Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség aközött, hogy...

Mi a különbség aközött, hogy egy kutya agresszív vagy hogy veszélyes?

Figyelt kérdés
Azért írom, mert agresszív kutyának a pitbullt mondják, de a legveszélyesebb faj az, ha egy kutyát kereszteznek egy farkassal.
2021. nov. 6. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Nálam nincs különbség ebben.
2021. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
"Azért írom, mert agresszív kutyának a pitbullt mondják" Hülyeséget mondanak. Nevelés kérdése.
2021. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Egy Yorkie vagy egy sima kis keverék is agresszív nem megfelelő nevelés és környezet mellett.
2021. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Teljes mértékben nevelés kérdése! Aggresszívnek azt a kutyát nevezik aki agresszív az általában morog mindenre és állatokra támad. A veszélyes jelzés nélkül ront áldozatára.
2021. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Valóban leginkább nevelés kérdése. Vannak viszont kutyák, akik alapból agresszívek és/vagy bizalmatlanok lehetnek idegenekkel (pl kuvasz), de neveléssel ezt teljesen el lehet tüntetni, vagy mérsékelni (ha a gazda nem akarja teljesen kinevelni belőle). De még egy labrador is válhat agresszívvá, csak nála rossz nevelés okozza ezt.

Én úgy gondolom, hogy veszélyes kutya az amelyik kiszámíthatatlan, ahogy írták előttem, minden előjel nélkül támad (az agresszívnál látható hogy támadhat, tehát kiszámíthatatlan)

Vannak farkas kutyák, csehszlovák farkaskutya, nem veszélyesek, de már generációk óta háziasított kutyák. Alapból úgy tudom, hogy ilyen hibrideknél (ha nevezhetem így) minimum a 4. generációtól számíthat házi állatnak.

Ha egy vadon élő farkas keveredik egy kutyával (bármi oknál fogva), a keverék nem veszélyes lesz, hanem erős vadállat ösztönökkel fog bírni, nehezebben tanítható, nehezebben fogadja el az embert (kivéve ha kicsi kora óta mellette van), kevésbé lesz szófogadó, mert az ösztönök nagyon erősek még benne, és "vad vér" csörgedezik az ereiben. De a farkas attól még hogy vadállat, kiszámítható, és nem támad minden előjel nélkül általában, de az embert kerülik alap esetben.

2021. nov. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
(az agresszívnál látható hogy támadhat, tehát kiszámítható)* elírtam
2021. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, nincs kutyád, ugye? Gondolom kutyát is csak TV-ben vagy mások mellett láttál eddig, nem?


Miért lenne agresszív egy pitbull?

Vannak kutya-farkas hibridből kialakult fajták. Miért lennének veszélyesek?

2021. nov. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!