Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kieshetett a kullancs belőle?

Kieshetett a kullancs belőle?

Figyelt kérdés

Csütörtökön belement a kutyámba egy fertőzött kullancs, nagyon beteg lett, kapott oltásokat, mostmár jobban van. A doki azt mondta, hogy 2 hétig most védett lesz. Most viszont, mikor simogattam, éreztem egy elég nagy kullancsot a hátánál. Láttam is, tehát fix, hogy ott volt. Kb 10 percet elszórakoztam a kutyával, mert nem nagyon akarta engedni, hogy hozzányuljak , mire végre sikerült, tüzetesen átnéztem, de már nem volt ott. Sehol nem is találtam.

Elég hosszú szőre van, és nagyon nehéz észrevenni a kullancsokat, de már elég dagadt volt.

Tehát döglött lehetett a kullancs, és hogy birizgáltam ott a helyét, kipottyant, vagy valóban megtörténhet, hogy fogja magát és "leesik" a kutyáról? (Kb kisebb mogyoró méretű lehetett a kullancs, a lábait is láttam).


2021. okt. 30. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ha a kullancs megszivja magat, jollakik, egyszeruen elhagyja az allatot.
2021. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Nem volt döglött, csak jóllakott és továbbállt. A helyedben megkeresném, mert újra gondot okozhat, emberbe is simán belemegy ugyebár. Porszívózz, bár én a helyedben nyugodtabb volnék, ha megtalálom, nem volna elég a "biztos beszívta a porszívó".
2021. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú szőrű kutyánál a cseppek és a nyakörv semmit nem ér a kullancsok és bolhák ellen, tudom mert nekem is nagy bundás kutyám van.

Ahhoz hogy elkerüld az ilyen helyzeteket, próbáld ki a tablettás bolha, kullancs és emellett sok féle átka és kártevő írtó tablettákat. Többféle van (pl.:bravecto vagy simparica), ezeket állatorvostól tudod megvenni.

Nálunk ez teljesen jól bevált.

Nem csak riasztja, meg is öli. Persze, megcsípi egyszer ehhez a bolha, de abba bele is hal (a bolháknak csak a 30%-a van éppen az állaton, a 70% a környezetében van) és hamar kiírtja a populációt, plusz sétánál se hoz haza se kullancsot se bolhát, mert menet közben meghalnak.

Tudom nem ez volt a kérdés, de remélem azért segítek vele :)

2021. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!