Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terriert kell...

Yorkshire terriert kell járatni kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
Ilyen kicsi kutyáknál is fontos ez?

2021. nov. 3. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem személyiségétől függ. Az enyém már kicsiként is jó kutya volt, hallgatott a nevére, szót fogadott hamar. Nagyon jó természetű, én nem vittem. Az ivartalanítás óta még nyugodtabb, mindig mellettem van, még a futiban is, nem játszik a többi kutyával.
2021. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Minden kutyának hasznos. Meg a gazdinak is. Jó program, tanultok mind a ketten.
2021. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
A gazdáját kellene, ha nem tud a kutyával foglalkozni. De ez mindegyikre érvényes.
2021. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp hasznos. A kutyádnak a szocializáció, és a feladatok miatt, neked azért, hogy megtanuld nevelni. Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a yorki is kutya, mert kicsi és cuki. Aztán ebből lesznek a neveletlen görcsök.
2021. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, még nincs nálam a kutya, csak tervben van, én is abszolút úgy gondolom, hogy csak mert kicsi, attól még ő is kutya és nevelni kell :)
2021. nov. 3. 10:08
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

A kutya mérete miben befolyásolja a kutya viselkedését? Semmiben. Ezért gyakori, hogy több agresszív csivavával találkozik az ember, mint rotweilerrel. "Olyan kis cuki" - és emiatt elfelejtik nevelni, mindent megengednek neki, majd később realizálják, hogy nagy a baj.


Szóval ha úgy érzed vágynál kutyás társaságra vagy kell segítség a nevelésben, mindenféleképpen menj el, de soha ne a méretéből következtess dolgokra.

2021. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
A kutyaiskolában a gazdit tanítják, hogy hogyan bánjon a kutyával, hogy megfelelően viselkedjen, nem a kutyát.
2021. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Fontos bizony! Nagyon sokszor látni, hogy pont ezek a kicsi kutyák nem tudnak viselkedni, és ez részben a gazdájuk hibája. Részben pedig érdemes tudni, hogy akármilyen kis termetű, a yorki egy terrier, és mint olyan elég vehemens egyéniség. Érdemes megtanulnia, hogyan tud problémamentesen viszonyulni más kutyákhoz, ettől a kutya boldogabb is lesz, meg veszélytelenebb is a számára.
2021. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jelentem időközben megvan a kiskutya, már 4 hete járok vele kutyaoviba és tényleg nagyon hasznos! Az elején félt a többi kutyától, behasalt nekik vagy oda is kapott félelmében, mostanra viszont már tök jól eljátszik, futkározik velük és sokkal magabiztosabb lett.


Csak pont azt vettem észre, hogy yorkik rajtunk kívül nincsenek is, pedig szerintem pont azért lesznek sokszor agresszív méregzsákok az ilyen kis kutyák, mert nem szocializálják őket…

2022. jan. 24. 10:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, mit tippelsz, miért mondtuk hogy vigyed? Hát ezért.
2022. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!