Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes kiskutyám folyamatosan...

9 hetes kiskutyám folyamatosan harapdál, hogy szokassam le róla?

Figyelt kérdés
Páromat nem harapdálja, engem folyamatosan csipked. Tudom, hogy játékból csinálja, de túlzásba esik sokszor, fáj.
2021. nov. 8. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

A párodat miért nem? Téged miért?

Valószínűleg oka van, hogy téged miért haraphat és kezdhet provokálni a pároddal ellentétben.

2021. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom :( Ezért is szeretném kezelni ezt, amíg nem késő. Párom sokkal kevesebbet van vele, én éjjel nappal egy légtérben vagyok vele kb. Sokszor csak ölbe veszem és már kapkod is a nyakam után, de játék közben is simán otthagyja a játékot, hogy engem harapdáljon inkább.
2021. nov. 8. 21:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Máskor meg az ölemben alszik, olyan nyugodt nálam
2021. nov. 8. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne engedd neki, pláne ha már fáj. Erélyesen szólj rá, ha nem használ hagyd ott (ha épp tv-t nézel akkor is látványosan hagyd ott), 9 hetes kutyát még ennél jobban nem büntess, de jelezd felé hogy vannak határok.
2021. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha csak játékból csinálja (meg amúgy se..) nehogy bántsd érte.Nem akarja.

Sikítsatok fel éles hangon.Amikor a kutyának fáj valamije ezzel az éles hangal jelzi.Egymásnak is így jelzik a kölykök,meg fogja tanulni,hogy nálatok hol a határ.

Gondolom hallottatok már játszó kölyköket,szinte azt visítják,hogy 'Áú-áú'.


Ez nem agresszió,csak nem tudod vele megértetni a fáj szót.Kutya nyelven kell neki szólnod,úgymond..ez is egyfajta szocializáció,más kutyáknál is ekkor fog leállni.

2021. nov. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Olbe nem vesszuk a kutyat. Ezzel azt kozlod,h ala sorolod magad a rangsorban… tehat nem veheted olbe.


Etetes ? Hogy folyik?

2021. nov. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 esetleg egy felnőtt kutyánál. Fél éves kor alatt a kutyák még nem nagyon helyezkednek el a rangsorban úgy mint a felnőtt kutyák, és még nem is foglalkoznak ezzel, pláne nem 9 hetesen.
2021. nov. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
70%
Nekem a kutyám kölyökkorában néha nagyon "bevadult" és akkor harapott (kezemet, ruhámat). Nem olyan erősen, de azért fájt. Az egyetlen módszer, ami nálam bevált, az az volt, hogy a grabancánál, pontosabban kicsot oldalt megfogtam és erélyesen rászóltam, hogy "NEM!" És addig így tartottam, amíg meg nem nyugodott. Ha utána mégis újrakezdte, én is ismételtem. Itt egy videó, ami alapján csináltam: [link] (2:40-től) Minden alkalommal így jártam el, amikor harapott. Gyorsan megtanulta, hogy ezt nem szabad/kinőtte a dolgot szerencsére
2021. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tasli?


Viccen kívül.

tűhegyesek a tejfogai, persze hogy fáj, én azt játszottam hogy gyere.. harapdálj csak, ha túl erős volt, dirr egy tasli. ha gyengén harapott addig simisimi. pár ilyen alkalom után be is állt a megfelelő erő ami még nem fájt.

2021. nov. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!