Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk le róla? Az...

Hogy szoktassuk le róla? Az eddigi tippek nála nem válnak be!

Figyelt kérdés
Kutyusunk 6 hónapos, és állandóan felugrál. Le szeretnénk róla szoktatni, pláne, hogy most jön az esős idő, tiszta sár a mancsa, és szépen rendbeteszi a ruháinkat! Meg ugye vendégekre is felugrál, azt meg nem mindenki viseli jól! Nálunk nem vált be, hogy hátat fordítunk neki, mert akkor hátulról csimpaszkodik a lábunkba. A fenekére piciket néha ráhúzok, de nem érti a szentem. Azt is javasolták, hogy finoman lépjek rá a hátsó lábára, ha felugrik. Nem tudom mit kéne tenni, nem akarom bántani, ha nem muszáj!köszi
2010. szept. 3. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mienk 9 hónapos, és bármit csinálunk nem fogja fel, hogy ne ugráljon, én a hátsó lábára rálépek, úgy rendesen de meg se nyikkan. Amstaff, és nagy a fájdalom küszöbe. Ha hátat fordítok akkor ugrik a hátamra.


Én is várok tippeket.


A másik kutyánknál, bevált, hogyha ugrott felemeltem a lábam és a mellkasa a térdemnek ugrott, le is szokott, róla, de a másiknál semmi nem használ.

2010. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy közép-ázsiaim van aki felugrál.. gondolhatjátok milyen jó:) próbáltam én is a hátatfordítást nem jött be.. lehet tovább kéne tűrnünk, kitartóbbnak lenni mint a kutya.. nem tudom...


viszont ha jutalomfalat van a kezem akármilyen izgága leül elém.. nem ugrik.. dehát jutalomfalat nem lehet mindenkinél..


aztán ha leguggolok hozzá kicsit lenyomom ha ugrana és simogatom az is jó.. de ugye ez se jó mint végleges megoldás..


hát én most azt fogom kipróbálni, hogy amikor ugrik akkor elkapom, le a földre az oldalára, addig fogom le amíg le nem nyugszik és meg nem adja magát, tudjátok mint a kutyadokiba.. hátha bejön..

2010. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor látom nem vagyok egyedül a problémával!:) Akkor most már többen várjuk a megmentő hozzászólást!
2010. szept. 3. 10:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem ket tippem van:

az egyik kulcsa a dolognak az, hogy hatarozottnak kell lenni es ami egyszer NEM, az mindig legyen NEM. Ez alatt azt ertem, hogy el kell donteni: mindig felugralhat, vagy soha. Olyan nincs, hogy egyszer tetszik, masszor nem, mert a kutyak ertelmeben minden fekete-feher. Ezen erdemes elgondolkodni.

A masik, amin gondolkodj el: ha felugral a kutya es te hatat forditasz neki, elobb utobb le kell szallnia rolad. Ha kitartoan allsz osszekulcsolt kezzel, hatat forditva, akkor elobb utobb feladja, meg akkor is, ha ez egy-ket percet is igenybe vesz.

Na, ilyenkor, amikor leugrik, azonnal adj neki egy jutifalatot. A pozitiv megerosites ugyanis gyorsabb eredmenyt hoz, mint a negativ, tehat a jo viselkedes megjutalmazasa erosebb ingerkent hat a kutyara, mint a rossz viselkedeskor valo figyelmen kivul hagyas.

Egyedfuggo az is, hogy milyen gyorsan tanul. Lehet, hogy valakinek a kutyaja egy honap alatt megtanulja, a tied meg csak 5.

Szoval vard meg, amig leugrik, es abban a pillanatban jutalmazd meg. Ha akarod, a leugras pillanataban mondd ki, hogy "lefele!", es utana jutalmazd meg. Egy ido utan ossze fogja kapcsolni a lefele szot magaval a leugrassal es igy elobb utobb osztonszeruen fog engedelmeskedni a parancsnak, mert beleivodik a tudataba.

