Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatos ugatásra tanács?...

Nikoláj Gyeprefos kérdése:

Folyamatos ugatásra tanács? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Szóval a tortenet ott kezdodik hogy fel eve szoltak a szomszedok h gyakran sir utanunk a kutya. Akkor felkeresve egy trenert a jutalom es fokozatossaggal sikerult normalizalni a dolgot. (Kozben faliujsagon kulon kertuk a lakokat h amikor ugat szoljanak rogton, mert igy tudjuk meg csak h hatekony-e a foglalkozas) , nem szoltak, igy ugy gondoltuk normalizalodott a dolog, valamint mindig feloraval hamarabb elindultam es azt a felorat a lepcsohaz legalljan toltottem hallgatva h ugat-e, s nem ugatott.

Levettem a plakatot, gondolvan minden oke.

Azonban ket hete kaptunk egy egyhen szolva is alpari stilusban megfogalmazott levelet h a kutya folyamatosan ugat felorankent. Ujra konzultaltunk a trenerrel megint ugyanezt ajanlotta de nem latszott javulas ugyanugy megallitott az az egy szomszed, aki felettunk lakik. Erre en megkerdeztem a mellettunk lakot akinek hozzateszem ujszulott picibabaja van h ugat-e a kutya mire o azt mondta hogy nem hallotta meg csak kisidovel miutan elmentunk otthonrol, de hamar megunja es csend van.

Trenernek szoltunk nem hasznal a dolog mire azt ajanlotta szerezzunk be nyakorvet. Megtettem. Elso alkalommal mikor megcsipte megijjedt nagyon, most mar elmentunk egy orara itthonrol ugy h rajta volt es be volt kamerazva a lakas, ketszer vakkantott de ahigy a hangjelzes megszolalt abbahagyta(mivel a csipesnel nagyon megijedt igy en a tuskekre ami leadja az impulzust gumi pamacsot tettem h csak sipoljon de ne csipje meg.)

A kerdes igy a vegere: lehetseges hogy a nyakorv igy bevallik egesz napra is (6ora max) , vagy egy udo utan rajon hogy mar csipni nem csip csak sipol es ugyanugy elkezdi az ugatast?

Holnap ket irara hagynam itthon ugyanezzel a modszerrel h a jatszoteren ulve varom mig letelik az ido. Remelheto h ha azt a kettot kibirja es tudja h nem szabad akkor a tovabbiakban is van ra esely? Ennel a kerdesnel csak olyan ember valaszat varom akinek van a nyakorvvel kapcsolatban tapasztalata.

Es a masik veglet ha nem valik be mit tegyek hogy sikeruljon leszoknia errol? Egy idos holgy szerint ivartalanitas lenyugtatja, trener szerint ez nem befolyasolo tenyezo. Vagy esetleg egy masik kutya? Csak a gond hogy berlok vagyunk es ezt az egy kutyust is csak a hatalmas joindulatnak koszonhetjuk hogy megengedte a tulaj. Segitsetek, teljesen tanacstalan vagyok, ma mar a fel napot vegigsirtam annyira kivagyok a tematol.



2021. nov. 13. 17:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja! Es a kutyanak nem szeparacios szorongasa van, a szakember szerint.

Reggeli setaja hosszu tehat lefaradva is levan.

2021. nov. 13. 17:50
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Ezek szerint, ha ugat is,nem sokáig. Ha így van, ne törődj a rosszindulatú szomszéddal. Én panelban kakom,itt is előfordul, de nem vészes,csak pár percig ugatnak(két kutya egy lakásban), ez elviselhető.
2021. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
2 vagyok, a szomszéd(pasi) késő esti ugatása jobban zavar😁
2021. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
jav. ...lakom😂
2021. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is szomszedom kutyaja allandoan ugat, de jobban mint a tied. De az a kutya be van kattanva a lakasban. Nem gondoltam volna h ennyire hozzaszokok amugy, mostmar akkor is bekesen aludnek ha az agyam mellett ugatna 😂
2021. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Miért csak szociopaták válaszolgatnak ebben a kategóriában?
2021. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok nem foglalkozni vele mert a levelben arra tett utalast h nalunk szenved a kutya, es felek h esetleg tesz valahova egy bejelentest es elveszik a kutyat tolem( oszinten nem tudom hogy ilyen lehetseges-e, de belole barmit kinezek)


A #6-osnak: ertem, csak annyira megijedt a csipestol h ugrott egyet es felek hogy faj neki, magamon kiprobaltam elotte nekem termeszetesen nem faj de en azert egy 60kg-os ember vagyok.

Vagy esetleg neki sem fajt csak annyira megijedt volna, ismeretlen erzes neki?

A berrabszolga kijelentesedre nem irok semmit, nem az a tipus vagyok.

Nem egesznap van bezarva, es ha kertesben laknank is valoszinuleg ez lenne a helyzet, es ott is van szomszed.

Ahhoz pedig h a kutyanak finanszirozni tudjam az eletet meg a tanittatasat stb, valamint h azert en se haljak ehen, muszaj dolgozni mennem.

2021. nov. 13. 19:01
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Azt tanulja meg,hogy ha rajta van a nyakörv akkor fájdalom éri ugatáskor.Ha nem lesz rajta ugyan úgy ugatni fog.

De! Vedd is le.Nézd meg,hogy igaz-e egyáltalán hogy folyamatosan ugat a kutya.Mert lehet hogy az a ripacs már csak megszokásból is kötöszködik.

Én anno a laptopomat hagytam bekapcsolva (csóróság volt na,kolis megoldások..:D) kamerának.

2021. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

A mi szomszédunknál tényleg egész nap ugat a nyomorúságos kutya. Megállás nélkül. Már ott tartok, hogy én fogok vásárolni neki egy ilyen nyakörvet. (Megfordultak már csúnyább gondolatok is a fejemben.)

Szerinte egy kutyának ez a dolga... Baromarc. A másik kutya nem segít a problémán. Nekik is kettő van, volt hogy három. Ugyanúgy ugat, ha nincsenek otthon a "gazdik". Nem csoda mondjuk, hogy be van kattanva a dög ilyen idióták mellett. Egész nap vagy 5 percet sétáltatják őket.

Nekem is van kutyám, ő csinálta azt, hogy szirénázott egy 5-10 percet mikor egyedül maradt (mellettünk lakók tanúvallomása alapján). A felettünk lakónak volt az a heppje, hogy egész nap ugat a kutya. (Amúgy jóformán egész nap otthon volt vele valaki.) Fel is jelentett minket az önkormányzatnál. Kijött egy állatorvos két hivatali munkással egy előre megbeszélt időpontban, megállapították, hogy a kutya ugatással nem jelezte az érkezésüket, barátságos, rendben vannak az oltásai és a tartási körülményei, labdáztak vele egy kicsit aztán elmentek. Ennyi volt. A feljelentés miatt nem kell aggódnod. Maximum akkor, hogy ha a lakástulajt cseszteti a szomszédod és neki fogy el a türelme.

2021. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

"es be volt kamerazva a lakas"

Ezt nem lehetett volna, illetve lehetne, mielőtt szétszadizod az elektromos nyakörvvel a kutyát?


De most komolyan. Bekamerázom, bemikrofonozom a lakást és kiderül, hogy a hisztis szomszédnak igaza van-e egyáltalán és jó esetben az is, hogy mire reagál a kutya (gyereksírás, csukódó ajtó, másik kutya, dübörgő szomszéd stb.) és el tudom kezdeni célzottan kezelni a dolgot.

2021. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!