Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen 9 hónapos kutya?

Neveletlen 9 hónapos kutya?

Figyelt kérdés

Került hozzánk egy 9 hónapos roti kutya, de baromi neveletlen és sunyi, ha valami nem tetszik neki megpróbál harapni utána elszalad.

Tudtok tanácsokat írni, hogyan lehet utólag "átnevelni" egy kutyát? Vagy esetleg videókat, irományokat amik erről szólnak?


2021. nov. 21. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Tini. Feszegeti a határokat, hogy lássa, mi a helyzet. Teljesen normális.


Következetes és szigorú, ugyanakkor szerető nevelés kell. Ajánlom a kutyaiskolát.

2021. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van másik kutyám, ő kicsi kora óta itt van, és mivel eddig az összes kutyám kicsi kora óta volt itt, a tini korszak nem volt ilyen nehéz, mivel már előtte is folyamatosan foglalkoztunk velük. Engedetlenség volt a legkomolyabb, de ő harapna is.

Kutya iskolában őszintén még nem voltam, mivel soha nem volt rá szükség, kutya iskolában tudnak mit kezdeni egy korábban soha nem nevelt kutyával?

2021. nov. 21. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában nem a kutyát fogják nevelni, hanem megmutatják, hogy bizonyos szitukban neked mit kell tenned.
2021. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kutya neveletlen, hanem te nem tudsz nevelni.
2021. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 de, a kutya neveletlen, így került ide. Ha én nem tudnék nevelni, akkor a másik is ilyen lenne, nem gondolod? Vagy a többi kutyánál leszállt egy angyal és megnevelte helyettem?
2021. nov. 21. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Ha eleve tündéri kiskutyákat fogsz ki, az nem igazán nevelés (de valamennyire az, nem akarom lehúzni az érdemeidet)


De ha tényleg értenél hozzá, akkor egy eleve elrontott kutya (mármint tényleg elrontott, nem egy ilyen tini) korrigálása se lenne probléma.

2021. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eddig se voltak tündéri kutyáim amikor tinik voltak. Nem ezt mondtam. Szimplán nevelve voltak, de abban az időszakban se ment ez állandóan, pláne nem a harapás.

Ez a kutya soha nem volt nevelve, nem tudja mit jelent az hogy nem, és támadna is.

Az, hogy valaki kölyök kortól tud kutyát nevelni rendesen, és találkozik egy olyannal amelyik agresszívan lép fel és neveletlen, az nem azt jelenti hogy nem tudok kutyát nevelni, és nem is azt, hogy "Nem a kutya neveletlen, hanem te nem tudsz nevelni.", hanem azt, hogy mivel hobbi gazda vagyok, nem szakterületem egy neveletlen agresszív kutya nevelése, és tanácsot kérek.

Tudsz tanácsot adni, vagy csak degradálni és kötekedni jöttél?

2021. nov. 21. 12:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Adtam tanácsot, menj kutyaiskolába. A hangnem meg nem tudom, mire fel, én csak őszinte voltam.
2021. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom te voltál az 1-es válaszoló. Vagy a 2-es, mivel név nélkül vagy, nem lehet tudni. A tanácsodat köszönöm, a többit nem.

Mit kéne értékelnem a másik válaszodon? Azért mert nevelve vannak és voltak a kutyáim, és nem kellett agressziót kezelnem, még nem gondolom azt, hogy nem értek hozzá. Vagy előbb mindenkinek agresszív kutyát kell nevelni a sajátjából, hogy legyen tapasztalata?

2021. nov. 21. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Te se gondolod komolyan, hogy egy 9 hónapos támadó kutyához neten ad valaki tanácsokat?


Vidd iskolába mielőtt baj történik. Neked is szükséged van rá.

2021. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!