Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam ajándékba egy fajtatisz...

Kaptam ajándékba egy fajtatiszta kutyát törzskönyvvel oltási könyvvel egy tenyésztőtől de nem engedi hogy átirassam a nevemre a meoénél. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 17:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ha tenyésztő lenne akkor engedné, sőt ő mondaná és tenné meg ezt helyettetek
2010. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Gondolom van indoka h miért nem akarja. Ez a ti dolgotok, ebbe nem kéne másnak beleszólnia. Te örülj, h van egy ilyen kutyád - ingyen. Szerintem.
2010. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Persze de ha nem iratom a nevere akkor visszadom neki. Tenyésztésre hoztam el és ahhoz az kell hogy nevemen legyen.
2010. szept. 3. 17:55
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha már ingyen ad neked egy kutyát akkor az azt feltételezi, h jó viszonyban vagytok. És ha jó viszonyban vagytok akkor ezt miért nem tőle kérdezed meg??
2010. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Miért adott ingyen neked egy kutyát, pláne tenyésztésre??? Nekem sántít ez a story...
2010. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Jesszusom, hány szerencsétlen kóborkutya lesz még az utcán?
2010. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem hobbi célra adta neked oda, másképpen engedné, hogy a kutya tulajdonjoga rád kerüljön. De amíg nincs átíratva a tk (és amíg ő a hátulját nem írta alá), addig a kutya mindenféle joga (tenyésztési, tulajdoni) az ő nevén van.
2010. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Kutyát akartam tőle venni de nem volt neki kölyök és azt mondta hogy ezt odaadja de én szóltam eőre hogy kiállításra és tenyésztésre keresek. És engem nem b@sszon át hogy odaadja a kutyát és nem lehet a nevemen!
2010. szept. 3. 18:44
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha adott írásbeli adásvételi szerződést és a törzskönyvet, elviszed egy meoe-s titkárságra, vagy olyan állatorvoshoz aki foglalkozik ezzel, és az adás-vételi szerződés alapján átírja. nem kell ehhez a tenyésztő. viszont ha a szerződésben leírta h a nevén marad elég béna vagy h aláírtad, ha nem akartad.
2010. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
most olvasom h ajándékba kaptad-ajándék kutyával még tenyészteni akarsz? fizetni bezzeg nem fizettél érte, de nálad fialja a pénzt? vedd sztornónak az előbbi írásomat, ilyeneknek nem segítek.
2010. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!