Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki kezdő barfosként...

Van aki kezdő barfosként menüvel kezdett?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd nyersre váltani,viszont egyszerűbbnek gondolom a menüket.


Kutyám már evett nyersen, akkor csirkével kezdtünk,viszont hamar kiderült,hogy allergiás rá. Így abba hagytuk és tápoztunk.



Van sensitive menü, amit a farkaskonyha oldalán írják,hogy kezdő barfos kutyák is ehetnek.


Nem tudom, kicsit keveslem a csont arányt a menüben, nekünk tavaly 60% hús, 40 % csontos arány vált be. Most hogy változott e vmit ez nem tudom, mert tavaly nyáron evett nyersen,azóta táp.


Bár gondoltam arra is,hogy megnézem a menüt,hogy hogy alakul a kaki és legfeljebb ha nagyon lágy marad a kaki,akkor veszek csontosat és kevesebb menü lesz,majd pótolom csontossal.


Szerintetek?


2021. nov. 24. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb a menü de az elején egyáltalán nem ajánlott. Nem olyan nagy teher összerakni a csontost a hússal kezdetben.
2021. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Az elején ne adj menüt mert azok többféle csontost/húst/belsőséget meg zöldségeket is tartalmaznak amire még nincs szükség. Fő a fokozatosság.


Lépj be ebbe a csoportba: [link]

2021. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csirke kizáró ok,allergiás rá.


Nyúl meg eléggé aranyárban van, csontosat nem emészti, darálva kellene.


De az sem olcsó. Menüvel jó áron kitudnám hozni.


500 gramm körül lenne a napi adagja egyébként.


Még átgondolom,egyenlőre körbe járom újra a témát.

2021. nov. 24. 15:34
 4/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Semmi sem olcsó a mai világban..a nyers etetés sem olcsó..max akkor ha van hentes ismerősöd aki tud beszerezni olcsóbban cuccokat, vagy ha lesed a leértékelt cuccokat a boltokban, de a hús minőségén nem érdemes spórolni.


Ha nem tudod/akarod betartani a barf alapjait akkor inkább maradj a tápnál, mert annak hogy elsőre több féle húst tartalmazó menüvel összeetesd a kutyádat semmi értelme nincs.


Nem viccből van megadva hogy csirkével vagy allergia esetén nyúllal kell kezdeni, a kutya gyomrának kell egy idő mire átáll a nyers kajára és úgy könnyebb neki ha könnyebben emészthető csontost/húst kap. Az meg hogy a kutyád nem emészti meg a csontokat lehet ettől is amit fentebb írtam, lehet rajta segíteni (és nem a darálás a megoldás) hanem az elején ajánlott klopfolóval megcsapkodni a csontost vagy kézből etetni hogy jobban rágjon.

2021. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1,5 hónapig próbáltam tavaly a nyerset, csak aztán bélgyulladást kapott,kiderült a csirke volt a baj. Klopfolás sem segített, sőt még apróbb szilánkok keletkeztek.Akkor nem is mertem oda adni.Mikor meg fogtam az sem segített , ugyan úgy konkrétan szilánkokban jött ki. Minden hajnalban hányta a csont darabokat. Ezt 5 napig bírtam nézni végül úgy gondoltam ez borzasztó veszélyes,mivel az éles szilánkok elvághatják bármilyét. Barfos csoportban is inkább a darálást javasolták.

Utána mikor már daráltam kézi darálóval a csontosat akkor tök jó volt. Csak éppen a kezem nem bírta.


Aztán jött a bélgyulladás.


Annyira rosszul lett,hogy tápra váltottam.


Viszont eléggé hektikusan eszi meg a tápot aztán gondoltam újra próbálkoznék a nyers kajával.


De mint írtam egyenlőre csak újra körbe járom a témát. Természetes amíg nem vagyok benne biztos nem fog nyerset kapni.


Sajnos hentes ismerősöm nincsen :/

2021. nov. 24. 16:33
 6/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Milyen csontos részeket kapott régebben? (pl az én kutyám a pulyka húsoscsonttól hányt egyszer, így azóta azt nem kap) Egyébként az elején szinte normális hogy vannak szilánkok a kakában, mert idő kell mire olyan erős lesz a gyomra hogy megbírja emészteni teljesen. Illetve ami még fontos hogy egy nagyon kevés sót kell rakni a kajájára és az segíti hogy erősebb legyen a gyomorsava. (Táphoz elég a gyenge gyomorsav, a nyershez viszont erősebb kell)
2021. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csirkmellcsontot,meg csirkenyakat,farhátat ezeket kapta,de jó részt csirkemellcsontot,mivel hogy ez puhább.


Nekem már nem tűnt normálisnak ahogy az sem,hogy 5 napig hajnalban csont szilánkokat hányt.


Egyszer véres is volt a hányás. Nem kockáztattam.


Sózni sóztam első perctől,mivel ezt is olvastam.


Nekem a kutyám egészsége a legfontosabb és még azt mondom ha 5 napig nem hányt volna hajnalban és a napközbeni két kaki nem lett volna tele szilánkkal. Más lett volna.


Csak kérdem én, ha a kutya nem emészti a csontosat. Csirke kilőve.


Minden más csont kemény. Akkor kb nem marad semmi, kezdeti fázisban.


Csak is a darált.

2021. nov. 24. 17:43
 8/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Hát akkor nyúl,vagy esetleg pulykanyak (bár ez kicsit erősebb csontos, de egy próbát megérhet,az én kutyámnak ez volt a következő a csirke után)
2021. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Majd ha úgy alakul,hogy tényleg váltunk első körben darálva kapja,aztán ha már egy ideje eszi a nyerset már attól erősödhet a gyomra. utána próbálkozok majd be csontossal.
2021. nov. 24. 18:49
 10/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Még egy lehetőséget írok, grau csontliszt, ez helyettesíti a csontost. [link]
2021. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!