Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok érveket és ellenérv...

Mondanátok érveket és ellenérveket a barf etetèssel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Hátrány: tárolás. Egy nagyobb testű kutyának külön fagyasztó is kellhet. Ár. Ha nem farháttal eteted, hanem rendesen marha, birka, egzotikus hús (emu, strucc), vadhús kerül a tányérjába az eléggé megterhelhet anyagilag. És ebben nincsenek benne az étrendkiegészítők. Összeségében elég bonyolult, sok odafigyelést igényel.


Előny: Tudod mit eszik a kutya. Ha sok mindenre alergiás vagy nagyon kemény munka/sport kutya, akkor ajánlom.

2021. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Ez inkább táp-más összehasonlítás, de a másban a nyers is benne van. A cikk alatt van kommentszekció.

2021. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Az előnyeit kb mindenhol hallhattad már.Egészségesebb mert a kutya húsevő,a nyershúsban (és halakban,belsőségekben) pedig a rostoktól,zsírsavaktól az ásványi anyagokon át rengeteg vitaminig minden megvan ami kell számára.

Az emésztésüknek is sokkal jobb,ha megfelelő arányban kap mindent.


De hátránya is rengeteg van,a kutya hiány betegségeket kaphat nagyon könnyen.Ha normálisan csinálod ez cseppet sem olcsó dolog.Változatos hús és belsőségek kellenek,nem ehet mindig pl csak vöröshúst és csak májat belsőségképpen.A máj A vitamin túladagolása a legveszélyesebb betegség a kutyára nézve,meg van adva hogy súly szerint mennyi az ideális hetente.

Kellenek kiegészítők,amik szintén drágák.Ha halakat nem eszik gyakran akkor lazacolaj biztosan kell,zöldkagylópor vagy tojás (hély) az ízületek miatt,ilyesmik..


Ezen felül nagyon könnyű gyomorbántalmakat okozni és bizonyos vitaminokat is túl adagolni.Mindig friss húst és főleg friss belsőséget kell venni,mert különben minden minimum egy hasmenéssel végződik.

A túl nagy adag + kevés mozgás hozzá kövér kutyát eredményez,az allergia pedig vakarózó,gyulladt fülű,kopaszodó kutyát rövid távon is.


Megéri-e?

Persze,de annak akinek erre van ideje,van ambíciója és mindenek előtt pénze.Kísérletezel,hogy a kutyának mennyi,milyen szükségletei vannak és ha ez még van mindig csak össze raksz neki változatos menüket.(vagy készen megveszed farkaskonyháról)

Ha eleve úgy futsz neki,hogy 'ó ez tök jó csak 250ft kilója a farhátnak és a májnak is,teszek hozzá rizst és ott a menü' akkor felejtsd el.

Szükséges-e?

Átlagos,hobbi kutyának nem,csak egy lehetőség.Falánk,habzsoló kutyának nem is ajánlott,fulladást okozHAT a csont.Sportolónak,munka kutyának erősen javasolt.

2021. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A lepontozásokat nem érzem jogosnak. A barfnak igenis vannak hátrányai és nem való mindenkinek. Nagyon sok pozitívum van, főleg ezeket szokták kiemelni, de negatívumok is vannak, amikről muszáj tudni, a kutya érdekében.
2021. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Az "elég lesz a farhát is" emberek pontozták le a válaszadókat.Nekik az a nyers etetés hogy a leárazott gagyi húsokat oda szórják találomra a kutya elé.:D
2021. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Huh köszi mindenkinek. Én pozitívra érzékeltem minden választ.
2021. nov. 8. 17:13
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Előny:

Tudod mit eszik a kutyád,különösen jó allergiás kutyáknál.

Te állítod össze,úgy változtatsz az arányokat ahogyan szeretnél,illetve ahogy a kutya megkívánja (ugye a széklet állag,hízás-fogyás stb)

Sokkal jobban hasznosítja a nyerset a kutya a tápnál,főtt kajánál stb

Így egészségesebb,kevésbé van terhelve a gyomor.


Hátrány:

Sajnos ahogy fentebb is írták ha jól akarja csinálni az ember nem elég csak egy fajta állat húsát etetni,változatosan kell a vitamin,ásványi anyagok,fehérjék és stb áranya miatt. Sajnos eléggé borsos ára van a húsoknak. Mivel azért az sem mindegy,hogy honnan van.

Plusz a kiegészítők.Illetve fagyasztó.


Enyém csirke allergiás ,csirkehússal kezdtünk, onnan derült ki az allergia.Csontot nem emésztette.


Na már most csontos nyúlhús,meg színhús elég borsos árban lett volna 18 kg-os kutyának 35-40 körül lett volna havonta mindennel együtt a havi adag kajája. Az picit húzos lett volna. Persze később más husokat is be lehetett volna vezetni,de akárhogy osztottam szoroztam 25 ezer ft alatt nem úsztam volna meg havi szinten. Plusz nem voltam benne biztos,hogy tudnám ezt állandóan csinálni minden kiméregetni,rendelni,venni stb.


Így inkább lemondtam róla.

Mivel tényleg ha vmit elnézel könnyen túl adagolhatsz vmit vagy éppen hiánybetegség alakulhat ki.


Maradtunk a jó minőségű tápnál.


Ettől függetlenül remek etetési formának tartom a Barfot,de csak aki elszánt,van rá ideje,pénze,helye az csincsálja.


Aki nem érez elég inditatást rá az meg ne csinálja,mert lehet kárt okozni vele.

2021. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
79%

Az előnyöket/hátrányokat már előttem leírták. Én egy személyes tapasztalatot osztanék meg táp VS barf.


Amikor befogadtam a kutyámat akkor ez volt a sorrend:


1. Rossz minőségű táp és konzerv (mert nem akartam magas fehérjetartalmú kajával terhelni a gyomrát)


2. Közepes minőségű táp keverve a régi rossz táppal és jó minőségű konzerv (itt már volt hasmenés meg érezhető volt hogy nem emészti jól a kaját, sokat kakált/fosott)


3. Prémium táp (itt volt a legsúlyosabb a dolog, zöld színű hasmenés, savhányás.)


4. BARF, azóta minden oké, végre beállt a súlya, szép lett a szőre, jó az emésztése.



Feltöltök két képet a kutyámról, a képek dátuma: 1.kép 2021.04.16. a 2. kép 2021.08.15.



[link]

2021. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szép rakás virít mögötte. 🤣
2021. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Hátrány: minden aktívan (pl sportra) tartott kutya lesántul. Sportkutyások, munkakutya tenyésztők, ortopéd állatorvosok mind ellenzik.
2021. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!