Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ne féljek a kutyáktól?

Hogyan ne féljek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Kiskoromba átmáztam egy kerítésen, hogy elvigyek egy talicskát, de rajtakaptak és az ürge rámeresztette a kutyáit. Az egyik kutya átharapta az egyik karom. Azóta rettenetesen félek a kutyáktól.

2021. nov. 4. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Hát, én a helyedben az olyanoktól félnék amilyen te voltál/vagy. Amúgy teljesen megérdemelted.
2021. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Ne lopj
2021. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

A kisgyerek 12 évnél fiatalabbat jelent, ha ebben a korban azt mondják mássz át a kerítésen valószínűleg megteszed. Tehát a kérdező nem hibás.


Azt javaslom írd ki facebook csoportokba, hogy idősebb, stabil kutyákkal ismerkednél. A legjobb a nyugalmazott munka/szolgálatikutyák (rendőr, vakvezető stb).

Ezzel párhuzamosan pszihológust se ártana meglátogatni

2021. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez kissé sántit... ha mászni kellett, hogy vitted volna ki a talicskát? Elképzelem, ahogy a nyolcéves gyerek átdobja a 30 kilós talicskát a kétméteres kerítésen...
2021. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Lehetett az egy kis talicska is. És nem érdemelte meg. Vagy ha te azt látnád, hogy egy kisgyerek épp mászik át a kerítéseden, ráengednéd a harapós kutyádat? Mert és biztosan nem, egy kisgyerek már attól is megijed, ha hirtelen meglát valakit a kerítésen belül, vagy rákiált valaki, miközben be akar mászni.

Kérdező, ha vannak kutyás ismerőseid, akiknek garantáltan szelíd, nyugodt kutyájuk van, előbb hozzájuk próbálj közeledni.

2021. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs következménye akkor sosem tanulja meg. A gyilkosok is gyerekként kezdik általában (állatokkal), ahogy a tolvajok is. És valszeg a kutyák már alapból kint voltak az udvaron, nem kellett senkinek ráengednie, csak mentek ahogy meglátták. Én nem tudnám sajnálni, meg is dicsérném a kutyámat hogy kezelte a helyzetet.
2021. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Na meg annyira kicsi nem lehetett már..
2021. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

#6 ekkora túlzásokba azért ne essünk. Én is csentem gyümölcsöt a szomszéd fájáról, mégsem lettem tolvaj. Rengeteg gyerek csinál ilyeneket, mégsem bűnözőkként végzik.

De remélem, hogy ha a te gyereket követ el valami csínyt és ilyen következménye lesz, mint amit a kérdező leírt, akkor is megdicséred a kutyát.

2021. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
A gyerekcsíny nem egyenlő a birtokháborítással és lopással.
2021. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem kell a gyerekeket szentnek beállítani! Gondolom nem 4 éves volt, tehát tudta, hogy kerítesen bemászni másokhoz nem legális! Én sem sajnálom egy pillanatig sem.

Aztán elviszi a kis tacsit és elszórakozik az agyonverésével, ahogy nemrég néhány c. gyerek tette egy alomnyi kutyával?


Mellesleg ha volt kint harapós kutya tábla, abból se lett volna baj, ha szétkapják.

Nem kell a gyerekeket még mentegetni és megdicserni is, hogy milyen okosak, mert betörnek és lopnak másoktól...

2021. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!