Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt töltesz a kutyádda...

Mennyi időt töltesz a kutyáddal? Hogyan jatszhatnék vele többet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem elhanyagolom, télen nem járunk sétálni mert este fél 5-re érek haza és nem valami biztonságos a környék kóborló kutyák miatt így nem járunk csak tavasszal, nyáron. Haza megyek és tanulnom kell, illetve tornázok otthon. Dolgozom,egyetemre járok. Hogyan töltsek vele több időt? Már szinte utána csak aludni akarok ő pedig egész nap alszik, amíg haza nem érek. Valakinek ötlet?

2021. nov. 24. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Mi lakásban lakunk,szóval napi 3 séta van.


Én reggel viszem ki őket a parkba akkor van fárasztás,ott szabadon vannak(igen, sokkal korábban kelek fel) 40-45 percet vagyunk lent.


Én is meló után 5 után érek haza van,hogy 6, nálunk akkor pórázos séta van csak,hgy hamar sötétedik. 1 órát lent vagyunk, hiába vagyok hulla fáradt.

Utána haza értünk ha fostos az idő mindkét kutya lábát lemosni,megszárítani,kaját adok nekik. Majd én is zuhanyzom vacsizok. Még este ha zsizsegnek akkor plüssöt dobálok nekik a lakásban.


Hétvégén meg kirándulunk, sokkal többet vagyunk kint, kutyafutiba is eljárunk.



Este lefekvés előtt meg csak egy 15 perces.



Reggel vagy korábban felkelsz és legalább elviszed egy fél órás sétára nyilván előny ha van vmi mezőféle ahol eltudod engedni így fél óra szabadon rohangálás is szuper tud lenni.


Ha haza érsz kertben is tudsz vele foglalkozni labdázni egy kis trükk tanítás. Én megértem,hogy fáradt vagy,de aki kutyát vállal vállja a rá szánt időt is.

2021. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem akadályoz a sötét a sétában, bár szerencsére nincsenek kóbor kutyák a falumban. Bent szoktam velük trükközni, keresőset játszani vagy a padlószőnyegen huzakodni is tudunk.

Mikor épp szabadnapod van, menj ki a határba sétálni(ott nincsenek kutyák), meg lassan úgyis jön a vizsgaidőszak, több lesz a szabadidőd.

Egyik kutyával agilitizünk, télen világításos csarnokban vannak az edzések, de hallottam már, hogy a sima sulis foglalkozásokat is egyre többen pályavilágítás mellett tartják, esetleg nézz körbe, hogy van-e ilyen lehetőség a környéketeken.

Amúgy én is járok dolgozni suli mellett. Olyan munkákat választottam, ahova vagy vihetem a kutyámat vagy rugalmas annyira a munkaidő, hogy még világosban le tudjam őket fárasztani. Sok ismerősöm dolgozik HO-ban egyetem mellett.

Ja és nekem az "edzés", hogy kutyázom, sétálunk, túrázunk, futunk, biciklizünk.

2021. nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Kutyát úgy kell vállalni, hogy beleférjen az ember idejébe. A szüleid nem voltak túl megfontoltak, hogy gondolom tinikorodban vettek neked kutyát, mikor gondolhatták volna, hogy egyetem mellett nem sok időd lesz rá. Na mindegy, ahogy írták már, reggel korán kelj fel és mozogj vele, hétvégén nagy sétákra vidd el, játssz vele. Amúgy labdát dobálgatni a házban is tudsz neki esténként.
2021. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én reggelente elmegyek vele futni munka előtt.


Ha jó idő van, akkor kint dolgozom a teraszon és akkor ő is ott van velem.

Ilyenkor télen ez nem jellemző, ő meg utál bent lenni a házban.


A férjem amikor hazaér, akkor ladbázik meg játszik vele a kertben, utána 7 óra körül megyünk sétálni átlagban 2-3 órát.


Hétvégente meg megyünk mindig másfele kirándulni, akkor ő is jön.


Nyáron kicsit egyszerűbb vele, mert akkor lemegyünk valahova a vízpartra és elvan egész nap. Mindig azt hisszük, hogy végre kifáradt, de hazafelé a kocsiban kialussza magát, aztán este mehetünk sétálni. :D

2021. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egy kistestű, kismozgásigényű kinti-benti kutyám van.

Mi sem sétáltunk, csak pár havonta pár órát és játszani is csak hétvégén.

Reggel sem tudom sétálni vinni...így is 5kor kelek, 5re érek haza, tanulok, stb. Ott van 8ora...akkor meg lassan mar alszok.

Hetvegen 1 nap tanulok, pihenek, masnap nem vagyok otthon.

Es magamat helyezem előréble mint a kutyát.

2021. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

#5

Akkor neked minek kutya? Inkább add valakinek, aki tud vele foglalkozni. Nem hiszem, hogy túl boldog lehet nálad szerencsétlen kutya.

2021. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szted egy 11 éves keverék kutyát csak úgy odaadnék?
2021. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5os!


A kutyaval foglalkozni kell. Ha nem tudod megadni neki legalabb a heti 1-2setat es kb semmit nem foglalkozol vele, akkor minek a kutya?


Sose fogom ezt megerteni

.. Kell a kutya de persze ido nincs ra..


Kutyamat 10 evesen kaptam 26 eves voltam mikor elkellett altatni.(16,5 evet elt) Szoval a sulis eveket vegig velem volt. Mindig volt idom ra, főleg, mert lakasban lakunk. Napi 3 seta volt! Ha vizsgaidoszak volt ha nem. Vallaltam a kutyat, en szerettem volna. Nem a kutya dontott ugy es kopogott be, hogy hello lehetek a kutyad?

2021. nov. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapos, aktív kutyám van. Szerencsére home office-ban dolgozok.


Reggel 7-kor kiviszem wc-zni, utána másfél-két órát játszok vele, addig reggelizek is meg ilyenek. Aztán délelőtt a szobakenneljében van, játszik vagy alszik, dél körül kap ebédet és akkor megint tud rohangálni kb. 1 órát, amíg én is kajálok. Délután még sötétedés előtt szoktam vinni fél órát sétálni, neki ez még új, nem szoktam többre. Este pedig ahogy időm engedi, kb. 2 órát játszok vele, futkározik, ilyesmi.

2021. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!