Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok?

Milyen fajta kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

amit nyújtani tudok neki:

-kinti/benti (nagy kert), de inkább benti tartás

-rengeteg szeretet, törődés, foglalkozás, lefárasztás (nagy túrák, futás (cc), engedelmesség és más sportok)

-megfelelő szocializálás, kutyasuli


amit szeretnék:

-bírja az egyedüllétet is (nem sok időre, ritkán, maximum pár órára lenne egyedül)

-szeresse a vizet

-közepes vagy nagytestű (semmiképpen sem kistermetű)

-hosszú élettartam

-egészséges (gondolok itt a fajtával járó legtöbbször előforduló betegségekre)

-leginkább juhász/pásztorkutya


tapasztalt vagyok, volt már magyar vizslám (2), németjuhászom és egy kuvasz-komondor keverékem

a border collien gondolkozok leginkább, de nem 100% még, mivel lehet inkább nagyobb kutyák felé hajlok

leonbergi volt az első akire gondoltam, viszont ők sajnos nem a hosszú életükről híresek:( (tudom, hogy vannak közülük is, akik 10+ évet is élnek, viszont az sem ritka, hogy csak 6 vagy még kevesebb év az élettartamuk)


és nem kérnék olyan válaszokat, hogy "bentre semmilyet", mert az adott fajta szükségleteinek elegendő mozgást tudok nyújtani. köszönöm:)



2021. nov. 13. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

A pásztor és juhász kutya között elég nagy különbség van. A Border Collie utálja a vizet eddig még nem találkoztam olyannal aki szeretné beleértve az enyémet is. Pásztor kutyákat nem ajánlott bent tartani felügyelet nélkül. Amennyiben tényleg igazat mondasz azzal kapcsolatban amit tudsz nyújtani neki akkor még hozzá tenném a napi 3 sétát is az is nagyon fontos.

Itt van pár egyedül hagyható kutyafajta egy igényes csatornáról:

2021. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

[link]


A linket lefelejtettem itt van.

2021. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
egy ismerősömnek régen bordere volt és imádta a vizet, de akkor ezek szerint nagyon ritka. köszönöm! :)
2021. nov. 13. 12:52
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha kifejezetten víz szerető kell akkor labrador.Kacsavadászattól az életmentésig rengeteg mindent lehet vele hobbi szinten is csinálni.:D

A hideg vizet is bírja,mert dupla rétegű bundája van.Az alsó vízálló,a farka pedig a vízben való mozgásban segít,azzal 'kormányoz'. :)

Energikus,mozgékony,és imád mindent ami sport,mozgás,gazda.:D


Otthon is lehet hagyni egyedül,semmit nem csinál jóformán egy lemozgatott kutya,főleg ha van rágcsája.Ez ugyan nem juhász vagy pásztorkutya,de nagyon sok oldalú fajta,és biztos nem az amivel ne tudnál akár közösségbe is bátran menni.

2021. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

bullmasztiff

egy nagy buts szeretetgombocok:)

2021. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
buta*
2021. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
unokatesómnak régen volt labija, imádtam:D most felhívtad rá a figyelmem, gondolkozni fogok rajta, köszönöm :)
2021. nov. 13. 13:17
 8/15 A kérdező kommentje:
bullmasztiffnak utána nézek, nem tudok még róla sok mindent:D
2021. nov. 13. 13:18
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
A labradorral nem nyúlsz mellé, de akár számításba veheted a Holland kacsavadász kutyát (vadászkutya fajta, nem juhász/pásztor, de hátha megfelelhet)
2021. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Golden retriever. Tipikus csalad kutya. Szőre eléggé hullik. Amúgy rövid vagy hosszú szőrűre gondoltál?
2021. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!