Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van rá , hogy...

Mennyi esély van rá , hogy elaltatják a kutyát ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nehéz döntést kellett meghoznom, de el szeretném altatni a kutyám. Holnap megyek beszélni egy állatorvossal, szerintetek ha ezt így elmondom neki, belemegy? (minden igaz ebben a szövegben! Muszáj volt összeszednem a gondolataim és leírni, mert szóban biztosan nem tudnám neki elmesélni, mert elsírnám magam.)


A kutya vadászkutya (kan Jagd Terrier) , az összes felmenője valamilyen úton-módon részt vett különböző vadászatokban , tehát az "agresszivítás" alapból a vérében van . Az esetek többségében a kutya kiszámíthatatlan , van , hogy kenyérre lehet kenni , máskor támad , még a saját gazdájára is . Még a semmit is ugatja . 8 hetes kora óta nálam van, már akkor észre lehetett venni , hogy valami nincs rendben , hiába való volt minden próbálkozás , tanítás , szocializálás , a kutyánál elpattant valami . Nem egy embert harapott már meg , az első harapása 4 hónapos korában történt a semmiből . Engem is gondol egyet , aztán megharap , pedig én vagyok a gazdája , és ezt a kutya is tudja . Más állatokkal , és más emberekkel szemben is agresszív . Bármit , ami mozog és meglátja, ( amikor meglátja) elkattan valami a fejében és csak ölni akar , mindennemű túlzás nélkül . Nemrégiben összecsapott egy másik kutyával , nem kicsi sérüléseket szenvedve , majdnem elvesztve a lábát . Ezután még kezelhetetlenebb lett a kutya , pedig már begyógyultak a sebei . A kutyának olyan szintű pszichés megrázkódtatást okozott ez az eset , hogy lerágta félig a saját lábán a mancsát ( ugyan azt, amelyiket majdnem leszakította a másik kutya ) . Nehéz belátnom , de ez a kutya soha sem fog felépülni agyilag . Szeretem , imádom , én vagyok a gazdája , de ez a kutya veszélyes . Veszélyes rám is, a külvilágra is , más állatokra , gyerekekre . Kisgyereket is támadott már meg .



2021. nov. 21. 18:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Hivd fel a tenyesztot. A mi kutyankat is mar ket gazdanak is eladtak elottunk. De mi tudjuk egyedul megfeleloen tartani. Sok sport es kotel idegek.(foxin edzodtunk. Az uj fajta az kispalyas.)


Megegyszer el tudja adni. Neki tiszta haszon!

2021. nov. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A vadászkutyáknak semmilyen agresszivitás nincs a vérükben, mert nem agresszívak. Vadászatnál sem lehetnek azok.


Ez a kutya vagy nagyon el lett cseszve, vagy súlyos idegrendszeri problémái vannak, amit ki kellene vizsgáltatni minél előbb. Utána lehet gondolkozni, hogy mik a lehetőségek.

2021. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán próbáltad megoldani a problémát.

A kiképzőkkel csak beszéltél, vagy el is kezdtek a kutyával foglalkozni?


Ha a séta, foglalkozás nem segít, a megoldáskeresés ott fojtatódik, hogy doki, ct meg hasonló vizsgálatok és eredményes, elismert viselkedésszakértők(nem Julcsi, akinek van egy bordere, aki tud ülni feküdni és ezért csoportos foglalkozásokat tart...)

2021. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Mik azok a szituk amikor a kutya támad?
2021. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Végül mentèl az orvoshoz?
2021. nov. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Remélem találsz neki egy helyet/gazdát vagy valaki tud segíteni.(nem az elaltatásban)
2021. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem törzskönyves a kutya, szóval nem tenyésztőtől van, és mint fentebb is írtam, valószínűleg ezért van pszichés baj a kutya fejével, amit már kiskora óta kezelünk, de valószínűleg a múltkori támadás annyira megrázta, hogy teljesen elkattant. Már régóta gazdikereső a kutyus, de ebből adódóan nem igazán van rá normális jelentkező, nekem pedig nem mindegy, hogy hová kerül. Még nem voltam az állatorvosnál, ma lett rá egy jelentkező, este beszélek majd vele telefonon, meg látjuk mire jutunk.
2021. nov. 22. 15:51
 18/22 anonim ***** válasza:
10%

Kérdezőt ne támadjátok már.


