Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya jobbra tartja a fejét,...

Kutya jobbra tartja a fejét, egyensúlyzavaros, jobbra dől! Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Néha a feje is remeg. Fogunk menni dokihoz, de csak hétvégére kaptunk időpontot addig meg megesz az ideg. Valaki tapasztalt már ilyet, vagy hasonlót? Mi baja volt a kutyusnak, helyrejött?

2021. nov. 10. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a kedve, meg az étvágya jó.
2021. nov. 10. 21:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Középfülgyulladás. 3 napig infúziózni kellett. De helyre jött. ☺️
2021. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
En a nyulakbol indulok ki, naluk elterjedtebb ez a gond. Kozepfulgyulladas okoz ilyet, ahogy az elso is irja, illetve nyulaknal egy olyan parazita, ami az idegrendszert tamadja, nem tudom, kutyaknal van-e ilyen, de nyusziknal fereghajto kura segit.
2021. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2021. nov. 10. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Egyik kutyámnál sajnos volt hasonló, neki vestibuláris szindrómája(az a fülben található egyensúlyközpont betegsége, szóval lehet, h ugyanaz, mint amit már írtak) volt, ő sajnos járni sem tudott igazán egy-két órán belül.


Én nem vártam vele, 6 körül észrevettem, 8-ra már az állatkórházban voltunk. Én keresnék másik dokit, nem szenvedtetném hétvégéig.

2021. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a vestibularis szindróma is lehet, föleg idős kutyáknak. Nekünk is az volt valószínű többször is, a szeme is jojozott. De ilyenkor szedulnek és ez erős hányingerrel jár, nem jellemző a jó étvágy. Nekünk 2-3 nap alatt elmúlt a durva része, aztán 1 hét alatt minden tünet. Szteroidot is kapott, gondolom mert nem lehetett kizárni a stroke-ot sem, de maga ez a vestibularis szindróma teljesen veszélytelen, egyetlen veszélye az, ha stroke-nak hiszik és elaltatják, illetve nyilván fontos a folyadékpótlás, taplalas, amíg szédül.
2021. nov. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is vestibularis szindróma volt az idős kutyusomnak.

Ugyanilyen tünetekkel.

3 injekció és 2 hét gyógyszer + röviden fogtam a pórázt, nehogy elburuljon.

2021. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel kuzdunk most, azt hittek agyverzes, kezeltek is ra, mindenfele szurit kapott, meg vitamint, infuziot. A verkepe alapjan minden szerve rendben, az ertekek kozepfulgyulladasra utalnak. Kapott cseppet, de elvisszuk ahhoz az orvoshoz is, aki tavaly mutotte a fulet. Nagyon rossz nezni, ma mar attol is beszedult, hogy csak fekudt es o maga ala is pisil ilyenkor. Penteken visszuk megegy orvoshoz, kerunk majd egy mintavizsgalatot a fulebol, hogy pontosan tudjak kezelni a dolgot. Azt nem tudja valaki megmondani, hogy ha karosodott az egyensulyszerve, akkor arra van gyogymod, vagy orokke igy marad a kutya?:(
2022. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!