Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
92%
Van chipje?
2021. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
98%

Chip van benne? A te nevedre szól? Ha igen, akkor ne add vissza.

De a legjobb ha bemész egy közeli rendőrségre és megkérdezed, ilyenkor mi van.

2021. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ne add vissza,harcolj érte. képzeld magad a kutyus helyébe,hogy milyen érzés lenne neki kiszakadni a környezetéből. Max fogadj ügyvédet.
2021. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
16%

Lehet butasagot mondok, de en a kutyara hagynam a dontest.

Valaki megfogja. Az uj es a regi tulaj szembeall vele. Akihez odamegy azt szereti jobban. Nyilvan ha te foglalkoztal vele, hozzad fog.

2021. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
98%

5:54. § [Tulajdonszerzés találással]


(1) Ha valaki feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot talál és azt birtokba veszi, megszerzi annak tulajdonjogát, ha arra igényt tart feltéve, hogy


a) megtett mindent annak érdekében, hogy a dolgot a tulajdonos visszakaphassa; és


b) a dolog tulajdonosa vagy az átvételre jogosult más személy a találástól számított egy éven belül, élő állat esetén három hónapon belül, a dologért nem jelentkezik.

2021. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
98%
5-ös, a kérdező miatt (is) örülök, hogy létezik ez a törvény.
2021. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
93%

A törvénytől függetlenül előfordul, hogy valaki nem talál rá fél éven belül az elveszett kutyájára. Lehet olyan eset, hogy ellopták, szaporítani, harcoltatni, a kutya esetleg onnan megszökik, valaki rátalál, és amikor az eredeti gazdája végre megtalálja ismét (nincs mindenkinek közösségi oldalon profilja), azt tapasztalja, hogy nem kaphatja vissza.

Én nagyon el lennék keseredve, ha ez velem megtörténne. Még úgy is, hogy mentett kutyám van, és már 3 éve lesz decemberben, hogy nálam van, de az első évben sokat agyaltam ezen, hogy hogyan lehetett ez a szép kutya az utcán, mi van, ha egy gyerek sír utána, mi van, ha ellopták egy családtól, mit tennék, ha jelentkeznének nálam, nem éreztem volna igazságosnak egy gyerektől elvenni a szeretett kedvencét, csak mert én fogadtam örökbe, de azt sem tartom igazságosnak, hogy amikor a kutya már kötődik az új gazdájához, és az új gazdája is, akkor elválasszák.

Nem mindig egyértelmű helyzet ez, és nincs mindig jó döntés.

Olvastam több olyan sztorit, hogy több év után találtak újra egymásra a gazda és az egykor eltűnt, elveszett, ellopott kutya, és mekkora öröm volt.

2021. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
96%
A kérdező egyébként a törvény értelmében védve van, tehát ha jogi útra terelik, nincs oka aggódni. Inkább morális kérdés, hogy mi van, ha nem az eredeti gazda rossz, csak szerencsétlenül járt.
2021. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
97%
90 napig ha bizonyítottan kerested a gazdáját, onnantól kezdve befoghatja.
2021. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
97%

Azért az továbbra is kérdés, hogy a kutyának van-e chipje?

Ha nincs, akkor az eredeti gazda mehet a csudába - mivel kötelező (lenne)

2021. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!