Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd 7 kutyát hozott...

Szomszéd 7 kutyát hozott magával, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Alapvetően idős befogadott kutyák, kertes házról lévén felőlem 50db kutya is lehetne a szomszédban. Az már viszont idegesítő hogy a saját portámra nem tudok úgy kímenni, hogy ne ugassanak. A szomszéd sz@.rik rájuk. Hetekig a házból nem másznak ki, semmit nem csinál, a kutyák meg unatkoznak. Éjszaka viszonylagos csönd van... adnak nekik enni aztán kB ennyi. A feleségem mondta már tulspirázom a történetet.. de már gondolkoztam ultrahangos kutyariasztóban, patkánymérgen stb.. nem vagyok allatbarát, az már talán a fenti sarokból kiderült. De kárt okozni meg nem akarok... csak az nem fér a fejemben hogy idióta lusta sertése oda hozzá a kutyát, de amúgy nem foglalkozik vele. Mi a francnak? Nem tartok én sem kutyát ha egyszer nincs ingerenciám hozzá... pedig tudom hogy a szomszédot is zavarja az ugatas, mert az ablakot veri mikor ugatnak... így hát passzív ellenállást választottam: munkából adódóan hajnalban megyek sokszor melóba (2-3ó) szánt szándékkal lomoszolok még indulás előtt az udvaron, hagy ugassanak.. ne csak engem zavarjon már... kelljen fel a lustája és hallgassa.
2021. nov. 24. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Első körben beszélj a szomszéddal.

Második körben aláírást kell gyűjteni meg a közjegyzővel beszélni.



Én kutyásként sem értem,hogy valaki minek tart annyi kutyát és még foglalkozni is bacik rájuk.


Mióta lakik ott a szomszéd?


Egyébként egy két hét alatt azért a kutyák megszokják a szomszéd molyolását a kertben.



Pl nyaranta,hétvégén sokat járunk fel mamámhoz kertesbe, visszük a két kutyát is had legyenek kint,van medencéjük is.


2 alkalom elég volt,hogy megszokják a szomszéd járkálást. Azóta is ha felmegyünk semmi reakciójuk a szomszédra.


Tény sokat foglalkozok velük, mivel lakásban lakunk alapvetően napi 3 séta van, szóval éri őket inger rendesen, le is vannak mozgatva.

Kertbe kicsapott kutyák tényleg hajlamosak minden szarra is ugatni,de azért a szomszédokat a legtöbb kutya megszokja hamar.

2021. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

kB 1 éve vannak itt, ha elvétve kint van a szomszéd kB lacarják mit csinálok. Elég idős leharcolt kutyák már, mind nagytestű. Az egyik roti keverék az ugat a legtöbbet, nem csak ránk de minden re is. Szerintem már elég süketek szegények. Mondjuk úgy lett 7 kutya hogy két befogadott kutya párzott... ezt onnan tudom hogy jár hozzájuk valamelyik apja azzal úgy ahogy lehet beszélgetni. (Bár szerinte a macskákat ugatják) persze amúgy nem.


Perzse van egy bernáthegyi, meg nemetjuhasz is köztük azokat nem érdekli.


Az a baj ezzel a szomszéddal hogy kB nulla a kapcsolat velük, konfrontálódni nem akarunk, felesleges vitát stb. Azt gyanítom ha eddig jó volt neki ezután is jó lesz. Persze együtt lehet élni ezzel az egésszel, de azért valahol bosszantja az embert... ingerelni nem ingereltem őket soha semmivel... pedig néha megfordul a fejemben hogy átdobok egy követ.

2021. nov. 24. 11:16
 3/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz amikor a szomszéddal nem lehet megbeszélni a dolgokat.Legalább azt kéne,hogy éjszakára vigye be az ugatósabbakat. Többnyire azok generálják mindig. Nyilván ha egyik elkezdi ugat majd a többi is.


És azzal az apukával beszélni? hátha tud hatni a gyerekére :D



Bár ez is,hogy valakit nem zavar,hogy a saját kutyája üvölt egész nap számomra érdekes. Mert persze más ha az utcában történesek vannak. De amelyik kutya mindenre ugat az azért gáz.

2021. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Tehát várod, hogy magától észreveszi, hogy téged ez zavar... Hát valószínű nem fogja...


Kopogj át és normális hangnemben mondd el a prolémád, fenyegetőzés meg bármi egyéb nélkül első körben. Ha ez szépen van előadva, nem lesz belőle nagy sértődés, rossz viszony stb.


A többi lépést meg már leíták, szerintem mérgezni azért nem kéne...

2021. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem akarsz beszélni a szomszéddal, akkor esetleg lehetne nádat vagy valamit tenni a kerítésre, hátha nem ugat ha nem lát. De egyébként nem fog magától megszűnni, szóval beszélni kellene vele.
2021. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
Szerencsére semmit nem tudsz tenni. Rendőrséghez nem fordulhatsz, ott ilyen dolgokért kiröhögnek ( jól teszik). Ellenben,ha te megmérgezed a kutyákat, akkor lesz bajod belőle. A kutyának az a dolga, hogy ugasson,ha ezt nem tudod felfogni, akkor költözz olyan helyre,ahol nincs kutya.
2021. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

6-os, ne legyél ennyire ostoba kérlek. Egy NORMÁLIS ember normális kutyájának nem az a dolga, hogy 0-24 ugasson mint egy idióta. Az enyémek sem ugatnak, csak akkor vakkantanak, ha valaki a kapuban áll.


Sajnos még mindig sok hozzád hasonló idióta él a világon, akik azt hiszik, hogy ők vannak egyedül és mindenkinek el kell viselnie a kutyaugatást, a gyerekvinnyogást vagy a vasárnapi flexelést. De nem csak te élsz a környéken, szóval másokra is tekintettel kellene lenni, mielőtt betakar valaki...

2021. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Undorito,hogy kiteszi szegenyeket a kertbe. Nekik es Neked is rossz.


Epits egy 5 meter magas teglakeritest kettotok koze. Az nem latszik at.

2021. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
A kutya dolga az, hogy ugasson.😃🐶
2021. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy a kutya hogy jelezzen? Ha integetne akkor az zavarna.
2021. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!