Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a szemközt...

Mit csináljak, hogy a szemközti házban lévő kutya ne ugasson annyit?

Figyelt kérdés

Van amikor órákon keresztül csahol, idegbeteg, nekiugrál a vaskapunak úgyhogy kb elviselhetetlen. Vizsgaidőszakban nem tudtam tanulni mert egyfolytában ugatott. Minden ok nélkül hozzáteszem. Próbálja hergelni a többit kutyát az utcában, de azok hál' istennek rá se bagóznak. Éjszaka nem lehet aludni stb. A gazdájával nem lehet beszélni, fogalma nincs róla hogy kell nevelni egy kutyát. Én szeretem az állatokat, tisztelem az életüket a szúnyogot is csak akkor csapom le ha már támad, de ebbe a kutyába gondolkodás nélkül bele tudnék ereszteni egy tárat.

Vkinek van vmi jó tippje mit lehetne tenni?


Köszönöm!


2010. szept. 3. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Sok mindent nem tudsz tenni,ha a gazdájával sem értesz szót!Magánakciókba meg kár kezdened hogy elhallgatasd,mert Te húzod a rövidebbet!
2010. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
HÁt ööö felénk van egy nagyon jó kínai étterem :D ha gondolod szólok nekik :D
2010. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
ultrahangos síp.
2010. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Csiribúú csiribáá változtasd macskává...:)

Jobb ötletem nincs, a kutyák általában ugatnak, és "szerencsédre" ez kicsit jobban szeret hangoskodni. De ha belegondolsz így van az embereknél is. Költözz el, ha nagyon nem lehet elviselni.

2010. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%

1 db kutya?

Hát akkor semmit!!!!!!!!!!!!!

Egy neveletlen kutyára nincs jogszabály, főleg családi házas övezetben.

És ha a kakas kukorékolna, mert én utálom, és minden reggel csinálja, mégsem piszkálom a szomszédot.

Ráadásul azt nem értem ablakon keresztül hallod?

Akkor talán szar az ablakod és nem a kutyát kéne basxogtatni, hanem új ablakot venni.

2010. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

A kutya ugat. Némelyik többet. Szerintem nem lehet őket leszoktatni, csak rászólni, de azt meg senki nem teszi meg, hogy 5 percenként kimenjen rászólni a kutyára. Meg fogod szokni, ezzel jár a családi ház. Panelban meg hallgathatnád, hogyan hány az alkoholista felső szomszéd... :D

Melyik jobb? Szerintem a kutyaugatást könnyebb megszokni. Kitartás!

2010. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

És ha nyitott ablak mellett szeretne aludni? Nehogy azért kelljen valakinek minden nyílászárót bezárni, mert a szomszéd nem tudja megnevelni a kutyáját?!

Esetleg méregdrága hő és hangszigetelő ablakokat, ajtókat szereltetni? Akkor már szigeteltesse le az egész házat, hermetikusan zárkózzon be, nem?

Az önkormányzatnál kell ilyesmit bejelenteni. Vagy foglalkozzon a gazda a kutyájával, vagy ne tartson kutyát. Ha be lehet jelenteni a túlzott hangerővel járó mulatozást 10 óra után, akkor erre is kell megoldást találni.

Megjegyzem, nekünk is van kutyánk, tehát nem vagyok a háziállatok ellen, de azért mindennek van határa.

2010. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%
én is így jártam pár évvel ezelőtt, de eltettem láb alól a kis férget. Meg volt az veszve én mondom.
2010. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Valahol láttam, hogy létezik olyan ultrahangos riasztó, ami akkor szólal meg, ha kutyaugatást felismer (hangminta alapján) és akkor olyan hangot hallat, amit az ember nem, de kutya nagyon is hall, sőt kellemetlen neki. És így összeköti egy idő után, hogyha ugat, akkor jön a kellemetlen hang.

Ez nem káros, nem tilos, nem látható.

Valami kártevőirtó és távoltartó témájú webáruházban láttam, érdemes keresgélni.

2010. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azt a tárat a gazdájába kellene ereszteni, aki nem foglalkozik a kutyájával. Szóval, ne a kutyára haragudj és ne rajta állj bosszút.


Ha hagyja a gazdája, vigyél neki maradékot, csontot, barátkozz vele össze, hátha rád jobban hallgat majd.

Ha nem, akkor marad a kutyariasztó.


Sok mindenért ugatnak a kutyák, lehet, hogy fél és csak az élteti, hogy hallja a környékbeli kutyák hangját.

2010. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!