Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek h...

Miért hiszik azt az emberek h a csivava csak kis ölebnek számít (Csak mert a hülye külföldi sztárok tönkre tették a fajtát! )?

Figyelt kérdés

Na szóval vannak olyanok akik ezt mondják a csivava nem kutya (nem ezen az oldalon mondták) Vannak olyanok akik ezt mondják én csak egy kis ölebet szeretnék mint a csivava meg még ilyesmiket ! Szerintem ez egy kicsit rossz sőt ......! nektek erről mi a véleményetek ?


(Igaz h szobába való kutya de ha nem ajnároznák annyit őket akkor megtanulnának kutyaként viselkedni !)



Na szóval a véleményt szeretném tudni !:P bocs ha hosszú:(


2010. szept. 3. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig a csivava öleb. Hisz nem vadásznak vele, nem terelnek, nem őv kutya, nem fut gyorsan stb. Ő azért van/volt mindig is, h bájos legyen, h cuki legyen és h kicsi legyen. Az más tészta, h őt is épp úgy lehet tanítani sok-sok mindenre a saját határain belül. Csak az ilyenfajta gazdik akik ilyen kutyá(ka)t tartanak nincsen rá igényük, h a kutya tudjon ezt azt, illetve azzal sincsenek tisztában, h milyen "károkat" okoznak azzal h a kutyájukat mindennek kezelik, csak kutyának nem.

De speciel pont egy csivavással találkoztunk tegnap, aki tök normális volt (nem félt, nem őrjöngött a póráz végén amikor meglátta a kutyáimat)) és teljesen normálisan állt hozzá az én kutyáimhoz is (vagyis nem kapta föl az övét, hanem hagyta had ismerkedjenek). Én ennél többet nem várnék el az ilyen kutyák gazdáitól - de a legtöbbjük erre képtelen.

2010. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

FCI fajtabesorolás:


# 2.9 (IX.) Társasági kutyák


* 2.9.1 (1.) Bichonok és rokon fajták

* 2.9.2 (2.) Uszkárok

* 2.9.3 (3.) Kis méretű belga kutyák

* 2.9.4 (4.) Meztelen kutyák

* 2.9.5 (5.) Tibeti fajták

* 2.9.6 (6.) Csivavák

* 2.9.7 (7.) Angol apró termetű spánielek

* 2.9.8 (8.) Japán csin és pekingi palotakutya

* 2.9.9 (9.) Kontinentális apró termetű spánielek

* 2.9.10 (10.) Kromfohrlandi

* 2.9.11 (11.) Kis termetű molosszerek

2010. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A csivava társasági kutyának lett kitenyésztve. Nem a külföldi sztárok találták ki, hogy arra van. Akik szerint nem kutya, azért mondják, mert nekik egy nagyobb testű kutya számít annak, nem pedig egy 1 kilós kutya, ami a macskáknál is kisebb. Igenis öleb kutyának számít.

Ettől függetlenül nagyon nem vagyok annak a híve, hogy folyton ölben kell cipelni és kistáskákban hordozni...

2010. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 audryenne ***** válasza:

Mert az embereknek az a tapasztalata, hogy a csivavás ( és úgy általában az ölebes) gazdik képtelenek megnevelni a kutyájukat. A legtöbb kistestű kutya el van kényeztetve, örjöng ha csak meglát valakit, odakap, teljes mértékben tesz a gazdira, amikor az hívja/mond neki valamit, és egyáltalán nem szocializálták őket, szóval nekimennek mindennek. Emellett a kedves gazdi még ordibálja, hogy "nem bánt", meg hogy "jajj ő egy igazi egyéniség"...a frászt, csak képtelen megnevelni.

Mondom mindezt úgy, hogy nekem is "ölebem" van, csak ő rendesen van nevelve. Jól szocializált, kutyasuliba járunk (már letettük mind2 vizsgát) és soha eszembe se jutna úgy kezelni őt, mint az olyan gazdik, akik miatt utálják az ölebeket.


Aki meg azt mondja, hogy csak a nagy kutya a kutya, az nem is a kutyákat szereti, hanem hogy az utcán azt látják, hogy neki milyen erős/ijesztő...stb kutyája van.


Aki szeretni a kutyákat, az minden fajtát szeret (persze tehet különbséget, de nem nézi le egyiket sem). És a neveletlen kutyákat sem nézem le...a gazdáikat ellenben annál inkább.

2010. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 audryenne ***** válasza:
Amúgy tényleg öleb, de attól még kutya, annak is kell kezelni. Csomó mindent lehet neki tanítani például.
2010. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sorry, de én még nem láttam csivavát patkányt fogni, birkát terelni, kotorékban rókát ölni, lőtt vadat behozni, vízből apportírozni, coursingon műnyúl után kilőni, vagy őrző-védőzni. Bár marha jót röhögnék ha mutatnál videót ilyen csivavákról, de ezek hiányában megmarad ölebnek:D
2010. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!