Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha labdamániás lett a...

Baj, ha labdamániás lett a kutyám?

Figyelt kérdés

1 éves korára teljesen rákattant a labdájára. Kicsinek-serdülőnek sokat játszott más kutyákkal, de aztán jött a nyár és eltüntek a kutyások. Az enyém meg unatkozot, nagyon nagy energiaigényű kutya. Most már oda se megy a másik kutyákhoz a füves részen csak a labda. És féltékeny a labdájára. A legjobb haverjaira is rámorog figyelmeztetően hogy ne közelítsenek. Ha utcán sétálunk és nincs labda akkor teljesen normálisan áll a többi kutyához. Próbáltam labda nélkül kimenni többször, de ,ha magába futkározik attól nem fárad le. Volt már megjegyzés más kutyásoktól, hogy : Hú de labdás lett.

Nem lesz antiszociális? Lehetséges, hogy csak egy bizonyos területen(a "játszóterén") csinálja ezt? Szeretném elvinni napközibe heti 1x, hogy ott csak kutyákkal legyen egész délelőtt. Lesz ennek értelme?



#labda #Játékféltés
2021. nov. 6. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Az enyém is labdamániás.

Én úgy csinálom hogy van nálunk labda sétánál, de a zsebemben van, nem adom oda. Odamegyünk a csapatunkhoz, játszik a barátaival, és amikor kijátszották magukat akkor tovább megyünk és utána jön a labdás fárasztás.

Így a szocializáció és a mozgásigény is ki van elégítve.

2021. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Több labdamániás kutyát ismerek. Futtatón is vannak. Többnyire mikor megérkeznek akkor labda marad a zsebben/táskában.


Aztán fél- 1 óra bandázás után kezdi elővenni a gazdi csak.


Nagyon vicces mikor 10 kutya szalad az egy után aki fut a labda után,de ő mindig gyorsabb a többinél. Így az egész futtatót futatja :D oda vissza :D Ő nem védi be a labdáját.


Napközi jó dolog.

Én mondjuk azért választottam a napközit,mert hétköznap főleg most hamarabb sötétedik kevesebb idő jut a fárasztásra. Mivel meló után mindig kimentünk a közeli parkba,dobáltam a botot feladatoztunk.De ez most kimarad,mert full sötét van.Így meló után csak pórázos séta van. Mivel ez egy bekerített park. 7 kor már zárják a kapukat. Nyáron nem. De ilyenkor igen. Reggelente szoktam kimenni,de akkor 30-40 percnél többet nem tudok kint lenni,bár ez is eléggé aktívan telik.


Futtató tőlünk 20 perc séta,mellesleg ott sincs túl világos csak az elején,de kb hogy a futtató másik végében mi van nem látod. Én meg így nem viszem a kutyámat,hogy ha netán bármi van össze kap két kutya találd meg a sötétben.


Heti 1x jár még másnap is ki van ütve :D Igazából az egész napos bandázás teljesen lefárasztja mentálisan és fizikálisan is.


Nekem sokkal kezelhetőbb a kutyám mióta heti 1x napköziben van.

Keddenként jár. Így tök jó szerda kóma,csütörtök estétől kezd vissza térni :D Hétvégén meg nagyon sokat vagyunk a szabadba. reggel 1 óra minimum délután is, vasárnaponként 3-4 órás kirándulás vagy ha az nem akkor pedig 2-3 óra futtató.

2021. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
A napkozibe tobb ismerosom kutyajat elrontottak. Vigyazz veluk.
2021. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy idősödnek a kutyák, sokszor egyre kevésbé akarnak futkározni a fajtársaikkal, persze bőven vannak, akik örök gyerekek maradnak, de én úgy vettem észre a három kutyámon, hogy fokozatosan egyre kevesebb érdeklődést mutattak a többiek iránt.


Szerintem nem baj, ha labdás, ahogy írtad is, könnyebb lefárasztani. A labdaféltést kellene tiltani, rá kell szólni, ha morog.


Napközi is van, ahol dolgozom, a kutyák csak nagyon ritkán játszanak, leginkább szaglásznak, fekszenek valahol vagy engem követnek és nézik, hogy mit csinálok.

2021. nov. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó 4/4 köszönöm a válaszod. Én is ezt látom, hogy az idősebb kutyák csak egy szimatra mennek oda egymáshoz aztán már mennek is. Az enyémet volt, hogy el is hajtották morogva fegyelmezve, hogy ne ugrabugráljon ott nekik. Muszály lefárasztanom különben szétszedi a kertet-házat. A többiek válaszát is köszönöm azok is hasznosak voltak.

Akkor újra jutifalat és leszoktatom a morgásról. Valszeg úgy kezdem, hogy séta , csak az a nehéz, hogy érzi a zsebembe a labda szagát és bökdös, vagy ismeri a táskát anivel sétálunk...addig bökdösi a kezem ..amíg oda nem adom...akkor ez most megszűnik és vasszigor 😉

2021. nov. 7. 10:03
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as!


Nagyon megkell nézni a napköziket. Én 3 panzióst meg napköziztetőt ismerek személyesen. Csak rájuk merném bízni a kutyáimat. Máshová biztos nem vinném.


De pl ezért kell érdeklődni,hogy aki xy helyre jár mi a tapasztalat.

2021. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!