Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a helyzetben mit csináljak?

Ebben a helyzetben mit csináljak?

Figyelt kérdés

A kutyám kinti, foglalkozunk vele de van egy nagy kenelje, ahová ha szükséges bezárjuk.

Rájött, hogyan tudja kiakasztani a kampót, és kinyitni a kapuját, és ki is jött. Egyrészt büszke vagyok rá, hogy ennyire okos, másrészt azért nem örülök neki, mert nem engedtem ki.

Vissza csuktam, nem szidtam le, mert támogatom a gondolkodását, de nem szeretném, hogy olyanra fordítsa, hogy azellen kezd el tenni, amit én nem szeretnék (pl becsukom és ő ennek ellenére kijön)

Szófogadó kutya, de hogy tanítsam meg neki, hogy akkor se jöhet ki, ha rájött hogyan kell kinyitni a kaput, hanem csak akkor, ha én engedem ki (anélkül hogy megbüntetném érte)?



2021. nov. 9. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Járjál ki vele 6 iskolát és megtanulja. Vagy tegyél lakatot.
2021. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha veszélyes a kutyára nézve, hogy ki tud jönni akkor valóban tegyél rá lakatot és ne várd meg amíg megtanulja, hogy csak engedéllyel jöhet ki.


Veszélyes dolgot úgy értem,hogy a kennelen kívül bármi mérgező dolog,vagy onnan könnyen kijut az utcára, autók.


Tanítanai lehet úgy, hogy amikor pl. reggel kiengeded nem az van, hogy kinyitod a kenelt és kirohan, hanem monjuk bent leültetted és a mehetsz (bármi parancsszó amihez még nincs társítva semmi) arra a szóra mehet ki.


Ugyanúgy jutalmazod ha oké, ha kirohan nem kell/szabad büntetni , határozottan rászólsz nem, vissza kennelbe és újra az egészet.

2021. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Vagy szimplán neveld meg és tanítsd meg, hogy akkor sem jöhet ki engedély nélkül, ha tárva-nyitva van a kennel ajtaja.
2021. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Hagyjad hadd csinálja.Amikor a legelején a kutyát hoztad,egy társra vágytál a személyében és nem pedig egy rabszolgára.
2021. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm, erre rá fogok állni.

Amúgy nem, semmi veszélyes nincs rá nézve a kenelen kívül, de vannak helyzetek amikor szerencsésebb ha bent van.

#3 nevelve van, írtam is hogy szót is fogad, de azt nem tanítom meg neki, hogy ha nyitva van se jöhet ki, mivel azt kell megtanulnia, ha be van csukva, akkor nem jöhet ki. Amikor kint van, akkor a kenel is nyitva, ki-be mászkál, ott is eszik.

2021. nov. 9. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
4-es❤️
2021. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!