Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyátok etetése...

Kistestű kutyátok etetése mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
És mivel etetitek? Nemsokára lesz kutyám és arra gondoltam, hogy PetChef + jó minőségű száraztáppal etetném vegyesen. Ahogy számolom, havi kb 12 ezerre jönne ki.

2021. nov. 18. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
az enyém megkapja mindig a maradékot
2021. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Mi barf-ozunk a tacskóval. (Nyers kaja, sokkal egészségesebb, mint a műkaják). Kéthetente járok bevásárolni újabb adagot. Sajnos el lehet vele szállni, de nagy átlagban egy bevásárlás 5500-6000 ft. Ha néha extra dolgokat is veszek, akkor 9 ezerig is felmegy. A táppal sem voltam beljebb, mert nagyon válogatós volt és még csak egészségesnek sem mondhatóak. 1-2 ezerrel jött ki olcsóbbra a táp a végén.
2021. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 ez árban teljesen jó! Lehet én is inkább azt próbálom ki, bár annyira nem szeretek főzni :D
2021. nov. 18. 15:45
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
3, a BARF a nyers etetést jelenti. Nem kell főzni.
2021. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jaa, értem. Akkor az mégegy érv mellette :)
2021. nov. 18. 16:00
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Real Nature Wildernesst eszik szárazban és nedvesben is, kb havi tízezerből megvagyunk.
2021. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
4es vagyok. Bármit is választasz, szép lassan állj át rá a kutyával, különben hasmenése lesz nem is kicsit. Én pl főzök a kutyámnak. Rizs, zöldségek(nyilván olyat amit ehet), hús(csirke, pulyka, marha, sertés, lazac) . Illetve lehet kapni különböző táplálékkiegészítőket is. Plusz heti 2x lazacos tápot kap..
2021. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a Wolf of Wilderness tápok váltak be, bár nem ízlik a kutyámnak minden íz, van, amelyik meg túl erős szagú, de még próbálok pár ízt, amit próbacsomagnak rendeltem, eddig a lazacos a favorit. 8-9kg között van a kutyám ideális testsúlya, ha ezzel a táppal számolok, kb. 140g a napi adagja, mondjuk 4,5kg körül fogy egy hónapban, ha 5kg-ot veszek, az 6290Ft a Zoopluson, ha 12kg-ot, az elég mondjuk 2,5 hónapig, az 14990Ft 2,5 hónapra, kb. 6000Ft egy hónapra.

Van pár pástétom állagú konzerv, amit nagyon szeret, ha épp nincs kedve a száraz táphoz, azzal felízesítem, ebből a Rinti Gold a kedvenc, azt jelenleg 3 helyen tudom venni, de ez nem rendszeres kiadás, inkább akkor veszek, amikor látom, hogy ott hagyja a szárazat.

2021. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lazacolaj + konzerv + száraztáp havonta kb. 3000-re jön ki.

(3kilos kutya)

2021. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerre ne adj főtt ételt és tápot is,szükségtelen.Vagy ez vagy az.

Ez a nyers etetésre is igaz.Mindig csak egy félét,nem kotyvasztunk (úgy se,hogy egyiket reggel,másikat este)..


Real Nature wilderness tápot eszik,4kg-os kiszerelésben lehet kapni,de 3kg fogy el kb.

Az 8000-10.000 forint közti összet,attól függ milyen ízt találok.Az alapok viszonylag olcsóak,a halasak vagy a különlegesebb húst tartalmazóak (vaddisznó,szarvas,ló,kecske,stb) már egy kicsit drágábbak.


Brit Care miniből havi 6000 körül jöttem ki,de nekünk az nem vált be.

Markus-mühle hidegen sajtolt se jött be,az 7.000 körül volt.

A Select goldot fél zacskó után passzolta (12.000ft/4kg),a Premiere. (Soft és sensitive) táptol vakarózott (6.000/4kg),Acana és Orijen (16.000ft/4kg) nekünk túl drága.


Sok mindent végig próbáltunk 6 év alatt,mindenkinek más jön be.:)

2021. nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!