Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nagyon domináns...

Van egy nagyon domináns kutyám. Sétánál ha ő másfelé szeretne menni, akkor én szóljak neki hogy nem arra, vagy egyszerűen menjek csak arra? Remélem, hogy érthető. Helyesírási hibákért elnézést kérek!

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen neked kell irányítanod minden esetben, pláne ha domináns a kutya!
2010. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi ezt tudom,de ilyenkor mondani kell neki,hogy erre vagy egyszerűen magad útán "húzod"?
2010. szept. 3. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Youtube, sok-sok Cesar Millan videó.

Röviden:

Ajtónál: mindig Te mész ki elsőként és Te is mész be elsőként, kapunál ugyanez.

Séta közben: Te mész elöl, ő melletted és valamivel mögötted sétál, a séta elején az első pár alkalommal hagyhatod kicsit futkosni össze-vissza, hogy levezesse a fölös energiát.

SOHA ne szólj rá idegesen, a hangod mindig legyen nyugodt és határozott.

Abban is legyél határozott, hogy mi a séta útvonala. Ha a kutya melletted-mögötted jön, egyértelmű, hogy Te irányítod a sétát... én spec úgy szoktam, hogy ha jön egy jobbos kanyar, akkor jobb oldalon, ha balos kanyar jön, bal oldalon vezetem a kutyát, így a lábammal "beterelem" a kanyarba, arra kell jönnie.


de mint mondtam, sok-sok Cesar Millan, elsőként az emberképzés kutyákhoz (Youtube keresőbe beírod így magyarul és ki fog dobni egy feliratos, hat részes videósorozatot, ha szeretnéd, belinkelem az elsőt)


Ha nekünk megy a 14 éves, soha nem tréningezett kutyummal, nektek is menni fog :)


20/L

2010. szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és hogy a kérdésre is válaszoljak konkrétabban:

Határozott Nem! vagy Láb!/Lábhoz! és továbbmész az általad meghatározott irányba. Nálunk a Láb! vált be, ha azt mondom, Nem!, egyszerűen elsőre nem esik le neki, hogy mi is a probléma :) Mondjuk a mi séta útvonalunk naponta változik :)

2010. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt így leírva nehéz jó elmodani, de kb. eleinte azt kell csinálnod, hogy hátad mögött két kézzel megfogod a póráz, és abban a pillanatban, hogy eléd ér (nem meghúz, nem feszít, csak beelőz, ezért kell a hátad mögött fogni, mert úgy jobban érzed, ha elhagja a lábad vonalát) már forulsz is le róla, hirtelen mozdulattal rántod a másik irányba. Nem szólsz semmit, csak amint megint beelőz, megint fordulsz is. Az első pár napban minden gyakorlás idegesítő fel-alá járkálás lesz, de neki kell előbb megunni, te légy gyenge. Hamar rájön, hogy csak akkor haladtok, ha nem előz.


Ez nem tanítás, hanem tekintély építés.


Te légy a kitartóbb.

2010. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. szept. 3. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Cesar Millan megnézése nagyon jó ötlet,tényleg nagyon ért a kutyákhoz,én is csak ajánlani tudom a sorozat megnézését,sokat tanulhat belőle az ember.
2010. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszokat!
2010. szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!