Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire Terrier...

Amerikai Staffordshire Terriert honnan érdemes venni?

Figyelt kérdés
2 kiskutyát szeretnénk Karácsony környékére (volt már tapasztalatunk staffival, sajnos elhunyt), melyik kennelből, vagy honnan érdemes venni? Mennyibe kerülhetnek ésszerüen manapság? Mire kell figyelni a vásárlásnál?

2021. nov. 12. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Az amstaffok már relatív alacsony ártól is kaphatóak (kb 150 ezertől kezdődnek, határ persze a csillagos ég). Vásárlásnál arra kell figyelni, hogy törzskönyve legyen (származási lap), és megbízható tenyésztő legyen, aki a legjobbat akarja neked.


Azonnal elérhető kutyák:

[link]


Beszélgetni más amstaffosokkal:

[link]

Ide érdemes belépni, sok amstaff tenyésztő és vásárló van bent ebben a csoportban, kiteszik az elérhető kutyákat és tudsz kérdezni is.

2021. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amúgy, ha normális kutyust szeretnél az első szerint leírtak alapján vásárolj. 200-300e között vannak a tenyésztőknél..

2021. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
JÓ tenyésztőtől, aki odafigyel az örökletes betegségekre, egészségügyi szűrésekre, és megkezdi a szocializációt, még mikor nála van a kutya. De sajnos nem ismerek ilyet, nekem nem ilyen kutyám van. A környéken 2 stafist ismerek, akiknek nagyon jó kutyáik vannak, a nevelésükre is odafigyelnek rendesen, nincs is velük probléma, de nem tudom, honnan vannak a kutyák. Érdemes esetleg közösségi oldalon ilyen csoportot keresni, hátha tudnak jó tenyésztőt ajánlani.
2021. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Baromi jó tenyésztőtől!!!!! Pláne két kölyköt, ami szerintem egyszerre nagyon nem jó ötlet egy ilyen munkás fajtával, mint a staff. Úgy értem a munkást, hogy a gazdának nagyon is lesz dolga a neveléssel. Akkor is, ha ért a fajtához. Pont ezért fontos, hogy ne kóklertől vedd.

Facebookon biztosan van fajtacsoport, de tenyésztői csoportok is vannak, ezekben érdemes kérdezősködni. Egyébként tudd, hogy a normális tenyésztők nagyon nem szívesen adnak el karácsonyra kiskutyát. Esetleg még a fajtamentők is szóba jöhetnek, ha nem feltétlenül kölyköt akarsz, hanem jót tennél mondjuk egy fiatal felnőtt kutyával, és tényleg értesz hozzájuk.

Staffot tartani nagy felelősség, és ez általában véve minden keményebb kutyafajtára igaz. Nem jó dolog hűbelebalázs módjára beleugrani a vásárlásba, mert utólag megbosszulhatja magát, ha nem megfelelő helyről veszed. Remélhetőleg kutyaoviban, kutyasuliban is gondolkodsz, mert kiemelkedően fontos a kölyökkortól elkezdett és következetesen folytatott szocializálás.

És még egyszer lebeszélnélek az egyszerre két kölyökről.

2021. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A többiek már leírtak egész sok mindent, én annyival egészíteném ki, hogy olyan tenyésztőt válassz, aki nem vág fület.
2021. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat; szerintetek miért nem jó egyszerre két kölyök? Fiú-fiú, fiú-lány (ivartalanítva), lány-lány sem lenne jó ötlet?
2021. nov. 12. 15:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy kutyát is nehéz megnevelni, főleg, hogy nehezebb fajta, kettő egyidős meg méginkább nehéz, mert viszik bele egymást a hülyeségbe
2021. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A fajtasztenderd a vagatlan fulet engedelyezi. Ha egy tdnyesztonel vsgott fulu staffik vannak,az nem hivatalos tenyeszto!!


A tenyeszszemlen egyen versenyeken kizarolag vagatlan fuluek jelenhetnek meg!!!



Setanal ,ha egy radhuz,elbirod. Ha ketto kifejlett amstaff radhuz,nem birod el valszeg. Minimum derekfajas lesz.


(Kulon seta nem megy,mert az otthonhagyott megsertodik . Sertodekenyek.

Meg idoben se gyozned a kulon setakat!


Orakon at fut poraz nelkul az en kozepes energiaszintum. Erre szamitsatok. Vele egyutt futas/kocogas nelkul nem lesz kiegyensulyozott a lelke ,a lakas/kert meg sertetlen. )

2021. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ket kolyok nagyon sok melo!


Kulon foglalkozni veluk dupla annyi ido, dupla figyelem.


Egy kis kutya nevelese tanitasa sem egyszeru.


Plusz ha vmi hulyeseg berogzul rogton atfogja venni masik is.


Szerintem elobb legyen egy es majd 1,5 ev mulva ha meg mindig akartok kutyat vegyetek megegyet.


De elobb egyet kene jol megnevelni es mikor o mar stabil, szocializalt, szepen setal, tudja az alapot utana johet a masik.


Nekem wheaten terriem van 2 eves lesz, de meg mindig van mit vele foglalkoznom es biztos nem vallaltam volna be melle meg egy kolykot :D


Igy is hulla voltam fel eves koraig, a kamasz korszak sem volt egyszeru.


Ket kamasz kutya meg mikor kezdene feszegetni a hatarokat meg kezdenek ivarerettek lenni egymassal is mehet a rivalizalas.


Talan szuka kan parosnal kevesbe, de azonos nemueknel tuti, hogy gond lesz mikor egyszerre ernek be.



Foleg staffibol rogton ketto.


Figyelj te tudod, de szerintem nem ko ötlet.

2021. nov. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Sehonnan
2021. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!