Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatos ugatásra tanács?...

Nikoláj Gyeprefos kérdése:

Folyamatos ugatásra tanács? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Szóval a tortenet ott kezdodik hogy fel eve szoltak a szomszedok h gyakran sir utanunk a kutya. Akkor felkeresve egy trenert a jutalom es fokozatossaggal sikerult normalizalni a dolgot. (Kozben faliujsagon kulon kertuk a lakokat h amikor ugat szoljanak rogton, mert igy tudjuk meg csak h hatekony-e a foglalkozas) , nem szoltak, igy ugy gondoltuk normalizalodott a dolog, valamint mindig feloraval hamarabb elindultam es azt a felorat a lepcsohaz legalljan toltottem hallgatva h ugat-e, s nem ugatott.

Levettem a plakatot, gondolvan minden oke.

Azonban ket hete kaptunk egy egyhen szolva is alpari stilusban megfogalmazott levelet h a kutya folyamatosan ugat felorankent. Ujra konzultaltunk a trenerrel megint ugyanezt ajanlotta de nem latszott javulas ugyanugy megallitott az az egy szomszed, aki felettunk lakik. Erre en megkerdeztem a mellettunk lakot akinek hozzateszem ujszulott picibabaja van h ugat-e a kutya mire o azt mondta hogy nem hallotta meg csak kisidovel miutan elmentunk otthonrol, de hamar megunja es csend van.

Trenernek szoltunk nem hasznal a dolog mire azt ajanlotta szerezzunk be nyakorvet. Megtettem. Elso alkalommal mikor megcsipte megijjedt nagyon, most mar elmentunk egy orara itthonrol ugy h rajta volt es be volt kamerazva a lakas, ketszer vakkantott de ahigy a hangjelzes megszolalt abbahagyta(mivel a csipesnel nagyon megijedt igy en a tuskekre ami leadja az impulzust gumi pamacsot tettem h csak sipoljon de ne csipje meg.)

A kerdes igy a vegere: lehetseges hogy a nyakorv igy bevallik egesz napra is (6ora max) , vagy egy udo utan rajon hogy mar csipni nem csip csak sipol es ugyanugy elkezdi az ugatast?

Holnap ket irara hagynam itthon ugyanezzel a modszerrel h a jatszoteren ulve varom mig letelik az ido. Remelheto h ha azt a kettot kibirja es tudja h nem szabad akkor a tovabbiakban is van ra esely? Ennel a kerdesnel csak olyan ember valaszat varom akinek van a nyakorvvel kapcsolatban tapasztalata.

Es a masik veglet ha nem valik be mit tegyek hogy sikeruljon leszoknia errol? Egy idos holgy szerint ivartalanitas lenyugtatja, trener szerint ez nem befolyasolo tenyezo. Vagy esetleg egy masik kutya? Csak a gond hogy berlok vagyunk es ezt az egy kutyust is csak a hatalmas joindulatnak koszonhetjuk hogy megengedte a tulaj. Segitsetek, teljesen tanacstalan vagyok, ma mar a fel napot vegigsirtam annyira kivagyok a tematol.



2021. nov. 13. 17:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Másik kutya nem oldja meg a problémát, sőtt, lehet, hogy csak rosszabb lesz, egymást hergelik majd az ugatásba.


A nyakörv meg addig hatásos, amíg fél tőle, ha rájön, hogy csak sipol, újra ugatni kezd. Ez lehet, hogy sose fog bekövetkezni, lehet, hogy két hét múlva meg az is lehet, hogy csak évek múltán. Nem biztos az sem, hogy a nyakörv elhagyásával újra ugatni kezd, mert nem biztos, hogy összekötötte, hogy a nyakörv rázza meg, ha ugat (az inkák is több száz évig azt hitték, hogy ha nem ölnek le naponta egy embert, nem kel fel a nap...). Persze ehhez kellene, hogy egy ideig mindig legyen rajta, mikor egyedül van.


A szomszéd ellen meg a már sokszor említett hang vagy videófelvétel jó ötlet. Kint ücsörögni szerintem felesleges.

2021. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás alapvetően jó dolog és kell,de ezen a problémán konkrétan nem segít.

Hiszen neki nem azzal van a problémája,hogy tüzel vagy épp tüzelő szukát érez és ki akar menni.

