Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla szükségletek?

Magyar vizsla szükségletek?

Figyelt kérdés

Magyar vizslát szeretnék már nagyon nagyon régóta, D M jutottam oda, hogy végre lehet is. Mikro érdeme figyelni, illetve milyen szükségletei lehetnek? Amolyan kinti-benti lenne, van egy közepes méretű kert, ha rohagnalni szeretne, bármikor bejöhet amikor csak akar, de ettől függetlenül szeretném ha lenne neki ehy haza kint is, ha epp oda szerente menni, milyet ajánlatos beszerezni?

Milyen mozgásigénye van, gondolom aerete okán, hogy nagy. Sétát meg tudom oldani, reggel meló elott egy órát simán ki tudom vinni, munka után is egy órát, akar többet is. Szabadnapomon meg akár nap közben is többször.(sajnos egyedülálló vagyok szóval ha dolgozom nap közben senki nincs otthon )


Milyen táppal érdemes etetni?



2021. nov. 3. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

A Vizsla rövid szőrű,télen nem szabad kint tartani.Magától kötve hiszem,hogy fagypont környékén (főleg alatta) a kutyaházat fogja választani.Vadászkutya révén nagyon aktív,de ha tényleg ennyi sétát kap akkor nem igazán lesz ezzel gond.

Barátságos,kedves,intelligens fajta úgyhogy nem sok gondod lesz vele.


Tápot azt fogod úgyis választani ami nektek bejön.Fontos,hogy gabonamentes,magas hústartalmú tápot válassz,hogy ezeken belül te melyik mellett fogsz dönteni az teljesen egyéni.

Valaki a Britekre esküszik,valaki Select goldos,vannak a drágább táposak a Real Nature wildernessel..

Meg fogod találni azt az ár-érték kategóriát ami neked is megfelel.Az a lényeg,hogy legyen mindig feltűntetve az összetétel is százalékkal mindennel együtt,hogy biztos lehess abban mit adsz neki.Ami nem tűnteti fel,hogy miből mennyit és milyet használt a kutya eledel készítésekor az felejtős.

2021. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

A vizsla nagyon embercentrikus, nem lesz olyan, hogy kint akar lenni nélküled :)


A rövid szőrűek szeleburdibbak, a drótosok kicsit nyugisabbak, szerintem érdemes lenne vele suliba is járni.

2021. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vizslák munkakutyák, a séta magában nagyon kevés. Mi egyebet tudnál neki nyújtani lefárasztásként?

Magyar vizslát hűvösebb és hideg időben kint tartani tilos! Viszont ha nincs lefárasztva, rombolni, rágni, ugrálni, szökni fog.

2021. nov. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A vizslák munkakutyák, a séta magában nagyon kevés."

"Viszont ha nincs lefárasztva, rombolni, rágni, ugrálni, szökni fog."


Ezt most pont rossz helyre böfögted be,ugyan is a Vizsla alapvetően is ilyen sétálós feladatokat lát el.Keresi a vadat,ehhez csendben és tempósan sétál végig a mezőkön.Pont,hogy nem igényel futtatást,nem igényel ugrálást,esetleg mentális fárasztást mellé.Van aki kiképzi még arra is,hogy felugrassza a vadat (apróvad vadászatra használják,főként madarakhoz: fácán,fajd,fürj,külföldön vadpulyka) ilyenkor sem tombol-rombol csak kiugrasztja a magas fűből,hogy a felröppenő madarat a vadász lelője.

Nem ritkán apportra is használják azaz oda viszi a gazdájának a lelőtt madarat,és itt ki is merült a vizslák szerepe a vadászatban.


Pont,hogy nem rombol,nem szökik,nem rág és nem ugrál.Ritka.


Pont ettől jó városi kutyák is egyébként,hiába aktívak nem olyanok akikkel különösebben változtatnod kellene az életstílusodon.Aki nem sportol nem előírás,hogy elkezdjen a kutya miatt,aki nem szeret kutyafuttatózni vagy parkozni az is elég ha csak sokat sétál vele. :D


A magyar vizsla személy szerint a kedvenc fajtám,és a világ is ezt a fajtánkat -habár csak most kezdik megismerni- elismeri és nagyon szereti mint munka,és mint társ/családi kutya is.

2021. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 L.J 23 ***** válasza:
60%

Nekem vizslám van egy jó ideje 3 éves rövidszőrű nagyon kis szeleburdi játékos aranyos DE foglalkozni is kell vele játszani kiskorától kell járatni kutyasuliba minden nap fut 20 km-ert , mentális an is lekkell várasztani.

Tápot meg nálunk Darlingot meg Prémium tápot kap.

CSAK AKKOR VÁLASSZ VIZSLÁT HA TUDSZ VELE FOGLALKOZNI ÉS NEM DOBOD KI 2 HÉT UTÁN.Jol gondold meg én is azt hittem hogy tök jó lesz még könnyű lesz.

2021. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!