Ti ismertek élőben jagd-ot?


Mert én igen, nem is eggyel találkoztam és nem százas a fajta,brutál mód munkamániás,agresszív. Vadisznókra engedik rá őket falkában. Foxi sokkal kezelhetőbb a jagdnál. Pedig a foxik sem egyszerűek.


Szerintem a kérdező mindent megtett hiszen a kutya fárasztva van,biztos némi idegrendszeri probléma is fent áll.


De ennyire agresszív,kiszámíthatatlan kutyával sem fajtamentők sem senki nem fog tudni foglalkozni.


Esetleg jagd-al foglalkozó,vadászó emberkéket kéne megkéresni hátha, bár falkába sem lehetne tenni,ha megy a többi kutyára.



Egyik állatvédő szervezet fogadott be egy brutál agresszív csaut. Nem igazán értek el eredmenyt nála,pedig kiképző segít nekik. 3-4 hete ott van. Szerintem a vége annak is altatás lesz. Mivel a kutya teljesen kiszámíthatatlan.

2021. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Élj már dog rehab, őket keresd fel!
2021. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

18,annak a Csaunak is pont az volt a problémája mint ennek a Jagdnak.

Nem megfelelő helyre és kezekbe került.Könnyebb azt mondani,hogy "szapis szóval biztos idegrendszeri problémás".

Vagy csak szimplán tényleg ütött jellemre a fajtára,és nem tudod kezelni..

Ha idegrendszeri gebasz lenne az orvos minimum már mondta volna,már pedig elvileg jártatok orvosnál,kiképzőnél,terapeutánál..

Ne mond,hogy szakember nem szúrja ki ha valami defektes,te laikusként meg igen.:D


Amihez hozzá teszik,hogy 'nem kezdő gazdának,első kutyának való' ráadásul nehezen kezelhető és makacs a fajta jelleme ahhoz nem kell hozzá piszkálni.Meg kell hagyni annak akinek való,hiába tetszik.


Lásd itt az egyik kérdést is valamelyik nyomorult selejt kitett egy (illetve egy második,az első kinyúlt parvoban..) fox növendéket a kertbe.Kennelbe,télen a rövid szőrű kistestű kutyát.Aztán ír ide,hogy jajj segítség úgy szeretem..

Ja,mint én a tökfőzeléket.Minél távolabb.

És millió egy ilyen van! Minden kutyának megvannak a maga igényei,aki egy fajtát kinéz magának azért kell,hogy utána olvasson a fajtának is,hogy tudja hogy hogyan kell tartani anélkül,hogy árt a kutyának.

Kinti kennel kutyát akarsz? Semmi baj,van olyan,de nem a kis testű,nem a rövidszőrű,nem a társaság igénylő,nem az amelyik tele van amúgy is fajtából adódó betegségekkel..

Tetszik? Jó,de nem neked való.Kizárva.Keresel másikat,ha az nem tetszik ameddig nincs neked való alternatíva addig nem viszel haza kutyát sanyargatni,hogy ó majd meg szokja az..

Nem fogja.Te se szoksz hozzá a fázáshoz,nem tudsz hozzá szokni a szűk helyekhez,a magányhoz..

A társaság igénylő ember keres magának társaságot.Ha kirakod a társaság igénylő kutyát és még meg is kötöd,be is zárod hogy helyetted ne kereshessen mást se legalább az nagyobb kínzás mint bármi..

2021. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!