Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biewer yorkie-t megéri tenyész...

Biewer yorkie-t megéri tenyészteni? Van rá igény Magyarországon?

Figyelt kérdés

Párom nővére tenyészteni szeretne, és mondtam hogy segíthetnék neki. Hely már van, pénz is (nem haszon miatt csinálnánk, mert ügyvéd, szóval van rendes állása) egyedül azt nem tudnánk, milyen fajtát. Neki is meg nekem is inkább a kistestű kutyák jönnek be. Utánanéztem, hogy mindegyik fajtából rengeteg tenyésztő van, egyetlen egyet nem találtam itt Magyarországon, az pedig a Biewer Yorkshire Terrier.


Spanyolországban ismertem meg én is ezt a fajtát, ott 2 kennellel is találkoztam, és nagyon megfogott ez a fajta, ezért ezt tanácsoltam a párom nővérének is. Viszont itt Magyarországon nem sokan ismerik, ha viszont tényleg sikerülne megcsinálnunk, szerintetek lenne rá igény? Vagy inkább valami más fajtával éri meg foglalkoznunk?


(Ha mégis Biewer Yorkie-t választunk, lenne külföldön egy kennel, amitől kapnánk segítséget)


Ha sikerülne, kb. 2 év múlva el is indíthatnánk. De már jó lenne most eldönteni, melyik fajta legyen. Válaszokat előre is köszönjük.


28/N


2010. szept. 4. 14:05
 1/9 A kérdező kommentje:
biewer yorkie-k, aki nem ismerné ezt a fajtát:
2010. szept. 4. 14:07
 2/9 A kérdező kommentje:
2010. szept. 4. 14:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez egy kicsit sántít. Tenyésztésbe általában azért fog az ember, mert nagyon szereti az adott fajtát és tökéletesíteni akarja, nem pedig elhatározza hogy tenyészt, na de mit is. Meg ha nem a pénzért csinálja, akkor nem mindegy milyen kereslet van rá?

Amúgy biztos lenne aki megveszi.

2010. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jó egy ilyen FCI által el nem ismert fajta keverék, Amerikai "divat" kutya dömping elindulna idehaza.

Van elég kutya enélkül is gazdátlanul. Kereslet alapján csak a szaporító gondolkodik, nem egy tenyésztő. Neki mindegy hány embert érdekel a fajta, csak felelősségteljes embernek ad kiskutyát. Amikor az almot tervezi, már megvannak a gazdi jelöltek, nem a születés után kezd el kutatni. Annyi felesleg pénzetek van, hogy mindegy milyen fajtát tenyésztetek csak kereslet legyen rá, akkor javaslom adományozzatok menhelyeknek. Elég nagy pénz szűkében vannak állandóan, a helyről nem is beszélve.

2010. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tenyészteni nem tudod, mivel az FCI által nem elismert fajta, nem lehet törzskönyveztetni ... anélkül meg ugye csak szaporitasz
2010. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értem. amúgy nem szaporítók szeretnénk lenni (nem is tudom igazából hogy egy szaporító milyen, annyit hallottam róla hogy rossz helyen tartják őket és csak a pénz a fontos nekik), rendes lelkiismeretes tenyésztők. mármint kiállításra is vinni a kutyusokat, stb. azért merült föl a biewer yorkie, mert ő a sima yorkshire terrierre gondolt, de mivel abból elég sok kennel van (ebben a városban 3 is) ezért ajánlottam a biewert. de nincs semmilyen rosszindulatú célunk. az meg persze hogy nem a legfontosabb, hogy eladjuk, mert tényleg nem a pénz miatt csináljuk, de azért nem akarjuk a semmiért tenyészteni őket, ha nincsen rá igény. Sok oldalt elolvastam már, sok tenyésztőnél jártam már ahol a kérdéseimre választ kaptam, tehát tudom hogy mivel jár a tenyésztés, szóval mégegyszer kérlek, ne nézzetek szaporítónak.


Köszönöm a válaszokat, akkor lehet még kéne keresgélni a fajták között. lehet még távolabbra húzódik, mire sikerül :/ Köszönöm mégegyszer.

2010. szept. 4. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos gőzöd sincs, a tenyésztés miről szól. :(

Kiállításokra csak törzskönyves kutyákat vihetsz...

Nem csak az a szaporító, aki rossz körülmények között tartja a kutyákat és a pénzért csinálja. Van elég sokféle szaporító. Amit te akarsz csinálni, azt hívják szeretetből-ostobaságból szaporításnak, ami által semmit sem teszel hozzá a "fajtához" és a menhelyi kutyák elől veszed el az esélyt.

A tenyésztés úgy működik, hogy beleszeretsz egy fajtába - szerencsés esetben a saját kutyádon keresztül - és évekig kőkeményen tanulsz róla, rengeteget és még annál is többet. Kiállításokra jársz kutyával vagy nézőként, ismerkedsz tenyésztőkkel, a fajta szerelmeseivel stb. Aztán ha a kutyád olyan minőségű, akkor tenyészszemlézed, kiállítod, leszűreted örökletes betegségekre. Onnantól kereshetsz hozzá olyan párt, ami ugyanezen követelményeknek megfelel. Fontos a jó temperamentum, idegrendszer, mozgás és a fajta eredeti használati értékei. Mert az kevés hogy szép a kutyád és a küllemi előírásoknak megfelel, attól még lehet ösztön nélküli vagy idegroncs vagy agresszív és ezek legalább annyira, ha nem fontosabbak, mint a küllem. A korrekt felépítés egyébként sem feltétlen jelent szépséget... :) Tehát - küllemre visszatérve - nem elég, hogy van két szép kutyád, független bírónak kell elbírálnia, hogy megfelel-e a standardnak, elmondja a hibáit is (minden kutyának van) és ajánlást tesz, milyen párt válassz, hogy a hibákat ki tudd javítani az utódokban stb. Szóval nem olyan egyszerű dolog ám ez, több tíz oldalt meg tudnék tölteni csak a felszínes dolgokkal is, de azt borítékolom neked, hogy sok éves tanulás kell ahhoz, ha nem csak egy ócska szaporító akarsz lenni.

2010. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
65%
A sok oskoskodónak azért elmondanám,hogy mert az FCI még nem ismerte el a fajtát igen is törzskönyvezik őket és lehet kiállítani is. Itthon az MKSZ végzi az el nem ismert fajták törzskönyvezését. Ilyen például a biewer yorkie a biro yorkie és az amerikai bulldog.
2010. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az anyagiak miatt kérdezed, hogy meg-e éri, a válasz: NEM! Nem éri meg. Sajnos már annyira leverték ennek a csodálatos yorkinak is az árát, hogy pénzért nem éri meg tenyészteni. :-( Viszont megéri tenyészteni azért, mert olyan különleges, pazar eleganciájú yorkshire terrierek létrehozója leszel, melyek tökéletes színpompája finoman ötvöződik a terrierek vagányságával! A legcsodálatosabb kutyafajta a biewer yorkshire terrier a la pom pon!!!

A Biewer Yorkik Szerelmese

(törzskönyvüket Németországban állítják ki, 8-10 nap alatt megjön és csak 17€/db)

2011. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!