Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből áll egy chip beültetés?

Miből áll egy chip beültetés?

Figyelt kérdés

Mivel a kutyámat úgy fogadtam be pár hónapja, most 1,5 éves. Pár hete műtötték.

Elmondtam az orvosnak, hogy nem érdekel az, hogy mennyibe kerül, adjanak meg neki mindent, amire szüksége van.

Ez az első kutyám, és eddig nem nagyon hallottam a chipről.

Az orvosom sem mondta, hogy be lehetne ültetni, mert ez a biztos. Szóval a kutyám nem túl jól reagált az altatóra, de már jól van.

A microchip beültetéshez nem kell elaltani, vagy bódítani?

Eléggé mérges vagyok, mert szerintem az orvos feladata elmondani, hogy mi a teendő, illetve mire van lehetőségünk...

Ismer, és tudja hogy eddig is támogattam anyagilag őket, tehát a pénz, az nem lenne kifogás a beültetésre.

Most viszont attól félek, hogy be akarom ültetni a chippet, akkor megint el kell altatni, és mivel rosszúl reagált rá... NAgyon aggódok... De egy éve csavaroghatott a kutya, nem lehetek benne biztos, hogy egyszer csak nem indul el... (ivartalanítottam) és akkor hogy találok rá... Pedig nagyon jó dolga van nálam...

Kérlek csak azok válaszoljanak, akiknek van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalatuk, és segítő szándékkal bírnak.

Köszönöm.


2010. szept. 3. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell elaltatni.

Pár másodperc alatt megvan az egész és a kutya semmit nem fog érezni belőle.

2010. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszodat. Viszont ő már felnőtt kutya... azt hallottam, hogy nekik már fájdalmas... nem tudom, azért kérdezem...:) kb 1.5 éves a kutya...
2010. szept. 3. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Logika... Miért lenne más érzés egy kölyöknek és egy felnőttnek ugyanaz a művelet?? Más lesz a bőre vagy mi? Amúgy miért nem írod be a keresőbe? Ott mindent el tudsz róla olvasni?
2010. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlatilag egy szuri, kicsit vastagabb tűvel. Valamelyik nyüszít kicsit, van amelyik meg se érzi, nem kell tőle félni!
2010. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

csakkitti: köszi, igazából erre voltam kíváncsi.:)


Kerestem a keresőbe, de nem írják a tapasztalatot, és azt sem, hogy melyiknek hogy fáj, vagy hogy nem:)

Mindenhol ugyan azt írják.

2010. szept. 3. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom 9 hetesen került hozzám, 10 hetesen már be is chippeltettük. Ő "hisztisebb" fajta, kicsit nyüszögött, de utána abbahagyta és nem is foglalkozott vele. Olyan mint egy injekció csak egy vastag tűvel. A nyakába nyomják neki azt hiszem a bal oldalra, mert ez az állatorvosok között egy közös jelzés hogy egy oldalra rakják a chippet.

Ez tulajdonképpen a bőre alá megy, nem vándorol, ott marad egy helyben, így a kutyus semmit nem érez belőle, hogy ott van stb.

Nem kell elaltatni,sem bódítani,vagy te,vagy egy ügyes kis asszisztensnő lefogja,és két másodperc alatt túl vagytok az egészen!:)

2010. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj, nyugi, emiatt nem kell aggódni! :)

Az én kutyám is kb. másfél évesen lett chipezve, és meg sem nyikkant a szúrásnál. (yorkshire terrier)

Egy kicsit vastagabb tű, mint amivel az oltásokat kapják. 2 másodperc az egész, szó sincs altalásról, de még bódításról sem:)

2010. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen chipeztesd, és regisztráltasd is (mert az sokan nem szokták valami oknál fogva), 6-10 ezer forint kb, ez állatorvos függő. Kb. egy rizsszemnyi nyagyságú a chip, és ahogy már irták, úgy helyezik be a bőr alá, mintha egy injekciót kapna.
2010. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi...., akkor megnyugodtam:) Hát ő is egy hisztizsák:):):):) Pedig egy 40 kg-os .... hát valami beazonosíthatatlan fajta:) De olyan kis édes, és úgy szeretem:)
2010. szept. 5. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!