Gyorsabb eredmenyt erhetsz el, ha nekiallsz tudatosan a tanitasnak, ugy ertem, hogy peldaul eljatszod, hogy elmesz. Kimesz az ajton, majd 5 mp mulva visszajossz. Rad fog ugralni es akkor te ot figyelmen kivul hagyod. Ha leugrik, megjutalmazod. Aztan megint kimesz es visszajossz, ha ez valtja ki belole az ugralast. A lenyeg az, hogy azt csinald, ami ki szokta belole valtani az ugralast, hogy sokszor egymas utan meg lehessen ismetelni a gyakorlatot es igy gyorsabb eredmenyt erjetek el. Valakinek a segitseget is igenybe veheted ehhez, termeszetesen.

Az a tapasztalatom, hogy ha csak akkor alkalmazod a modszeredet, amikor az elet ugy hozza, akkor sokkal lassabban tanulja meg a kutya, mintha tudatosan nekiallnal gyakorolni vele minden nap 15percet.

Hogy ne add fel es remenyt adjak, elarulom, hogy nalunk a legtobb dologgal, amit tanitani akartam neki ugy voltunk, hogy hosszu idon at gyakoroltam vele, de semmi eredmeny. Aztan egyik naprol a masikra jott a valtozas, ugy, hogy szo szerint keddrol szerdara :) Annyira hihetetlen volt, hogy konnybe labadt a szemem, ugyanis elso kutyas vagyok es minden tippet olvasmanyokbol es videokbol tudok csak. Mar mikor azt hittem, hogy ezek a videok es konyvek mind hulyeseg, akkor jott hirtelen az eredmenye a kuszkodesemnek, ugyhogy ne add fel te se!

2010. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 LadyLoss ***** válasza:
54%

Szia!


Lehet, hogy nem rossz szokás, hanem rangsorbéli problémával állsz szemben. Esetleg nézz körül falkavezérségi témákban, sok minden van amiből leszűrheted, hogy ki az úr!

Üdv

2010. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mi azzal is próbálkoztunk, hogy megfogtuk a két mellső mancsát és sokáig úgy tartottuk, míg a kutya megunta, és le akart "válni" rólunk. a másik, hogy nem ráléptünk a lábára, hanem hátrafelé kitoltuk a hátsó lábait, hogy elveszítse egyensúlyát, ekkor magától leugrott, de következő hazatérés alkalmával megint megpróbálta. nehéz, kitartónak kell lenni, sokszor kell ezt végigjátszani vele.
2010. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim csak akkor ugranak fel ha megengedem nekik. Egy staffordom és egy vizslám van. Úgy szoktattam rá őket erre, hogy amikor ugrottak és nem akartam, akkor egy határozott NEMmel és egy intéssel megtiltottam nekik. Ha mégis ugrottak, akkor egy picike pofon. De azért akkorát, hogy ne simogatásnak vegye, de ne is fájjon neki igazából. Ez csak a kis lelkecskéjükre van hatással és picit megsértődnek. :) Ha meg megengedem nekik, akkor azt mondom, hogy HOPP! És ugrik is. Már nem szoktak maguktól felugrani, csak akkor ha szabad. Mert ugye ha egyszer engedem egyszer nem, akkor megbolondítom őket. De így bevált, hogy rávettem őket, hogy maguktól ne ugorjanak fel. Ha szeretnének, akkor elém ülnek és rámnéznek, de nem ugranak fel!!! Ha olyan a kedvem akkor mondom, hogy hopp és boldogok tőle. :D
2010. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mikor felugrik mindig lépj a hátsó lábára. Csak annyira hogy megérezze. Egy idő után abbahagyja.
2010. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Mindent ki fogok próbálni. De kitartó kis "dög", nehezen adja fel. Ha megyek előtte, akkor is ugrál hátulról. Nem is érdekli, hogy hátat fordítottam, és nem foglalkozom vele. De majd én megmutatom ki az úr a háznál!:)
2010. szept. 3. 12:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ez, hogy lépj a lábára, inkább nem mondanék semmit. Annak meg semmi értelme ha a hátadat fordítod neki.


A dolog végtelenül egyszerű. Meg kell neki tanítani az ÜL parancsot, én kézjelre is rászoktatom. Ha ezzel megvagy, már sima ügy. Mikor fut feléd, hogy felugorjon, akkor ki kell adni a parancsot: ül! Ekkor mindig dicsérjük meg. Nem lesz többé felugrálás.


Így sikerült több, különböző fajta kutyát leszoktatni.

2010. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!