Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kiskutyámmal?

Mit tegyek a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 7 hetes Németjuhász kiskutyám.

Igyekszem úgy nevelni, hogy etetés közben ne morogjon vagy ne kapjon oda. Eddig nem is volt semmi baj, de ma miközben evett és simogattam rám mordult és majdnem oda is kapott. Ha a tálját fogom, vagy a kezemből etetem nem bánja, kicsit gyorsabban eszik, de ha simogatom a hátát vagy a fejét azonnal vicsorog és morog. Van mellette két öregebb kutya, akik hasonló módon reagálnak. Nem együtt etetem őket, teljesen elzárva, kaja csak akkor van előttük, ha etetési idő van, semmi módon nem érintkeznek közben.

Volt már kutyusom, ő egy közepes termetű keverék volt de vele sosem volt ilyen bajom, lassan 6 éves és sosem csinál ilyet, ugyan ezzel a módszerrel idomítottam.

Aki ért hozzá vagy volt ezzel tapasztalat tudna segíteni?



2021. nov. 3. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyrészt nem értem miért kell simogatni miközben eszik, miért nem lehet békén hagyni arra a pár percre, másrészt nem is értem, mit keres nálad 7 hetesen.
2021. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Hogy kerül hozzád egy 7 hetes kutya, amikor legkorábban 8 hetesen lehetne elválasztani? Még az anyja mellett lenne a helye.
2021. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Kérj meg valakit, hogy simogassa a hátadat, miközben eszel, aztán meglátjuk, mikor lesz belőle eleged. :-)
2021. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
vidd vissza az anyja mellé. Nyolc hetes kora előtt elvenni az anyjától állatkínzás- és épeszű ember 12 hetes kora előtt nem szakítja el az anyjától a kiskutyát- ugyanis egy csomó dolgot nyolc hetes kora után tanul meg a kölyök. Minél előbb veszik el, annál valószínűbb hogy viselkedészavaros lesz a kutya.
2021. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez teljesen normális, nem kell odanyúlni, ha a kutya eszik.

Az nem normális, hogy 7 hónaposan már nálad van és nem az anyja mellett.

2021. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt valóban nem lehetne nálad 8 hetes kora előtt, mert ez az időszak nagyon fontos a kutya szocializációja miatt és az anyjával és alomtársaival kéne lennie, de ha már ez a helyzet, akkor nagyon fontos, hogy a szocializációban neked kell segítened.

Valóban nem kell simogatni evés közben, azt viszont igenis meg kell tanulnia, hogy a gazdája, azaz te elveheted tőle az ételt. Ez azért is fontos lehet a későbbiekben, mert sétáltatás közben, ha netalántán feleszik valamit, ami akár veszélyes is lehet, azt el kell tudnod venni tőle anélkül, hogy letépné a kezedet.

Kezd el arra rászoktatni, hogy csak akkor nyúlhat az ételéhez, ha te parancsszóval (mondjuk "tiéd" felszólítással) megengeded neki. Aztán azt is gyakoroljátok, hogy elveszed előle a tányért evés közben. Ha jól csinál valamit, akkor nagyon dicsérd meg, ha nem, akkor szidd meg. Sokat még ne várj tőle, ő most még csak egy babakutya, de már most nagyon fontos a következetesség és határozottság, mert könnyen a fejedre tud nőni. A másik oldala viszont az, hogy amit most megtanul, azt jó esetben egész életére megjegyzi, ezért fontos, hogy most helyesen neveld. Ha szükséges kérj segítséget, vidd kutyaoviba, kutyasuliba.

2021. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

És te hogy reagálsz erre? Simogatod tovább? Vagy megijedsz?


Miért van nálad ilyen fiatalon, amikor ez állatkínzásnak minősül?

2021. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

A mi nemetjuhaszunkat 4 hónaposan hoztuk el. Már az első alkalommal szoktattuk hozzá, hogy a kaját csak akkor eheti ha azt mondtuk neki, hogy:a tiéd. Utána se mentünk el ott lézengtünk körülötte, hogy tudja nem kell félteni nem vesszük el.

Ne hagyd, hogy rád morogjon. Tőled kapja az ételt, tőled nem féltheti.

Még előtte pár évvel került hozzánk egy 8 éves rendőr kutya szintén nj. Az első pillanattól féltette a kaját. Elég volt 1 méteres közelében lenni megállt az evésben és fenyegetően morgott. Fokozatosan egyre többet és közelebb sétáltam körülötte. Tettem vettem nem foglalkoztam vele, rá se néztem, hogy ne érezze őt figyelem. Pár hónap alatt eljutottunk oda hogy ha lehettem elé az ételt megsimogattam hogy megeheti és később se zavarta ha körülötte mászkáltam. Később már meg is simogattam közben.

Ha morog kapjon egy kisebb sallert megtanulja, hogy nem az van amit ő akar.

2021. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Ne basztasd a kutyat kajalas kozben ... majd utana simogatod.
2021. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Első kutyámnál én is úgy gondoltam, hogy tűrnie kell, ha szekírozom kajálás közben, mindent próbáltam, de rájöttem, hogy igazából felesleges. A tálat el tudom tőle venni, el is tudom a táltól hívni, rágcsát is odaadja, de ha hosszan simogatom vagy bárhogy egrecíroztatom, akkor morog.

Néha ezt csekkolom, hogy még mindig megy-e(tál, rágcsa elvétel) és utána békénhagyom a kutyát. Már 13 évet lehúztunk probléma nélkül :)


Teljesen felesleges a feszkót kelteni, engedd el ezt a történetet. Többi kutyámnál már nem is feszegettem a határokat.

2021. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!