Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőmék kis kutyája morog...

Roadkill kérdése:

Barátnőmék kis kutyája morog rájuk,de miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok\Jó estét a barátnőméknek van egy 8-10 hetes kis szuka rottweiler-ük és ha hozzá érnek akkor morog rájuk sőt a barátnőmet még harapdálni is szokta de az apjukat nem,sőt ő rá nem is morog.Ez mitől van vagy ilyenkor mit kell tenni?

2021. nov. 20. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Jellemzoen egygazdas kutya, a csaladot megturi, de mast nem. Nem szabad elkapatni kiskoraban, mert kesobb johetnek a nagyobb problemak. Baratnod hany eves? Hogyan foglalkozik vele? Menjen vele setalni, jatszani neha o is adjon neki kajat, es el fogja fogadni őt is gazdikent. Kiskutyak gyakran jatszanak egyebkent morogva finoman harapdalnak, de van egy hatar - amit a gazdanak kell megszabnia, meg most, ha nem tetszik a viselkedese. Ra kell szolni, tiltani a viselkedest, vagy elvonni a figyelmet jatekkal, amit harapdalhat, minden kutyanal mas modszer a befuto.
2021. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
20 éves barátnőm és csak néha simizi meg játszik vele,de amúgy a kutya csak fekszik és ha megakarják simogatni akkor morog utána meg harapdál de csak ilyen finoman
2021. nov. 20. 23:18
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert nem értenek hozzá. Mert kellett a kemény kutya, de nevelni nem tudják. Mert ráhagyja a barátnőd, nem állítja le róla, nem neveli le. Majd amikor a kutya 1-1,5 évesen, 40 kg-osan fog olyat harapni, hogy azt műteni kell és örökre megmarad a nyoma, bezzeg szerencsétlen kutya lesz a hibás. Pedig csak megfelelően kellene tartani, nevelni.
2021. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem ne mond,ugyan ezt mondtam,de sajnos barátnőmnek ebbe semmi bele szólása nem volt,az anyja akarta sőt azt is mondta hogy ha nagyon megvadul akkor el takarítsák a háztól,hát mondom gyönyörű anyád van,mellesleg nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2021. nov. 20. 23:23
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Na,a sokadik szerencse csomag.Gondolom ismerik a fajtát,volt is előtte kutyájuk..

Lóf*szt,de a roti azért kellett.Hogy vinné el a fene az összes szaporítót,minden tudatlan paraszt kezébe juttat egy Fegyvernek is beillő kutyát.


1.Ő még kölyök,persze hogy morog és harap.Játszik.Dugjon a szájába helyette játékot és hagyja figyelmen kívül.

2.A roti fog is morogni.Nem mindig azért mert agresszív vagy jelez valamit.A staffik és pitek rendszerint ilyen "nyüszítő" hangot kapnak,a husky vonyít,a basenji dalol..

Meg kell látni testbeszéd alapján,hogy ő most csak játékból morog-e vagy épp komoly a dolog.

3.KUTYA ÓVODA AZTÁN KUTYA ISKOLA.

Tegyétek meg azt a kib*szott egyszerű szívességet,hogy a heti "mit rontottunk el?" kérdések helyett addig fordultok szakemberhez (aki NEKTEK,NEKIK megtanítja kezelni a kutyát) ameddig még nem azzal a kérdéssel kell ide jönnöd,hogy miért szaladt el a kezemmel a 'barinőm' rottweilere.

2021. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

De miért is hozom én fel a szakembert,úgyse vinnék el.Felejtsük is el,hogy mondtam,mindig az az okos aki semmit nem tud.Majd szóljon,ha már életveszélyes,akkor tudom mondani a könnyebbik megoldást.altatás.


Annyira rossz szinte napi szinten bele futni abba,hogy akinek most tanácsot adsz majd fél/egy év múlva azzal jön,hogy altatni kell lassan a kutyáját,mert nem tudta megnevelni :/

2021. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Héj öreg engem ne basztas emiatt hogy ilyen csúnya szavakkal írsz,én is sajnálom szegény kutyát meg nekem ahoz a kutyához semmi közöm,sőt igazán barátnőmnek se,mert ő nagyon otthon sincs,csak tőllem kértek segítséget én meg tőlletek mert őszintén én nem igazán értek a Rottikhoz,de köszönöm a válaszod megírom nekik
2021. nov. 20. 23:29
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom és sajnos én is és barátnőm is tudjuk ezt a hülye anyjáék miatt lesz ez az egész
2021. nov. 20. 23:30
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Igazából a barátnőd is ugyanúgy hibás, ha ezt végig nézi. Oké, a szülők szarnak rá, de ha a barátnődet valóban zavarja ez, ő miért nem tesz ellene? Miért nem kezd el foglalkozni a kutyával? Még kölyök, most kell vele foglalkozni. Bár ahogy olvastam, barátnőd is csak nagy ritkán megsimogatja, talán igaz a mondás, hogy nem esik messze az alma a fájától. Persze, szegény kutya, de ha nem tesz ellene, akkor a szavak üresek.

Egyébként csodás fajta, ha jól van tartva és nevelve.

2021. nov. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Alig van ő is otthon,bármit mond ő is,sőt ő nem is akarta ezt a kutyát nem is ért hozzá,nem is tudja nevelni,ő rá is az anyjáék erőszakoltál rá,én attól félek egyedül hogy ugye bár így akár aggresszív is lehet és barátnőmet meg ritkán látja és ha nagyobb lesz nehogy megharapja,sajnos ő amennyire tudod próbált segíteni de többet ő se tud:( Igen nagyon csodás és aranyos kutya bizony :)
2021. nov. 20. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!