Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első látásra meg lehet állapít...

Első látásra meg lehet állapítani, hogy menhelyi kutya és leendő gazda passzolnak-e?

Figyelt kérdés
2021. nov. 10. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Igen.
2021. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg nem. Többszöri találkozás szoktak javasolni,és még így is vannak jó számmal,akik valamiért visszaviszik a menhelyre a kutyust, mert mégse olyan, amire számítottak.
2021. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem, sőtt igazán csak pár hét próbaidő után lehet látni a kutya személyiségét. Vannak kutyák, akik a menhelyen mindenkihez bújtak, mikor meg rájöttek, hogy gazdájuk van, elkezdték bevédeni mindenkitől. Olyan is van, hogy egy kb megérinthetetlen, félős kutya, akit sétálni vinni is varázslat volt, pár nap gazdis lét után szinte teljesen megváltozik, megy, örül a gazdájának, nyit az idegenek felé. Meg előfordul, hogy egy harapásra hajlamos, orvosi vizsgálatot sem tűrő kutyus a gazdának mindent megenged és az idegenektől is többet tűr.


Azt viszont meg lehet néhány esetben állapítani, hogy ki az az ember, akibe semmi határozottság és eltökéltség nem szorult és maximúm egy nagyon jó idegrendszerű, lusta kutya való hozzá vagy semmilyen. Meg persze azt is lehet látni, hogy ki az, aki ennek épp az ellentéte és bármilyen kutyának csodás otthont tudna teremteni.

2021. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha kölyökkutya, akkor se lehet kitalálni.

Én kölyköt vittem haza a menhelyről.

Tanítottam szobatisztaságra, akkor aludtam amikor ő, hogy még véletlen se késsük le "azt". Semmit nem ért, heteken belül elfelejtette. Gondolom ez az én hibám.

Továbbá, nem lett egy szófogadó kutya, ha szabadon elszaladhatott, akkor csak a hátát láthattuk.

Valamint ki akartuk ivartalanítani, de sosem tüzelt éveken keresztül. Majd egyszer 7 éves korában lefialt a semmiből (én nem laktam otthon, nem tudom hogy történt) és belehalt a szülésbe. Szerintem valami genetikai hibája lehetett.

Ezt nem lehetett előre látni amikor akkora volt mint egy kólásdoboz.

2021. nov. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, amikor igen, van, amikor nem. De még ilyenkor is hasznos, ha többször találkoznak és/vagy van lehetőség próbaidőre. Én a próbaidőt jobban preferálom, mint a többszöri találkozást semleges helyen, mert a kutya lehet, hogy semleges helyen meg a menhelyen, idinél jól viselkedik, de mondjuk próbaidő alatt már a (leendő) gazdi otthonában kiderülhetnek olyan dolgok, amik korábban nem derülhettek ki, érheti olyan inger, ami máshol nem érhette. Az én kutyámnál ez volt. Passzolunk, ez nem kérdés, és mikor az egyesületnél találkoztam vele, egyből velem akart jönni haza, miközben amúgy alapvetően bizalmatlan az idegenekkel, bennem egyből megbízott. Viszont kiderültek nálam olyan dolgok, amik máshol nem érték, hozzám díszmadarak mellé került, lakótelepre, ennek megfelelő séta közbeni zajok mellé (rollerező, görkorizó, gördeszkázó gyerekek), oké, a társasház csendes, de az utca nem ugyanaz, az idinél kis településen volt, ott nagyobb a csend. Szóval én kértem próbaidőt, hogy lássam, jutunk-e előre, persze ehhez az én részemről és a kutya részéről is kellett az akarat igazodni. Jutottunk előre, ez egy héten belül látszott, akkor írattam át a chipet. Egyébként ahol bevett szokás a próbaidő, ott is akkor van a végleges jóváhagyás, szerződés, chip átírás, amikor a próbaidő letelt és minden megfelelően alakult. Ahonnan én örökbe fogadtam, ők viszonylag fiatal egyesület, kevésbé voltak akkor rutinosak ilyen téren, nem tudom, hogy azóta alkalmazzák-e a próbaidőt, de aki örökbe akar fogadni, én javaslom, hogy ha esetleg nem ajánlanák fel az egyesület részéről, ő kezdeményezze, mert sokkal hasznosabb, mint többször találkozni a kiszemelt kutyával az egyesületnél vagy semleges helyen.
2021. nov. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
A menhelyes kutyaknak altaaban szokott lenni viselkedesi problemaja
2021. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!