Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kié a kutyám jogilag?

Kié a kutyám jogilag?

Figyelt kérdés
A szüleimmel élek, de el szeretnék költözni. A kutyánk eü. kiskönyvében, a chipjében etc. az én nevem van, a szüleim mégis fenyegetnek, hogy nem vihetem el a kutyát, nem az enyém és simán átírják a gazda nevét az eü. kiskönyvben. Kinek van igaza? Szerintem jogilag a kutya az enyém, 18 elmúltam.

2021. nov. 14. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
tied
2021. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Tiéd! Vidd magaddal szépen.. Gondolom te eteted, gondozod, ápolod.
2021. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Én meg gondolom mindent ők fizettek a kutyára. Oltások, kaja stb...

Egy perc átiratni a nevet.

2021. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
18 elmúltál, amikor hozzad került a kutya, vagy azóta lettél 18? Nem Magyarorszagon élek, nálunk kisállat tulajdonosa nem lehet kiskorú.
2021. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
Egyetértek a #3-assal. Az egy dolog, hogy a te neveden van, de te is látod el? Oltásait, kaját, fekhelyet, játékokat te vetted, te fizetted? És a jövőben tudnád vállalni az ellátását? Ha ezekre nem a válasz, akkor hiába a te neveden van a kutya, nem te gondoskodsz róla, tehát igazán mégsem a tied. Ahhoz tudnám ezt hasonlítani, mint amikor papíron van a gyereknek apja, de amúgy gondoskodni nem gondoskodik róla, gyerektartást meg nem fizet.
2021. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
85%

Felesleges jogi kérdésekbe belemenni. Fogd és vidd. Bizos nem fognak perelni.


Mire véget érne a per a kutya már rég elpusztult.

2021. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
D ha a chip a neveden van, akkor mégis mivel indokolják, hogy nem a tied?
2021. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%
Nyilván azzal, amit itt is írták többen, hogy nem ő etette, fizette a költségeit.
2021. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Miért kell össze veszni még egy kutyán is? :D

Ki tudja eltartani? Ki tud vele foglalkozni? Annál legyen aki tud,akar és fog is vele érdemben törődni.

Te? El tudod tartani? Mehet az albérletedbe? Fogod tudni nevelni,és fogsz vele tudni foglalkozni? Nem lesz sokat egyedül veled?


Oka lehet,ha nem akarják oda adni..

2021. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Chipben ha az adatok a te neveden van jogilag semmi beleszólásuk.


Mennyi idős a kutya?

Miért nem akarják,hogy elvidd?

Ők foglalkoznak vele egyáltalán?



Nekem van egy 10 éves egy két éves kutyám. Még itthon lakok. Ergó mindkét kutyát kölyök korától ismerik nyilván.


Szüleim nagyon szeretik őket.

De sose mondanák hogy hagyjam itt őket ha elköltözök.


Ők érdemben nem foglalkoznának velük csak a simogatás meg a jelenlét ami hiányozna nekik nyilván,hogy üres lenne a lakás.De sose mondanák,hogy hagyjam itt őket.

2021. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!