Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vágják le sok kutya farkát?

Miért vágják le sok kutya farkát?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 18:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%
A fajtastandard miatt de én állatkínzásnak tartom. Az enyémnek is vágott van de én már így kaptam. Én soha nem vágatnám le, tenyészteni akarom a fajtát de nem fogom levágtani a farkukat.
2010. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, csak ez ma már Magyarországon illegális. Az egyik ismerősömnek vizslája van, de már neki sincs levágva a farka.
2010. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem egy hatalmas baromság...pont,mint a nyakörv kutyaugatás ellen!Én is levágnám egy.két ilyen ember fülét-farkát!!!
2010. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

Csak azért, mert az én kutyám farka is levan vágva, mi is így kaptuk.

2010. szept. 3. 18:37
 5/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem illegális.

Nem okoz kárt neki.

Nem állatkínzás.


Ezredszer sem, és akkor sem lesz az, ha még ezerszer felteszitek ezt a kérdést.

2010. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek az utolsó hozzászólóval!
2010. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
25%

Na még egyszer:

"Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás - az ivartalanítás és a fajtajelleg fenntartása kivételével - nem végezhető."

1998. XXVIII. törvény 10.§

2010. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se allatkinzás es van olyan kutyafajta amihez illik a levágott farok. csak olyan vizsláknak vagjak le a farkaát ameikek vadásznak es azt is csak ugy h néhány csigolyát vesznek le mert ha a kutya farka le van vágva akkor felfele tartja es a vadász jobban látja a kutyáját.
2010. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

kouldelka,


nekünk a szomszédunk dobermannokat tenyészt, vágatja fülüket-farkukat, és érdekes módon, eddig még sosem jöttek hozzá, hogy börtönbe vigyék, pedig kiállításokon is így jelenik meg a kutyáival...


NEM ILLEGÁLIS!!!!

2010. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Ki írta, hogy illegális? Értelmezzünk együtt szöveget!:)

Összefoglalom neked: Az a lényeg, hogy a kozmetikai célú fül és farokvágás tilos KIVÉVE, ha ennek egészségügyi oka van, vagy A FAJTAJELLEG MEGKÖVETELI.

Magyarán nálunk még lehet fület és farkat vágatni. Oksi?:)

2010. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!