Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyának hagyományos...

Yorki kutyának hagyományos pórázt érdemes venni vagy visszahúzhatóst?

Figyelt kérdés
A visszahúzhatós ugye 5 méter hosszú, de nem gondolom, hogy egy ilyen kis kutya annyira elmászkálna, plusz lehet gyorsan fel kéne kapnom, ha jön egy nagy kutya, akkor talán jobb is, ha a közelemben van egy hagyományos rövidebb pórázon. Vagy mit gondoltok, melyik jobb neki?

2021. nov. 17. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Talán inkább visszahúzhatósat.
2021. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem flexi (visszahúzódó). Be lehet állítani, hogy egy bizonyos hosszúságnál ne menjen messzebb, tehát tudod használni rövidként is, de ha meg olyan helyen sétáltok ahol lazán mehetne 5 méterrel arrébb, akkor ez is megoldható vele.
2021. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Huhh te jo eg.

Kerdezo, konyorgom, o egy kutya! Mi az, hogy nem maszkal el, mert kicsi? Nem ismered a fajtat es igy vettel kutyat? Itt rohadt nagy problemak lesznek!

Makacs kutyak, ha nem neveled normalisan es nem bansz vele kutyakent, akkor a fejedre fog noni es lesz egy kis terroristad. Szerintem szukseged lenne kutyaiskolara, kerlek keress fel egy egyet. Tudom, nem ez volt a kerdes, de leiras alapjan nem nagyon vagy kepben.

Flexi poraz nem egy rossz dolog, de mindenkeppen legyen sima is, majd aztan, ha mar tudsz banni a kutyaval, akkor kiprobalod, nektek bejon-e. de tudni kell hasznalni is.

Ja es felejtsd el, hogy minden kis szarra kezbe kapkodod a kutyat, ez a legrosszabb, amit megtehetsz vele. Jon egy nagy kutya? Es? Akkor mi van? Semmi.

2021. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
A hármas gyakorlatilag mindent leírt. Meg kell nevelni a kutyát, rendesen, fegyelemmel, határozottan, lényegtelen, hogy kis- vagy nagytestű. Én nem lennék képes erre a felsőbbrendűségre, ezért nem is lesz kutyám, hiába szeretem őket, nem passzol a személyiségemhez az, ahogyan velük kell bánni. Nem szégyen ezt bevallani, ha neked sem megy, nem kell erőltetni.
2021. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
3-assal egyetértek, a nevelésnek kellene a prioritásnak lennie, nem annak hogy hel tudd kapni időben.
2021. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Első 2 válaszolónak köszi!


3-as, miért van itt kb. minden kérdés alatt legalább egy ilyen okoskodó, nagyszájú, “ha kérdezni mersz valamit akkor neked nemis való kutya” jellegű válasz? Még nincs is nálam a kiskutya, akkor mégis honnan az anyámból tudnám, hogy milyen vele sétálni? Vagy itt mindenki úgy vesz kutyát, hogy már előre tud róla mindent? Dehogy, lehet tájékozódni netről, kell is, de mindent nem tudhatsz előre, hiszen minden kutya más.


Ja és a szomszédom kutyáját széttépte 2 hete egy kaukázusi, úgyhogy igenis fel fogom kapni, hogy ha úgy érzem, veszélyben van.

2021. nov. 17. 14:28
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Kerlek kerdezo, tedd felre az egodat es a kutya igenyeit helyezd eloterbe. Nem kell ram hallgatni, de majd kutyaiskolaba tenyleg jarjatok, az nagyon hasznos :)
2021. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nyilván járnék vele kutyaiskolába. Egyáltalán egy ilyen kérdésből miért kell mindenféle messzemenő következtetést levonni?😂Volt már 2 kutyám, mindkettő boldogan és egészségben leélt 14-15 évet, úgyhogy nem kell úgy kioktatni, mintha ma jöttem volna a Marsról és kutyát sem láttam volna soha. Hozzáteszem annak ellenére, hogy mindkettő törzskönyves volt, egyik sem úgy viselkedett, mint az a fajtára jellemző lett volna. Tehát ismétlem, sokmindent nem tudhat előre egy jövendőbeli gazdi, de ettől nem kell hülyének nézni.


Legalább az első 2 válaszoló tényleg a kérdésre válaszolt, köszi, flexit fogok venni.

2021. nov. 17. 14:43
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

A flexi jól használva egy szuper dolog, rosszul meg közveszélyes. Egy fix pórázzal nagyon nem tudsz mit elrontani, de sokkal nagyobb korlátok közé szorít, mert rövid.


A kutyád felkapkodása csak tovább rontja a szituációt, a kutyád flusztrált lesz, aggresszív, a másikat meg jobban fogja érdekelni. Amúgy ekkora kutyát bármelyik pórázzal "fel lehet kapni". A nagy kutyák gazdái tisztában vannak vele, hogy a kis kutyások nem akarják olyanhoz odaengedni a kutyájukat, akiknek csak a feje akkora, mint az ő egész kutyájuk és ezt a nagy többség tiszteletben is tartja.


Sétát tanítani mindenképp fix pórázzal érdemes, később át lehet térni a flexire. Én az öreg kutyámnál használom, elég rossz a hallása és a látása sem az igazi, így ő nyugodtan tud szaglászni, miközben én az úton maradok, nem kell vele a nedves fűben, levelekben gázolnom meg a pórázt rövidebbre fognom meg kiengednem, hogy ne akadjon a lábába és ne legyen tiszta dzsuva.

Veszélyes, mert ha emberek, pórázas kutyák között engeded messzire a kutyád, könnyen "beleakadhatnak" és ha a kutyád megugrik, fájó égési sérüléseket is szerezhetnek. Sok embernek meg nehéz megszokni, hogy a gombbal kell baj esetén megállítani és reflexből a másik kezükkel fékezik meg a zsinórt, ami szintén égési sérülésekhez vezet. Ha út mellett sétálsz szintén figyelmesnek kell lenned, nehogy a kutyád a kocsik közé ugorjon, mert túloldalt ráugatott egy kutya, elfutott egy macska, mert ez az 5m-be még bőven benne van.

Itt egy nagyon jó összefoglaló a flexiről és a hozzászoktatásról: https://www.youtube.com/watch?v=uR3toTa84cA&t=40s

2021. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Flexi póráz jó lesz.
2021. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!