Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám. Hogy dolgozz...

Meghalt a kutyám. Hogy dolgozzam fel? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kedden sajnos meghalt a kutyám. 13 éves volt, idős, de semmi komoly betegsége nem volt, a halála is hirtelen jött. Hétvégén még nem volt semmi baja, evett, ivott, bújt, minden szokásos dolgot. Hétfőn vettem észre hogy valami nincs rendben. Vittem ki neki a kaját, de hozzá se nyúlt. Hívtam magamhoz, de nem jött oda, amikor meg akartam simogatni elfordult, távolságtartó volt nagyon (ezek a dolgok egyáltalán nem voltak rá jellemzőek). Plusz nem csinált semmi mást csak állt és nézett maga elé. néha arébb sétált és ott is bámult kicsit maga elé. lehet hogy utólag magyarázom csak be, de olyan szomorúnak tűnt. Anyukámmal élek, ő aznap dolgozott, de annyira megijedtem, szóltam neki. Amikor hazajött hozzá odament a kutyám, elfogadta a simogatást, de utólag azt mondja hogy ő is szomorúnak látta, mintha búcsúzott volna tőle. Viszont estére már evett, ivott, leült a szokásos helyére szóval kicsit megnyugodtunk, viszont az a rossz érzés nem mult el, sokáig fent voltam, alig tudtam elaludni. másnap reggel első dolgom volt hogy megnézzem, és sajnos tényleg megéreztem előző nap hogy baj van. már távolabbról is feltűnt hogy nem mozdul, közelebb érve már azt is láttam hogy nem lélegzik, aztán hogy teljesen meg van merevedve, a szeme nyitva van és üveges a tekintete, semmi életjel nem volt...nem volt otthon senki más, anyukámat felhívtam, el se akarta hinni. itt még nem sírtam, teljesen sokk hatása alatt voltam. egyedül kellett kiásnom a sírját, eltemetnem. vele nőttem fel, családtagnak számított, nagyon szerettem/szeretem azt a kutyust, hiányzik nagyon. már valamennyire megnyugodtam de még mindig fáj. egyszer jól vagyok, a másik pillanatban már sirok. új kutya nem jöhet szóba, őt senki nem fogja pótólni soha, most még nem érzem rá késznek magam. az érdekelne hogy hogyan enyhithetnék a fájdalmon, miközben szeretném rendesen meggyászolni. a másik kérdés ami megfogalmazódott miközben ezt írtam, hogy anyukámhoz odament elbúcsúzni, de tőlem csak elfordult, távolságtartó volt, pedig nem zavartam amikor láttam rajta hogy most békén kell hagynom. persze egész nap figyeltem rá, hogy mi van vele. szerintetek miért viselkedett így? kérlek a rosszindulatot most hagyjuk, tényleg nagyon szeretem őt. a válaszokat előre is köszönöm. 18/l

2021. okt. 28. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"az érdekelne hogy hogyan enyhithetnék a fájdalmon, miközben szeretném rendesen meggyászolni."


Nem kell enyhíteni azon a fájdalmon, most van itt az ideje. Elszakad a szíved, az meg fáj és nem órákban mérhető a gyógyulás. Ilyenkor sír az ember.

Fogadd el, hogy most szenvedsz. Nagyon sajnállak, a kutyuskádat is. Talán nem szenvedett, elaludt békésen. Ez vigasztaljon, hogy ő nem szenvedett. Pici korod óta a társad volt. Gondolj arra, hogy megadattatok egymásnak: jó és boldog életetek volt egymás mellett, mindkettőtöknek a boldogság volt a másik.

2021. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2021. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 évesen halt meg teljesen váratlanul a fehér gyönyörűséges kék szemű fiú cicám, a tesója a lány cica azóta most nagyon ragaszkodik hozzám, most lett 10 éves, meg örökbefogadtunk neki egy cicát, bár sajnos vele nem annyira jól jön ki vele, inkább az emberek társaságát keresi, nagyon aranyos:) Én úgy tudtam túltenni magam, hogy tudom,hogy minden szerettünk ott lesz a mennyben, így tehát a fiú cicám is, erről semmi kétségem.
2021. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked/nektek köszönhette életének legboldogabb éveit, és te voltál számára az egyetlen. Ez a halála után örökre megmarad nemcsak neked, hanem neki is, ahogy az is, hogy utolsó útjára is egyedül te kísérted el. Szokták mondani, hogy az állatok (néha az emberekre is) megérzik a saját halálukat, adott esetben sokszor elvonulnak, (vagy megszöknek) haláluk előtt. Lehet, hogy ez történhetett. Persze, hogy fáj, ez természetes, hiszen a gyász mindig megjelenik, amikor az ember elveszít egy addig meghatározó élőlényt (akár tárgyat is). Hagyj magadnak időt a feldolgozásra, mivel éppen ugyanolyan gyász, mintha egy családtagját veszítené el az ember (gyanúsan azért, mert az is volt számodra).
2021. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a kutyusodért. Én az én kutyusomat 21 évesen vesztettem el. Ő 16 éves volt, németjuhász. Egy betegség miatt lebénult és el kellett altatnunk.

Egy ideig sajnos fájni fog a hiánya. Én pl. egy ruhahalmot tettem a földre az ablakom alá ahol aludni szokott hogy este amikor sötét van ne érezzem magam olyan egyedül. Egy idő után az emléke halványodni kezdett

Ezért is igaz a mondás hogy az idő mindent meggyógyít.

1-2 évbe bele fog telni mire tovább tudsz lépni

2021. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ
2021. okt. 28. 20:43
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Az állatokban az a baj,hogy nem élnek örökké.:(

Nekem a cicám halt meg 3 éve,azóta örökbe fogadtunk egy nagyon édes kis gyönyörűséget.Nem fogja és nem is kell,hogy pótolja az elvesztett kis állatot,de nekem valamelyest segített,hogy egy elesett árva cicán segíthettünk.

Időbe fog telni,de idővel majd enyhülni fog.

Ha nem is azonnal,de szerintem később fogadjatok örökbe.

Nem azért,hogy elfelejtsed,mert az emléke örökké élni fog benned,hanem hogy kicsit enyhítsd a fájdalmat.

2021. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudjuk neked megmondani, hogy mit csinálj. Gyászold meg úgy, ahogy jónak látod. Sírj, nézegess fotókat, bármi megteszi, csak ne próbáld a szőnyeg alá söpörni a problémát, mert az nem segít. Egy ideig nagyon fog fájni, de sajnos nem tudsz mit tenni.
2021. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
mennyben van:)
2021. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
4%
Mennyben xD
2021. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!