Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret, vagy megunt a kutyám?

Nem szeret, vagy megunt a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 9 hónapos kiskutyám. Kiskora óta èn gondozom, velem alszik minden nap estètől reggelig stb, mindent èn csinálok vele, annyira kötődött hozzám hogy teljesen elválaszthatatlanok voltunk. Most viszont egy 3-4 napja kb èszre se vesz szinte csak tesom közelèbe van ès este is nála alszik,(aki egyèbkènt soha nem foglalkozott vele csak kedvère simogatta ès ennyi) de valahogy olyan èrzèsem van hogy megunt ès már egyátalán nem èrdekli hogy mivan velem, hiába probalok mindig a kedvèbe járni kb olyan mintha "lecserèlt" volna a tesómra. Ez nagyon rosszul esik. Mitől van szerintetek?
2021. nov. 4. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a tesód új neki és érdekli.

De nem unt meg.

2021. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Két dolgot tudok elképzelni. Vagy azt, hogy a te kegyeiért nem kell semmit tennie, de próbálkozik a tesódnál is bevágódni, hogy ő is jobban foglalkozzon vele.

A másik némileg ritkább eset, de vannak kutyák, akik nem azt tekintik gazdájuknak aki a legtöbbet foglalkozik vele, hanem egy másik családtagot, aki bár szereti és néha megsimogatja, nem foglalkozik vele annyira. A falkában is a vezér ilyen, nem áll le csak úgy bármikor a többi taggal játszadozni, hanem akkor amikor úgy gondolja, de nem viszi túlzásba, tartja a távolságot ezzel jelezve hogy ő a főnök.

2021. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 hát nemtudom annyira nem lehet új neki mert őt is azóta ismeri mint engem


#2 hát az első meglátásod lehet igaz, vagyis ez tènyleg elkèpzelhető csak kicsit fura hogy eddig tesommal volt ugy mint velem, hogy rá se nèzett, automatikussan hozzám futott minden helyzetben..most meg mintha össze keverne minket..:(

2021. nov. 4. 22:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg úgy általában azt mondják hogy ha szomorú a kutya gazdája akkor "megvigasztalja", hát èn elèggè az vagyok mostanában mármint ő miatta ès nagyon rosszul esik, főleg az miatt hogy tesom nem egy csoda jó ember, legalábbis nem annyira ugy tekintek rá mint egy testvèrre, nagyon nem jó a viszonyunk, igy nem nagyon szeretnèm ha a kutyám hozzá kezdene el a leginkább kötődni. De ha tesom esetleg szomoru egyből odamegy hozzá, engem meg konkrètan le se sz*r
2021. nov. 4. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyának ha sorozatyilkos a gazdája, akkor is úgy szereti mintha a föld megmentője lenne. Nem érdekli hogy milyen ember.

Viszont egy 9 hónapos kutyáról van szó, kb mint egy kamasz, idővel változhat még. Majd megunja, hogy tőle nem kap annyi törődést. Te töretlenül foglalkozz vele amennyit tudsz.

2021. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom, valóban nagyon tudnak szeretni akárkit:)

Viszont remèlem annyira nem fog elhanyagolni mert tènyleg imádom mindennèl jobban,ès elèggè tőle függ már azis hogy milyen napom van😅

2021. nov. 4. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy 9 hónapos kiskutyám."

Tehát kamasz. Ez azért elég sok mindent megmagyaráz. Ugyanúgy, mint a kamasz emberek, a kamasz kutyák is önállósodnak, határokat feszegetnek és adott esetben magasról tesznek a gazdira. A megoldás az, hogy visszaveszel az elvárásokból, mindennek örülsz és csinálod azt, ami megy: akár értékesebb jutalomfalattal, akár kikönnyített feladattal, picit több közös élmény, tevékenység...



"azt mondják hogy ha szomorú a kutya gazdája akkor "megvigasztalja", hát èn elèggè az vagyok mostanában mármint ő miatta ès nagyon rosszul esik,"

Megint azok a fránya elvárások.

Ennek kb. semmi realitás alapja nincs. Az én kutyám, ha hülyeségeken vagyok megborulva, szóba sem áll velem, csak romlik, mint a befőtt a polcon. Csak ha összegereblyézem magam és normális partnerként tudok viselkedni, akkor hajlandó újra együttműködni. Egy ezer éves,"hálás" mentett kutyát képzelj el amúgy.

A testvéredet most fedezte fel magának, nem akadnék ki rajta, hogy per pill jobban érdekli.

2021. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Èrtem, ebben egyèbkènt igazad van, nèha mikor jól èrzem magam ès tènyleg nem borulok ki hülyesègeken, előbb oda jön hozzám. Csak mikor kètsègbeesek olyankor "elfelejtek" gondolkozni, szoval tènyleg teljesen ki akadok. Tehát köszi hogy így ezzel ráébresztettèl hogy teljesen felesleges.:)
2021. nov. 4. 22:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának egy stabil gazda kell. Egy érzelmileg és mentálisan instabilabb ember mellett nem érzi magát biztonságban, kiegyensúlyozottan. Ha te állandóan kétségbe vagy esve és ki vagy borulva, ne várd el, hogy a kutyád kövessen.

A kutyának gazda, vezető kell, nem pedig kiszolgáló személyzet vagy fanatikus követő, aki lesi minden kívánságát, körbeugrálja és nyüstöli egyfeszt, majd összetörik, ha nem foglalkoznak vele.


A kutya kamasz, most kezd ösztönben, idegrendszerben érni. A leírás alapján pedig te is kamasz vagy, aki nem tud elég higgadt, nyugodt, stabil lenni hozzá.

2021. nov. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!