Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kölyök yorki ma...

10 hetes kölyök yorki ma hoztuk haza, sárgát hányt és nagyon hangosan morog a gyomra, mit tudok vele tenni?

Figyelt kérdés

Már délután is hányt, de akkor, amit épp megevett, habzsolás után.

Azóta csak apránként kapott royal canin yorki puppy száraztápot.

Sokat utaztunk ma de nagyon okos volt virgonc nem hisztizett. Este kapott még pár falatot, játszottunk egyet, lefeküdt aludni és egyszercsak arra lettem figyelmes hogy áll fel öklendezni. Sárga színű vizes picit nyálkás dolgot hányt.

Azóta csak fekszik és szenved, és nagyon csúnyán hangos a gyomra/bele. Nem is alszik csak nyitott szemmel pilled.

Első kutyásként nagyon aggódók.

Valaki így hajnali egykor tipp hogy mit tudnék tenni?


2021. nov. 1. 00:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

..gondolom nem azt adtad amit a tenyésztő/szaporító adott neki eddig,hanem csak megvetted és oda tetted elé,hogy nesze egyed.

Sose szabad hirtelen tápot váltani.


A másik ha sárga vagy sárgás-zöld akkor epéset hányt.Hányszor eteted egy nap? Ilyen kicsit legalább 3x kell még apró adagokban.

Mennyit kap? Ugye nem találomra szórtok oda valamennyit..?

A kutya jelenlegi súlyához és mivel még kicsi a hónapjához mérten kell tápot kapnia (később a súlya és az aktivitása alapján) egy nap,azt is több felé osztva.

Ha üres a gyomra huzamosabb ideig akkor epéset hány.


A harmadik lehetőség a kutya nátha.Azzal jobb gyorsan orvoshoz menni,főleg ilyen kicsivel.

2021. nov. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Bár a Royal canin is egy elég rossz táp ahhoz képest,hogy milyen drága.Simán lehet,hogy érzékeny a gyomra és a royalban lévő gabonára vagy valamelyik összetevőjére allergiás/érzékeny..
2021. nov. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Másik tápot kapott, mert tenyésztő azt mondta, hogy nem igazán ette az eddigi tápot mióta a tesók elmentek.

Amióta elhoztuk (11:00) körül azóta 4x kapott (1x kihányta ugye) kicsi adagot. Nagyon habzsolt, láttam, hogy nem rágja meg. Volt étvágya egész nap, meg nagyon aktív volt.

Nagyon igyekszek odafigyelni hogy mindent jól csináljak.

De most megijedtem picit, nem is a hányástól, mert egész nap ingerek érték utazott, hanem attól, hogy azóta is hangos a pocija és nem alszik hanem látom hogy csak pihen és nem jó neki valami.

2021. nov. 1. 01:12
 4/12 A kérdező kommentje:
Van esetleg valamilyen táp amit kifejezetten ajánlatok amint túl leszünk ezen az éjszakán? (Tenyésztőnél is royal canint kapott, csak halasat.)
2021. nov. 1. 01:14
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha a márka Royal canin volt akkora gyomor bántalmakat nem szabadna okoznia.Úgyis esedékes lesz az oltása,én ránézetnék,hogy nem-e nátha vagy rosszabb esetben giardia,mert abba pár nap alatt bele hal.

Gyulladás vagy gyomor fekély is lehetett,hozhatta is magával a 'tenyésztőtől'.


Egyébiránt én inkább valami közép kategóriás prémiumra váltanék erről.Brit premium,brit Care (van Yorkie tápjuk is),select gold mini,real nature wilderness mini (ez drága sajnos,de max 3kg kell belőle havonta,kölyöknek szerintem 1),ilyesmire.

Minél magasabb hús tartalom,és ne tartalmazzon gabonát,ennyi a lényeg.Ha csirke allergiás a kutya akkor a hipoallergén és sensitive tápok lesznek neki valóak (brit Care innen)

2021. nov. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedden 11 órára van időpontunk itt Budapesten a Vizavet állatorvosi rendelőbe. Nyilván ha addig nem lesz jobb rohanok vele ügyeletre.

Állítólag volt a héten féreghajtáson, nagyon szomorú lennék, ha ez egy téves információ lenne.

Nagyon sajnálom őt most, csak simogatom egyenlőre, azóta nem hányt de látom, hogy nem jó neki.



Köszönöm a jó tanácsokat, ki fogjuk próbálni az említett tápokat, nem baj, ha drága nem szeretném, ha bármi baja esne!

2021. nov. 1. 01:30
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Megenni semmit nem ehetett meg?

Valami tárgyat,játékot,ilyesmit? Véletlenül sem tűnt el feltűnően mondjuk egy gomb sem?

Az is szokott ilyet okozni.


De szerintem a ludas az étel lesz.Most,hogy az ízváltás,a habzsolás,a más rendszerben evés vagy valami számára kellemetlen anyag okozza-e az nagyon kérdéses.

Remélem,hogy csak a megváltozott étkezés és semmi komoly.

2021. nov. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem mert igazából minden szemünk rajta volt egész nap, és tényleg most egy két órája tört meg valami.

Úgy örülnék ha legalább el tudna aludni!

Ilyenkor amúgy hiába van ünnepnap van éjszakai állatorvosi ügyelet is ugye?


Azt várom egyébként hogy valamilyen formában jöjjön ki belőle, amitől szarul van, ha a kajától.

Mert ez a folyamatos poci zaj a legijesztőbb.:(

2021. nov. 1. 01:45
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Lehel utca állatkórház, egy ekkora kutya pikkpakk kiszárad!
2021. nov. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hányni nem hányt azóta.

Most hirtelen felébredt a semmiből és játszik.

De a lehel utca ügyelet ötletét köszönöm. Ha nem lesz jobb a szitu viszem!!

De reméljük tényleg csak a kaja meg a sok utazás!

2021. nov. 1. 02:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!