Szeparációs szorongása van,ha egyedül marad.Másik kutya de,igen is megoldhatja a problémát hiszen akkor nem marad egyedül,még kutyák számára is vannak terápiás kutyák is,illetve olyan nyugodt fajták akik mellett megtanul a szorongó is nyugodt maradni.:)

Főleg ha nem is igaz,hogy folyamatosan ugat a kutya hanem tényleg csak egyszer-egyszer miután elmegy a gazdája.


De! Ide is van megoldás,egy kicsit a gazdi-kutya viszonyt kellene rendezni.

Ez a kutya fél,hogy nem mész vissza,ez bizalom hiány lehet.Van domináns kutya ami nem engedi,hogy elmenj és puszta hiszti amit lenyom utána,de akkor rongálna is nem csak ugatna.Ez sajnos szeparációs szorongás lesz,amit csökkenteni tudsz,ha gyakran mész el kis időkre,nem csak hosszú időre otthonról (munka,suli).

Néha viszed magaddal,máskor csak egyedül mész.

Nem kell köszönni,sem elköszönni tőle,teljesen természetes legyen,hogy jössz-mész.Gyakran vidd le a szemetet mondjuk,vagy nézd meg a posta ládát,és addig.ő megint és megint egyedül marad.

Hol öltözz feljebb hozzá,hogy szokja a készülődést is,hol csak papucsban menj,hogy érezze mennyire természetes az,hogy te ki mész oda.

A tréner segít,de ha a kutyának amúgy nincs is baja,csak tényleg szomszéd túloz (azért full kussban sem lehet a kutya,nappal főleg..gyerekek is ugrálnak,sírnak,sikitoznak,a kutya is jár némi hangal,főleg ha husky,beagle,csivava,basenji vagy spitz féle :D) akkor felesleges a nyakörv,vagy legalábbis magas fokozaton.Állítsd sípolóra vagy rezgőre ha otthon vagy,az is elég figyelmeztetés a csípés utáni élményekre emlékeztetőül,hogy ne ugasson és akkor 'bántani' sem kell.

Bár én az elektromos nyakörvek közül az automatáknak amúgysem vagyok híve,kiképzésre a távirányítós sokkal jobb,csak nyílván akkor az ameddig nem vagy otthon nem működik..:D

2021. nov. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az ivartalanitas tervben van, de a dokink azt mondta egyeves kora utan csak, ahhoz meg kell egy honap, viszont olvastam hogy egyeves kora elott is lehetseges, csak a mi dokink ugy nem vallalja.

Amiket leirtal, mindent igy csinalunk, tehat nem koszonunk el tole nem o az elso ha hazajovunk, sot meg az ajton se mehet ki vagy johet be elottunk, ha megyunk valahova. A kutya rendkivul okos, mindent hamar megtanul, ez az egy gond van vele.(mar ha valoban van).

A trener szerint nem szeparacios szorongas, o is azt mondta hogy vagy a szomszed tuloz vagy csak minden kis neszt megugat a kutya mert olyankor o “orzi” a hazat. Ezert ajanlotta a nyakorvet, mert ha a szomszed tuloz ugysem bantja a nyakorv ha pedig valoban ugat akkor ezzel meg kell tanulja. Anno mikor hozzank kerult nem egybol egesz napra hagytuk itthol, pont emiatt vettem ki ket het szabit a munkahelyen h fokozatosan hozza tudjon szokni magahoz az uj kornyezethez is es az egyedullethez is. Sajnos a kutyat ugymond menteni kellett. Egy ismerosom szomszedjatol van, ugy h az ismerosom szolt h nem e tudnank elhozni tole mert a kiskutya a pincebe van zarva egyes egyedul egesz nap, ugyanis az anyja az almot kinyirta, o elte tul egyedul. Es igy kerult hozzank, neha arra gondolok hogy lehet ez all a viselkedese mogott. De nagyon remelem hogy az az egy csipes eleg volt neki es igy mar tudni fogja a sipszo utan h nem szabad, addig marad a kameran valo megfigyeles.

2021. nov. 14. 06:48
 14/16 A kérdező kommentje:
Egy tacskorol van szo egyebkent, es ok eleg ugatosak alapjaraton is.
2021. nov. 14. 06:50
 15/16 anonim ***** válasza:
És mit mondott a tréner, ha nem szorongás miatt ugat akkor miért?
2021. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Elozoven leirtam.

Valamint ezt a videot ajanlotta h nezzem meg: [link]

2021. nov. 15. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!