Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni ezzel a...

Valaki tud segíteni ezzel a viselkedéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nyáron örökbefogadtam egy Husky(nőstény)fajtájú kutyust a nővéremtől, mert ott nagyon nagy költségű kárt okozott. Tudniillik nekem van már egy öreg 12 éves tacskó keverékem(kan) és egy 4 éves németjuhászom(nőstény) is. Semmi gond,összeszoktak úgy ahogy.Viszont az a gond az utóbbi időben hogy az én németjuhászom mintha félne tőle. Ha előrefut a kapuhoz a husky tépi a nyakán a bőrt és lóg rajta vagy a hátára ugrik és onnan tépi. Az enyém eléggé nyugodt kutya de megvédi magát ezért előfordulása már többször hogy összekaptak. Itt az a baj hogy a husky-n latom hogy igényli a másik kutya társaságát, de ha ott van egy kutya akkor ő meg így viselkedik. Nem tisztel semmit. A németjuhászomnak még a szájából is kiveszi a kaját, pedig ő ugyanúgy kap kicsit távolabb. Ajánlották a kutyasulit, de hiába járunk nem történik semmi változás. Csináltunk a barátommal egy fűtött kis házikót nekik télre de csak a husky van bent,mert nem engedi a másikat oda. Morog rá még hasonlók. Eddig a németjuhászom a betonon aludt kint,alternatív megoldásként vettünk neki egy kis kutyaházat. Nem hiszem hogy van valami remény a változásra, szeretnék egy kicsit jobban belelátni a helyzetbe és nem szeretném hogy valamelyik kutya sérüljön. Tudom hogy mivel jár egy husky tartása, de nem gondoltam hogy ilyent csinál.

2021. nov. 18. 23:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem játék barátom,hanem az amúgy is alárendelt,magát megadó kutyádat dominálja le folyamatosan,akkor is ha az rég nem megy bele a viaskodásba.

Lépj oda és tiltsd le a g*cibe,hát nem elég egyértelmű,ha 3 kutyád is van,hogy mi folyik a szemed előtt? ><

Az az öreg kutya már nem fogja magát megvédeni,gyenge ahhoz és folyamatosan érezteti is vele a Husky,ez nem játékra hívás..


De,neked kell a kutya iskola! Nem a kutyának,ott neked tanítják meg hogy hogyan bánj a kutyával és mi mit jelent.Neked jelenleg ki tudja mióta a szemed előtt nyomják el az öreg kutyád,te meg le tudod annyival,hogy ő az csak játszani akar..

Akar a frászt.Az ilyenek szokták az utcán is oda mondani,hogy "nem harap a buksi,gyere csak..",de már rég a bokádat rágja.


És,ha tudod mivel jár egy Husky tartása akkor még mozgasd többet,ne várd hogy majd a rozoga vén csontod (szegényem..),meg a virsli Tacskód majd lemozgatja azt a fajta kutyát amit NAPONTA 1-2 óra futással és aktív mozgással kell lefárasztani!


Nekem nem a kérdésem a bajod,hanem elő adod te is,hogy mennyire értessz a kutyákhoz,és ráadásul van is 3 db,erre egy szemed előtt zajló szimpla köteledést és elnyomást nem veszel észre köztük..🤦🏻‍♀️

2021. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Első, te mit okoskodsz, ha a kérdést sem tudod értelmezni?🤣Írta, hogy járnak kutyasuliba, és nem a németjuhász az öreg, hanem a tacskó, de nem azzal harciaskodik a husky.


A kutyasuliban említetted már ezt a problémát?

2021. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Játékra hív??

Kifejezi a dominanciáját.Ez egy szemtelen,tiszteletlen kutya a többivel szemben.Tedd a helyére,neked kellene lenni a falka vezérnek,nem neki.


1.Ivartalanítás

2.Te engedd be a kutyákat a fűtött házba.Ő legyen az utolsó,ha morog vagy balhézik zavard ki onnan.Husky,semmi baja nem lesz még -10 fokban sem..

3.Étel agressziót is megelőzheted.Előbb a korban rangidős eszik,és ha a tacskó normálisan viselkedik akkor ő is.Addig a Husky melletted ül/fekszik,és csak nézi.Nincs oda menetel,nincs bele szaglás,nincs csak osztoznak rajta...

Husky eszik utoljára,miután mindenki más evett.

