Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap meg a kutyám? 20/F

Miért harap meg a kutyám? 20/F

Figyelt kérdés

Két kutyám van, egy Border Collie (ő teljesen normális cuki bogyó) és van egy Mopsz, Yodának hívják. Yoda egy nagyon elkényeztetett kutya, mindig mindenből a legjobbat kapja, a családdal él, jó dolga van nagyon. Kertes házban lakunk, akkor megy ki a kertbe és akkor van bent a házban, amikor ő akar.

Sokszor odajön hozzám a kanapéra, és rámfekszik, nyalogatja a kezem, hozzám bújik, és simit kér, VISZONT ha fel akarom emelni miközben kényelmesen fekszik, nagyok morog, aztán "megharap". Most az arcomon van dió méretű véres seb, és nagyon szomorú vagyok azért, amiért ilyen. Most hogy arcon csípett, ráütöttem egyet az orrára, amit még sosem tett meg senki 5 év alatt, és most remeg, fél tőlem. Borzalmas érzés, hogy az imádott kiskutyánk fél tőlem. De a kérdésem az az, hogy miért csinálja ezt? A háznál egyetlen egy emberrel nem csinálja ezt az 5-ből, anyával. Ha ő veszi fel, akkor nem morog, nem csípi meg, sőt, nagyon élvezi. Jól fogom meg a kutyát, anya is ellenőrizte, ő sem érti, miért csinálja ezt.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2021. nov. 13. 11:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és hím, nincsen kiherélve (az orvos nem vállalta).
2021. nov. 13. 11:17
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Úgy tűnik,te vagy a családban az omega. Ő.meg az alfa. Ezen kell változtatni. A kutya állat. Nem babusgatnivaló babuci,mint ahogy sokan gondolják. Vannak praktikák,de anno én bizony megruháztam csúnyán a tacsimat mert evéskor majdnem bokán harapott amikor elmentem mellette. Megcibáltam és aznap nem kapott kaját. Többet nem is morgott..
2021. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen. Ő az alfa. Ebben az esetben rá lehet csapni a kutyára és földhöz nyomni. Az állatoknál a párrzás is a dominanciát jelzi ha amikor morog rácsapsz (nyilván mértékkel) és utánna földhöz nyomod és feléhajolsz abból megtanulja ki a főnök.
2021. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is volt hasonló tapasztalatom pont mopsz kutyával és fiú volt ő is.

Mindig mikor mentem a barátomhoz akkor morgott rám és oda kapott a lábujjamhoz mikor felálltam bárhonnan a házban és egyszer olyan is volt hogy simogattam és mikor fel akartam állni a helyemrol akkor oda kapott a szamba és orromba.Kicsit vérzett is.Nem csak velem csinálta de ez engem nem vigasztalt.Nem akartam megcsalni vagy meg rángatni mert nem az én kutyám de azért kijárt volna neki.Az lett a vége hogy ott nem találkoztunk ahol a kutya volt mert nem akartam elviselni hogy mindig oda kap és morog mint egy idióta.

2021. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Megcsapni nem megcsalni

Hülye telefon

2021. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
En is beleharapnek az arcodba ha punnyadas kozben felkapnal es beletolnad a fejedet az arcomba :)))
2021. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Akkor ezentúl megpróbálom vele ismertetni, hogy nem ő az úr a háznál. :D

2021. nov. 13. 12:04
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Igen!Csak sok türelem kell ehhez és következetesség

Nekem nem volt ehhez se

türelmem se kedvem

Ja és akármilyen vicces féltem a kis hulyetol miután folyton oda kapott XD

2021. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Az persze, cibálja meg meg mutassa meg hogy ő az alfa... Hogyne...ássa el a kertben rögtön, nem?


Keress egy normális trénert, aki segít nektek, és nem ilyen múlt századi baromságokkal traktál. Simán lehet, hogy a kutyának fájdalma van, flusztrált egy adott szituban, ha te erre jól megvered, még inkább bizonytalan lesz veled.

2021. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

VISZONT ha fel akarom emelni miközben kényelmesen fekszik, nagyok morog

- morgással figyelmeztet, hogy hagyd békén , erre csak azért is felemeled így oda kap-


Szerintem is keress egy kutyakiképzőt, aki látja az adott szituációt és tud megfelelő tanácsot adni.

2021. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!