Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak,ha a kutyámnak...

Mit csináljak,ha a kutyámnak mindentől gyomorsava van?

Figyelt kérdés

3 orvosnál is voltunk mindig csak a quamatelt mondták hogyha sava van adjak neki. Tápoktól fogy és nem is nagyon eszi és emiatt mivel nem eszi meg sava lesz és hányik. Főtt kacsa,pulyka,disznó=sav

Petcheftől rendeltem neki kajákat attól is sava lett. Barftól szintén. Nem tudom már mi a fenét csináljak nagyon elegem van. Itt fortyog a pocakja megint és állandóan ez van MINDENTŐL. Úgy sajnálom szegényt,de már nem tudom mivel etetni. 9 éves keverék kutyus 8 kg.



2021. nov. 14. 21:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem gyorsan váltogattam a kajákat mindig hagytam elég időt,hogy hozzászokjon.
2021. nov. 14. 21:21
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Mi azóta tudtuk elhagyni a quamatelt, hogy elkezdtük a humac port adni a kajához. Azóta nem legel füvet, nem hányik be reggelre, jó a pocija.
2021. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem volt ennyire durva a helyzet, de az segített, hogy visszaálltunk a napi többszöri étkezésre.


És hány, nem hányik...

2021. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat kipróbálom a port is meg a többszöri étkezést.

Köszönöm a kijavítást is. Felénk mindig hányiknak mondták, ezért ezt tanultam el,de legalább már tudom helyesen.

2021. nov. 14. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Többszöri etetés,nem azért hány folyamatosan mert sok a gyomorsava (vagyis de,de nem betegség vagy ilyesmi okozza alighanem..),hanem mert két étkezés között túl sok idő telik el nála.Epés hányás.


Az eddigi adagját oszd több felé.Tápból már csak Senior korúnak valót adj neki,az is segíthet.Más az összetétele.

Nem kell egyszerre sokat adni,elég többször keveset hogy mindig legyen valami a pocakjában,vagy legalább ne marrja a gyomorsav a gyomrát mire újra ételhez jut.

2021. nov. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Napi ketto kis adag kaja.


Szetfott zoldseg mindig megy a hus melle meg egy pici leves. A csontot nyersen. Sava nincs. Nem szokott hanyni.

2021. nov. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
76%

Én barfozok a kutyámmal, ott az elején nagyon fontos hogy kapjon egy minimális mennyiségű sót, ez erősíti a gyomorsavat. Meg a másik hogy egy jó darabig könnyen emészthető húst/csontost/(az első jó pár hétben belsőséget nem kell adni) pl csirke,nyúl.

Most jelenleg mit kap enni? (Ha nyerset adsz neki akkor ne kapjon quamatelt mert az csak megköti a savat, és a nyers félig emésztetlen lesz, rengeteg gondot okozva.) Illetve a reszelt kígyóuborka és a cukkini is jó savproblémákra.

2021. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!