4.Hagyja békén a nagy kutyát.Ha látod,hogy rágja,tépi,marcangolja,próbálja le nyomni zavard el onnan megint.Ha unatkozik,és felesleges energiái vannak azt neked kell lemozgatni.


Kutya sulit ajánlok,mert ez így rosszabb is lehet idővel,amelyik kutya ilyen szinten domináns az nem sokára veszélyes is lesz.Ez nem Husky dolog,ez kutya dolog.

A kutyák után te leszel a következő amit ledominál,ha csak már eleve nem tekint rangsorban alulinak.Majd meglátod..

2021. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Erősen kétlem,hogy kutya suliba jár,egy ilyen domináns kutya máshol is domináns.És ha ott mondták hogy ez játékra hívás akkor ott kezdhetnek is mindenkit kirúgni.Mert ez ide visít,hogy nem játékra hívás.

Ételért,fűtött helyért morog,próbálja maga alá gyűrni a másik kutyát,ha előre megy a másik megint támadja..

Nem a másik kutya ház lett volna a megoldás az öregnek,hanem a Husky helyre tétele már a kezdetektől fogva.


Amint dominál,te ledominálod őt.De nagyon vigyázz,nem véletlenül mondtam a kutya iskolát.Ha te is egy rangsorban alatta lévő vagy téged is ugyan úgy támadni fog és morogni fog rád amikor megpróbálod lenyomni.Pedig őt nagyon muszáj lesz a helyére tenni még most..

2021. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Én se láttam,hogy kutya suliba járnak,ahogy át futottam rajta azonnal azt hittem,hogy nem járnak hiszen azt írja nem segít,holott ez egy elég minden napos probléma.


Melyikbe jártok,ki az oktatód?

2021. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Először is...nem a tacskó piszkálja kedves első hanem a németjuhászt. A tacskó benti kutya már ezért ő vele csak néha találkozik. Le van mozgatva rendszeresen ,nyáron 2 naponta 24 kilométereket biciklizünk télen meg 6 kilométert sétálunk. Az oktató tudja a problémát és összeszokási feladatokat végzünk ami annyit jelent hogy először tudja a kutya hogy ki a főnök a háznál. Mondta azt is hogy hogyan egyének de ugyanezt csinálja. Ha pedig észreveszem hogy mit csinál és lenyomom a földre,le se sz@rja. Amikor felkel csinálja tovább. Nem kell rögtön betámadni, ha segítséget kérek!
2021. nov. 18. 23:37
 7/17 A kérdező kommentje:
És sehol nem írtam hogy ez játékra hívás. Nem tudom honnan veszitek...
2021. nov. 18. 23:38
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Földre nyomkodással az életben nem fogod tudni elérni, amit szeretnél.
2021. nov. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Igen,mindannyian azt írtuk,hogy a németjuhászt piszkálja.

"Itt az a baj hogy a husky-n latom hogy igényli a másik kutya társaságát, de ha ott van egy kutya akkor ő meg így viselkedik."

Tehát nem igényli a társaságot,hanem keresi a lehetőséget hogy felülkerekedjen.


Én 3-as vagyok,de én is ugyan úgy látok elég sok dolgot.Ott az oktatóval se stimmel valami,felesleges összeszoktatási feladatokat csinálni,hiszen nekik nem az összeszokás a probléma.

Ezek évek múlva,össze szokottan is ilyenek lennének,mert ez egy domináns kutya,aki nagyon kihasználja a korból és jellemből fakadó fölényét és erejét.

Ha te lenyomod a földre és le se szarja ott veled is baj van,nem azt adod át neki amit kellene.Hiszen ha tudná,hogy le van dominálva nem kelne fel és folytatná amit elkezdett.


És amit én írtam etetés? Mit javasolt az a jó madár neked?

Itt a falka sorrendet kell helyre rakni,és kíméletlenül.Mert tényleg messzire ment már ez a kutya ahhoz,hogy cuki-muki összeszoktatási tervekkel meg pozitív megerősítésekkel (fogadjuk tükör módszeres suli,a nyakamat tenném rá hogy azt nyomják ott is..) nem fog a kutya tanulni.Mert neki eszében sincs befogadni semmilyen információt,vagy parancsot.

2021. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem a kutyával csinálja a szoktatást hanem velem és a Huskyval,hogy könnyebb legyen a kapcsolatunk.
2021. nov. 19. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!