Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morgot ebben a helyzetbe...

Miért morgot ebben a helyzetben a kutyám?

Figyelt kérdés

Szóval ellopott egy csokit én kivettem a szájából akkor nem volt semmi. Elraktam majd utána vissza mentem elkezdet morogni rám mikor leültem mellé a földre. Rám akart kapni amire az volt a reakcióm, hogy szájába raktam a kezem. Még mindig morgot de elkezdte nyalni a kezem amég a szájába volt. Néhány másodperc után lenyugodott és nagyra nyitotta a száját. Majd bújt hozzám. Sose viselkedet így ezért ezt nem tudom hova tenni.

Máskor a szájából lehet kivenni bármit nem értem ezt a viselkedést.

Valaki tapasztalt már ilyet vagy tudja esetleg mitől lehetet. Mert én nem értem ezt a helyzetet.

Szuka kutya lassan 1,5 éves.


2021. nov. 13. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Abba a pillanatban olyat rárúgtam volna. És még leülsz mellé... Hogyne kérjék is bocsánatot.
2021. nov. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Étel agresszió.Eleve az,hogy elvette szó nélkül egy intő jel,ez a kutya kezdi felcserélni köztetek a szerepeket.Konkrétan helyre akart téged tenni amiért elvetted tőle.

Szigorúbban,nem egy gyerek.Kutya,aki kap az alkalmon ha feléd kerekedhet,és a szuka kutya is hajlamos dominanciára.Ha ivartalan akkor is,az nem igazán jelenti hogy ne lehetne domináns jellemű.

2021. nov. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen leültem mellé mivel egy házban élek vele. És sose volt agresszív. Mindig kezes volt eddig. Nem értem kedves 1. mivel lettem volna előrébb ha elkezdem agyon vágni hogy retegjen tőlem. Főleg ha egy olyan kutyáról beszélünk aki hozzá van szoktatva, hogy a szájából kivesszük az ételt és máskor nem morgot ekkor. (Azért van hozzá szoktatva, mert egyszer már dobtak be hozzánk szöges ételt.)
2021. nov. 14. 01:16
 4/7 A kérdező kommentje:

....mivel jöttek üzenetek a helyesírásom miatt. Sajnálom szlovák anyanyelvű vagyok. Család által beszélem a magyart.

Örülnék ha a kérdés miatt kapnék üzenetet vagy választ.

Előre is nagyon köszönöm!

2021. nov. 14. 01:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban fogd kicsit szigorúbban. A kutya veszélyes tud lenni, pláne ha maga alá rendel téged.

Még a legjobb falatot is el kell tudnod venni tőle. Ez nem azt jelenti, hogy el is kell, de olyan kapcsolatotok kell hogy legyen, hogy ha el is vennéd ő csak nézze. Az ember (egy normális ember) hiába áll a kutya felett, nem agresszióval neveli, egy kutya viszont igen. Morog, harap, támad. Ez nem játék.

2021. nov. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem csak lekommunikalta a kutyad, hogy belerontottal az elkepzeleseibe es utana bocsanatot kert toled.

Enyem is szokott igy viselkedni, elobb kifejezi a nemtetszeset de amikor latja, hogy nem viccelek, akkor meg elkezd 'cukiskodni'.

2021. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Az enyémre (szintén szuka) ez 5 évesen jött rá először és utoljára. Egyik nap el akartam venni tőle valamit, megmorgott, de brutálisan, a semmiből. El se tudtam/mertem venni a falatot tőle (akita a keményebb fajtából), csak lecseréltem egy jobb falatra. Onnantól csak úgy kapott kaját 2 hétig, hogy minden szemért meg kellett dolgoznia (ülni, fordulni, feküdni, pacsizni, ilyeneket). Azóta megint bármikor bármit el lehet tőle venni.


Nettó dominancia villongás! Meg kell mutatni, hogy akkor kap enni, ha te, a falkavezér adsz neki, és az sem ingyen jár! Hamar vissza fog venni magából, viszont ha ilyenkor nincs demonstrálva, hogy ki a főnök, magától nem fog elmúlni benne az, hogy ő a főnök! Ne hagyd annyiban!

2021. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!