Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyagazdik, hogyan...

Menhelyi kutyagazdik, hogyan választottatok kutyát?

Figyelt kérdés

Mi kinéztünk kettőt a honlapon, elmentünk megnézni őket. Ott a gondozó megmutatta a kiszemelteket, de másik kutyát is ajánlott, aki feltételeinknek megfelelő (kistestű, rövidszőrű). Végül a gondozó által ajánlott kutyák közül került ki a győztes, mert első perctől nagyon küzdött a figyelmemért és megvolt az összhang. Ismerkedésnél is egyből bújt hozzám, gondozók szerint egyértelműen döntött a kutya. Én is éreztem valamit ahogy a szemembe nézett.


Nem bántuk meg, tökéletesen beilleszkedett a falkába.


Nálatok hogyan alakult a kiválasztás? Azt fogadtátok örökbe, akit kinéztetek?



2021. nov. 7. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kutyám elpusztult, két hónappal később elmentem táboros gyerekekkel foglalkozni, amely egy menhelyen volt. De már a kerítésen kivülről elkezdett egy kutya nagyon figyelni, ugatni ugyan nem tudott, de nyűszitett. Minden alkalommal így volt és sétálni akart velem. Végül döntöttem és hazavittem, mentett kutya volt, félig vak és sovány. De tizenegy évig hű társam volt, csak júniusban hagyott itt.
2021. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bementem,elmondtam hogy mit tudok nyújtani és mit várok el cserébe,ajánlottak 14 nekem való kutyát.Ebből nekem mindössze 6 volt szimpatikus,2 kutyus került ki hozzám.

Az egyikük kölcsönös szimpátia miatt,a másikuk régóta bent volt és ugyan olyan kaliberű volt mint a kiválasztott,ráadásul jól ki is jöttek egymással (egy kennelben voltak).Nem volt kérdés,hogy akkor őt is viszem.

Akkor voltak 1 és 2,most 8 és 9 évesek.Mindkettő sima keverék kutya,rövidszőrűek.:)

Az egy éves kutya egy Vizsla szerű,vöröses-zsemlés színű kutya (Zsömi) a másik egy korom fekete (Ében).Meghagytam a 'menhelyi' neveiket is,passzolt hozzájuk.

2021. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Önkénteskedni jártam a menhelyre és egymásba szerettünk :)


Fél évig "kérettem magam", aztán hazahoztam. Saját kutyákat is gyakran vittem, ha olyan volt az idő és akkor mentettekkel sétáltunk, onnan láttam, hogy biztos ki fognak jönni. Nagyon aktív volt és hihetetlenül kereste az ember társaságát és még labdázni is szeretett, számomra ilyen egy tökéletes kutya.

2021. nov. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Hasonlóképpen történt nálunk is mint amit leírtál. Kategória nélkül mentünk oda talán annyi hogy minél fiatalabbat szerettünk volna, és olyat akinek nagy a mozgásigénye. Nagy a kert vagy inkább telek.

Odamentünk, ő rám nézett, én ránéztem.. XD

4 hónapos volt és nagyon mozgékony kedves állat tele bolhával. Csodáltam hogy nem utált meg a bolhátlanítás során. Nyalogatta a kezem végig ahogy fürdettük es fésültük ki a bolhákat. Szép emlék az a kutyus. Kb. 25 éve volt ez.

2021. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!