Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak, hogy nem lesz...

A kutyáknak, hogy nem lesz bajuk ha mindenfélét kapnak enni?

Figyelt kérdés
Kis faluban nagyinál úgy etetik a kutyákat, hogy megkapják a maradékot, és keverve is. pl. marad paprikás krumpli, ahhoz tesznek hozzá csontot a húslevesből, vagy szikkadt kalácsot törnek bele.
2021. nov. 8. 19:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Lesz bajuk, csak nem azonnal.
2021. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Eddig minden kutyajuk 10-15 évesen halt meg végelgyengülésbe.
2021. nov. 8. 19:51
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Az enyém is élt 15 évig, de élhetett volna sokkal tovább az orvos szerint. Kerek perec kimondta hogy szétcsesztem a belső szerveit, főleg a máját a házi koszttal. Kórházba vittem, mindenféle diagnosztikai géppel megvizsgálták, nem csak találomra mondta rá az orvos hogy biztos szétrombolta a szerveit a házi koszt, hanem ez bizonyítva lett. Tudatlan voltam, gondoltam, az olyan minőségű étel ami nekem is megfelel, az a kutyámnak is megfelel.

Soha nem mosom le magamról a bűntudatot. A mostani kutyám már kizárólag csak tápot kap.

2021. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Neked lesz, ha ma sajtos tészta, holnap meg csirkepöci lesz a kaja?
2021. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Hát az,hogy nem vesznek róla tudomást nem jelenti,hogy nincs tőle bajuk.

Oké,hogy megélnek X évet,de ez nem a kajának köszönhető.Betegen is élsz 60-80 évet (betegségtől függően),alultápláltan és rossz körülmények között is.Csak nincs jó életed.


De a gyomor kellemetlenségek,a büdös és rengeteg ürülék,a folyamatos eregetés (de persze ha sose mehet a házba kit zavar,viszi a szél..) a zsírcsomók,az elhízottság,a túlzott szőrhullás (ezt se veszi észre aki sose látja a kutyát csak etetéskor..),a rengeteg vakarózás (ezt se veszik észre..),és sok egyéb más kellemetlenség vele járója a nem nekik való élelemhez.


De mint mondtam többször is a kinti kutyára főleg az idősek tojnak.Ami kint történik az kint is marad,a buksi naponta 1x-2x kap enni,megsimogatják és heti 1x össze lapátolják a felgyült sz*r mennyiséget és ennyiből áll a kutyatartás.Nem vesznek észre semmilyen kellemetlenséget,vagy be tudják annyival,hogy a kutya az ilyen,nincs a Buksival semmi baj.

2021. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

A kutya mindenevő. A vadon élő kutyafélék is megesznek mindent.

A macska az, amelyiknek nem szabad odaadni mindent, mivel az ragadozó.

2021. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%

Régen, míg sokat főzött anyu, a kutyáink csak házikaját kaptak. Éltek is 10-15 évet.


A mostaniak táposak, meg konzervesek. 5-6 év, és elmennek. :(

2021. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Azért vannak szélsőségek. Pl a legolcsóbb diszkontos húsaligvanbenne tápoknál valószínűleg jobb egy kiegyensúlyozott házikoszt, pl főzöl neki húst, főzöl hozzá kis zöldséget, stb. Viszont ettől még a jó minőségű táp direkt a szükségleteikre van összeállítva, amit nehéz sufnimódszerekkel felülmúlni
2021. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Főzni a kutyával nem egyenlő a maradék oda b*szással.Ott nem a kutya a lényeg.Ami megmarad azt kicseszik neki mintha valami malac lenne.Édes mindegy,hogy mennyire zsíros,olajos,fűszeres,vagy milyen összetevők vannak benne,kis kenyérrel-vízzel feláztatják neki és dobják is oda elé..
2021. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Ezen már én is gondolkodtam. Nagyapámnak (nemrég hunyt el) pl egyik kutyája 16, másik 12 éves. Jól tápláltak, semmi bajuk. Tőlem Brit Prémiumot kapnak, de simán elvoltak a házi koszton is.
2021. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!