Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak (8éves) megduzzadt...

A kutyámnak (8éves) megduzzadt az egyik emlője, és gennyes vér jön belőle ha megnyomom. Vélemények?

Figyelt kérdés
Voltunk állatorvosnál aki azt tanácsolta hogy mivel ez gyulladás,kapjon antibiotikumot (kapott szurit is) és időnként ki kell neki nyomkodni belőle ezt a genny szerű váladékot. Volt már valakinek hasonló betegsége? Biztos jó ötlet nyomkodni?Félek hogy a nyomkodással csak még jobban fokozom a termelődését? Vagy kinek mi vállt be?

#kutya #Emlőgyulladásk
2021. nov. 26. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvossal meg kéne nézetni, nehogy emlőrák legyen. Saját Bp.-i tapasztalat, hogy egymás után 3 állatorvos sem tudott diagnosztizálni egy macskabetegséget, csak a negyedik jött rá.
2021. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szia! Köszönöm a válaszod. Az oltós orvosunk budapesti, ő is szokta neki nézegetni, szerinte általános hormon problémája van, ezért picit mindig duzzadtabb a cicije a normálisnál, és mondta hogy nem szívesen kezelné hormon alapú gyógyszerekkel, mert nem olyan vészes a dolog hogy beletömjünk ilyen erős készítményeket. Jelenleg akihez “sürgősségi” ellátásra vittük, ő vidéki(mivel vidéken élünk) és neki pedig ez a nyomkodós+antibiotikumos megoldás volt az ötlete.
2021. nov. 26. 12:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akihez vitted a kutyád, ő mégiscsak egy orvos, az ő véleménye csak többet ér, mint annak aki ide ír, hogy mit tegyél vagy mit ne.


Ha nem bízol a jelenlegi orvosban, inkább keress fel egy másikat, az lesz a biztos. Illetve a kétségeidet a kezelő orvosnak is elmondhatod nyugodtan, hogy amiatt aggódsz, hogy nyomkodás nem biztos, hogy jó és akkor elmagyarázza miért szükséges. Ha nem győzz meg a válasza, akkor másik orvos.

2021. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam a válaszod, majdnem egyszerre írtunk. Vagy akkor hívd fel azt a dokit, aki a hormon problémát állapította meg és mond el neki a történteket.
2021. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szia! Neked is köszönöm a válaszod :) A nyomkodást azzal indokolta, hogy az a genny ne maradjon neki benne, mert az csak rosszat okoz.

Magamtól gondolom hogy nem kellene nyomkodni, mert valahol olvastam hogy ezzel csak serkentjük a váladékozás mértékét. De igazából tapasztalatom erről nincs, mert 1 hete nem változik a mennyisèg, nem is csökken neki sajnos. A doki szerint visszahúzódik neki idővel és az antibiotikum segít ebben.

2021. nov. 26. 12:57
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Új orvos. Röntgen, ultrahang volt neki, vagy vaktában kezeli az orvos?
2021. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen ultrahangozták is tavasszal és semmi rendellenes nem volt (akkor is volt ez a probléma)
2021. nov. 26. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
,,genny ne maradjon neki benne, mert az csak rosszat okoz" - szerintem ez logikusnak tűnik, de én nem vagyok orvos, szóval ha nem bízol benne (bennem meg főleg ne) akkor kérdez rá a másik dokinál ahová egyébként szoktad vinni.
2021. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, remélem hamar rendbejön a kis makim.
2021. nov. 26. 16:04
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Rendbejött neki, folyamatosan csökkent a duzzanat a cicijében, és már vissza is húzódott a dudor :)
2021. dec. 2. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!