Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bajom a kullancstól?

Lehet bajom a kullancstól?

Figyelt kérdés
Kutyámban volt 1 kullancs és voltam vele állatorvosnál ő azt mondta hogy már nincs benne vagyis magától kiment korábban, nos azon parázok, hogy nehogy valamelyikünkbe belemenjen, a kutyus velünk alszik, ezért lehet az ágyban is?
2021. nov. 9. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Tudom, utána nézni ilyeneknek legalább 10 percig is eltartana google-on.

Szóval a kullancs egész életében csak 2 alkalommal képes állatba menni és szívni. Egyszer nimfaként, egyszer kifejlettként. A kettő közt elég sok idő telik el.

2021. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2021. nov. 9. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A pontosság kedvéért: a petéből lárva kel ki, azért szív vért, hogy nimfa lehessen. A nimfa a kifejlett kullanccsá váláshoz szív vért, a kifejlett kullancs meg ahhoz, hogy petét rakhasson. De ez nem változtat azon, amit az előző írt, ha megszívta magát és "távozott", akkor azonnal nem fog senkit megcsípni.
2021. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Next guard spectra tabit adjal neki hsvi egyet. Csak dokitol veheted.

Tavoltartja a kullancsokat szunyogokat stb.

2021. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, volt-e szájmasz a kullancson, amikor rádköhögött.
2021. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyámból is esett már ki kullancs. Nagyon kicsi a valószínűsége,h pont téged csíp meg, illetve,h fertőzött a kullancs.. lehet valahol a szabadban esett ki belőle....
2021. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Hallottál már Lyme kórról? Nem olyan ritka. A kullancs terjeszti, ha fertőzött vért szívott. Változatos kórképet mutat, mert vírus és baktérium is kerül a szervezetbe, és ami az egyik kezelésének jó, az a másiknak pont nem. Átlag fél éves erős gyógyszeres kúra.

Ezen kívül a kullancs terjeszti az agyvelőgyulladást, ami ellen van oltás, de azért, na. Franc se akar harminc évesen újra tanulni olvasni.

2021. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Igen hallottam róla. Van ismerősöm, akinél sajnos későn diagnosztizálták a lyme kórt... De akkor is kicsi az esélye szerencsére. Kérdező te meg nézd meg magad, van e piros körkörös foltod, ha fertőzött a kullancs, az gyakori jel a lyme kórnál.
2021. nov. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja meg, ha a kutyànak nincs baja, akkor neked sem.
2021. nov. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!