá babusgatni, mert azzal megerősítitek benne a tudatot, hogy jogosan fél.

Én mindenképp megkeresnék egy kutyasulit, és tanácsot kérnék. Szerintem ez pont olyan probléma, ami pár alkalommal orvosolható. Ne féljetek segítséget kérni.

2021. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
A nyugtató sem jó megoldás. Nem a szorongást oldja, csak a reakcióit tompítja. Ugyanúgy fél, csak nem képes reagálni. Ez még rosszabb, mint hogy kupit csinál a lakásban.
2021. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Én felkeresnék először is egy neurológust,mert itt valami nagyon nem jó.Oka van,hogy ennyire félős.

Ha nem találnak semmilyen rendellenességet akkor terápia & tréner segít.

Neki sem egészséges ebben a félelemben élni.Tüzijátékra bármelyik kutyáknak szánt nyugtató használni fog.

2021. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Szobakennel ? Beteszitek szilveszterkor.


Mi otthon voltunk legutobb is a kutyaval a lakasban. Bar o nem fel.


A nyugtatozas nem megoldas.



Keress szilveszteri felveteleket es mutasd meg neki nagy kepernyon youtu.on. Eloszor halkan . Aztan egyre hangosabban.

2021. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!