Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami korhatár a kutyákná...

Van valami korhatár a kutyáknál, hogy mikor kaphatnak házi kosztot? És van valami, amit nem kaphatnak? Pl kovászos uborka (Hasamra ütöttem ezzel most csak)

Figyelt kérdés
Köszi
2010. szept. 3. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kutyáknak nem kéne enniük semmikor házikosztot mert hasmenést kapnak. Jó táppal kell etetni és akkor nem lesz baj. Én Royal Caninnal etetek és mindig egészségesek, gyönyörűek, vidámak :)
2010. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg semmilyen házikoszt nem jó nekik, mert fűszerezve van, meg minden, de én ismerek olyan kutyát aki házikosztot kap már 6 éve, és semmi baja nincs, sőt volt egy kutya aki egész életében azt kapott, és neki se volt semmi baja. Csokit semmiképp ne adj neki, és azért nem árt kutyatáppal se kiegészíteni a házi kaját.
2010. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi is royal canint adunk most a kutyának, a doki azt mondta,hogy tápot is kapjon házikoszt mellé. régen mikor nem voltak tápok, megéltek az ember mellett a kutyák. Meg nem egy helyen olvastam hogy ha házikosztot kap akkor adjunk neki ezt, azt hogy minden ami kell meglegyen neki, akkor most mi van ezzel?Egy csomó ember házikosztot ad a kutyának, de mindenki csak tápot ajánl,akkor hogy van ez?
2010. szept. 3. 20:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, van egy csomó helyen, hogy húslevest kap a kutya. ez már ugyan úgy házi koszt, gondolom nincs külön kutyahúsleves:)
2010. szept. 3. 20:31
 5/11 anonim ***** válasza:
A házi koszt NEM = a megmaradt emberi fogyasztásra szánt kajával! Külön főzni kell a kutyának pl. farhátat, csirkenyakat, májat stb. Persze semmi baja nem lesz, ha mondjuk ebédről marad leves, és leöntöd azzal a kutya kajáját. A házi kosztot is el lehet készíteni úgy, hogy megfeleljen a kutya tápanyagszükségleteinek. Én váltogatni szoktam, néha jó minőségű száraztápot kapnak, néha főzök nekik és rizzsel, reszelt zöldségekkel kapják. Csirkecsontokat ne adj a kutyának, meg krumplit, illetve a hüvelyes zöldségek sem a legjobbak, mert nehezebben emésztik meg a kutyák.
2010. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is adnék nekik Royal Canint, csak akk nem tudnám fizetni az albimat se :D
2010. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Így marad a humánusabb árú pedigree meg friskies. De amúgy én szoktam főzni csirkehúst nekik meg zöldséget is. Külön. Tehát az nincs fűszerezve.
2010. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedigree-t NE!!!! Írj egy privit és elmondom, miért ne... de NE!!!
2010. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Dog Chow olcsóbb mint a Pedigree és jobb valamivel. Inább azzal etess!

Kérdező, szerintem 3-4 hónapos korától adhatsz néha más kaját, de ez külön nekik fözott kaja legyen, másképp ne csodálkozz ha összefossa nekeda lakást. Én már jártam úgy amikor apám megetette valamilyen szószos spagettivel.Rizs, fött husi, fött répa mehet.

2010. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és csokit és más édességet, mazsolát, szőlőt,gombát, hagymát, krumplit, káposztát ne adj neki. Most ezek jutottak eszembe, de biztos van még.
2010. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!